Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Verbena bonariensis - werbena patagońska

Pokaż wątki Pokaż posty

Verbena bonariensis - werbena patagońska

hanka_andrus 17:33, 01 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Napisałam do Ciebie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 12:51, 07 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś i jutro jest dobry dzień do wysiewu werbeny. Dni korzystne kwiatowe wg kalendarza biodynamicznego. Właśnie swoją wysiałam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Konieczki 22:53, 19 mar 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Dziś na sadzonkach werbeny zobaczyłam biały nalot, chyba jakaś zaraza były to sadzonki z podziału zeszłorocznej rośliny... Przytrafiło się to kiedyś komuś z Was?
____________________
Zielonym do góry... :)
mw116 20:28, 20 mar 2016

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Prawdopodobnie jest to mączniak. Jaki? Nie wiem. Jeśli jest mało obserwuj zainfekowane liście. Jeśli dużo opryskaj jakimś fungicydem. Staraj się utrzymywać podłoże lekko wilgotne. Z daleka od kaloryfera - wilgoć i ciepło to idealne warunki dla rozwoju grzybów.

Też mam sadzonki zeszłoroczne pozyskane z bocznych pędów roślin. Również pojawił się mączniak, ale stosunkowo niewiele. Oberwanie liści pomogło. Dodatkowo wysypałem piasek na powierzchnię gleby i podlewam rośliny przez podsiąkanie - nie leję wody na powierzchnie gleby tylko do kuwety - im mniej wilgoci na częściach zielonych tym lepiej. W cieplejsze dni wystawiam również rośliny na pole. Rośliny od razu nabrały wigoru i tężyzny.
oliwka 14:47, 02 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
dzis kupiłam nasiona werbeny patagońskiej. Zastanawiam się czy muszę je jeszcze siać do doniczek czy mogę dopiero w kwietniu d gruntu ???
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
basia3 12:39, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
A ja nie mogę nigdzie kupić nasionek, nigdzie nie ma w mojej okolicy. Z internetu się nie opłaca koszt przesyłki trzy razy droższy od nasion.
____________________
JEST DOBRZE :D
anka_ 13:10, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
basia3 napisał(a)
A ja nie mogę nigdzie kupić nasionek, nigdzie nie ma w mojej okolicy. Z internetu się nie opłaca koszt przesyłki trzy razy droższy od nasion.

Basiu jak chcesz nasionek to mogę ci wysłać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
IwonaS 19:39, 12 kwi 2016

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 14
Czy ja też mogę uśmiechnąć się o nasiona ogrodowiskowej werbeny???
____________________
anka_ 20:19, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
IwonaS napisał(a)
Czy ja też mogę uśmiechnąć się o nasiona ogrodowiskowej werbeny???

Iwonko PW
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
AnkaW 14:18, 13 kwi 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Też poprosiłabym. Kupiłam przez internet i z całej torebki wyszło mi jedno coś co chyba nawet werbeną nie jest
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies