Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Verbena bonariensis - werbena patagońska

Pokaż wątki Pokaż posty

Verbena bonariensis - werbena patagońska

Gardenarium 18:24, 18 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oczywiście, daj znać jak będziesz w okolicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 22:27, 23 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Danusiu,jak Emilowi podeślesz werbenę,to miej wzgląd i na mnie-dosyp mu troszkę więcej ziarenek.A my się po sąsiedzku już podzielimy......jak Kargul z Pawlakiem....hi,hi,hi
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Emilianoparm... 07:24, 24 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824

tak samo niech zrobią wszyscy przesyłający dary dla Hanki, jedno kłączko, nasionko, czy cebulka różnicy nie zrobią a w koszalinie zamiast jednej będą dwie uradowane osoby
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Jagna 16:01, 24 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
Mam na roślinach wszystkie uschnięte kwiatostany z nasionami, kto chce nasiona?
Po wysianiu zakwitną pewnie dopiero późnym latem, ale zawsze to coś. U mnie w tamtym roku same się wysiały przy bramie i kwitły latem.

[moze i dla mnie cos zostało?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
hanka_andrus 17:00, 24 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Emilianoparmezano napisał(a)

tak samo niech zrobią wszyscy przesyłający dary dla Hanki, jedno kłączko, nasionko, czy cebulka różnicy nie zrobią a w koszalinie zamiast jednej będą dwie uradowane osoby


Święta prawda Emilu...... i koszt wysyłki będzie tańszy,i mniej paczuszek do zrobienia!

Ja za liliowce będę wdzięczna ....bardzo.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Tajga1 23:08, 26 lut 2011

Dołączył: 26 lut 2011
Posty: 4
Szukam nasion tej werbeny od roku. Będę wdzięczna za kilka sztuk.
Z pozdrowieniami.
alinak 21:27, 07 mar 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Danusiu czy można jeszcze liczyć na werbenę .?chociaż parę nasionek
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 14:22, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak kochani, wyślę wszystkim



Popracowałam dzisiaj wreszcie w ogrodzie.

Zrobiłam porządek z werbeną patagońską, ścięłam kwiatostany i popakowałam w koperty.
Zaraz policzę ile mam kopert i ilu chętnych, W razie czego dam po mniej ale wszystkim.
Na oko wydaje się, że spokojnie starczy. Emilu, oczywiście dla Hani dodam kopertkę

Zapakowałam do kopert całe kwiatostany, trzeba je w domu wykruszyć nad papierkiem i dopiero wysiać. Po ogrodzie rozsiewa mi się sama, zostawiam na drzewie wiązkę suchych kwiatków
Możecie rozkruszyć po ogrodzie, tylko to duże ryzyko, bo jak nie znacie wyglądu siewek, możecie pomylić się i uznać że to chwasty i co wtedy? Lepiej to zrobić do skrzyneczki, żeby podlewać i zadbać. Potem sami już rozpoznacie gdzie się wysiała.

Tyle sobie powiesiłam na buku przy bramie


Możecie posiać w takie doniczki i trzymać teraz w domu, Na pewno wcześniej zakwitnie.


Tak pakowałam i jednocześnie dosychały na słoneczku. Gdyby się okazałao, że coś zapleśniało, nie przejmujcie się, najwyżej trzeba dosuszyć


Ta-dan ... oto choinka dla Was


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 14:37, 12 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję Danusiu,w imieniu własnym i Emila. JUŻ MI NIE ODPOWIADAJ NA WIADOMOŚCIACH ,BO WYJAŚNIŁAŚ W WĄTKU CO I JAK.
Wielkie dzięki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 14:40, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Policzyłam, rachunek się zgadza, mam więcej kopert niż chętnych, sporo jej było.
W takim razie wyslijcie mi adresy na PW i zaczynam wysyłĸę.
Emil nie wiem, czy nowy adres czy stary, w razie czego daj znać. Agnieszka odbierze pewnie sama

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies