Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Gabriela 00:30, 13 lis 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jasne że przesadź te derenie, one dranie, twarde są. Jesienne sadzenie wszystkiego lepsze, ziemia jeszcze ciepła.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 00:33, 13 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, byłam przed chwilą u Ciebie na wątku ... Telepatia. Tak zrobię. Narysowałam plan i mogę zacząć poprawki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 09:16, 17 sty 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Skoro jest ciepło i ziemia nie jest zmarznieta, to:

można sadzić z doniczek?
przesadzać w inne miejsca w ogrodzie z cała bryłą korzeniową?
tak mnie korci, no i mam czas o tej porze na ogród.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 10:28, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sadzić można, bo rośliny co są w doniczkach to tylko może się polepszyć. Natomiast przesadzanie to już gorzej, bo możesz uszkodzić bryłę korzeniową.

Jeśli masz coś w ogrodzie na wierzchu i ma tak stać, to lepiej wsadzić albo zadołować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 12:25, 17 sty 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230



Wielkie dzięki, mam cisy i cytryńca chińskiego w doniczkach więc je posadzę, cały czas było ciepło i jakoś nie zadołowałm, pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
anna_kuklinska 19:32, 24 maj 2014

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 3
Dziękuję bardzo!!
Gardenarium 21:43, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
lukasz_marzena_sobczyk napisał(a)
witam,przesadzałem dzisiaj 1,5 metrowe tuje szmaragd i jedna z nich spadła na ziemię obsypując prawie całą ziemię z bryły korzeniowej.Wsadziłem do wykopanego dołka obsypałem ziemią i kilka razy zamulałem wodą dosypując ziemię.Czy jest szansa na przyjęcie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_olsz... 21:43, 02 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Witaj
Jest bardzo duża szansa też przesadzałam 3 takie duże tuje i wszystkie przeżyły i mają się dobrze
21:43, 02 paź 2014
jak zagrozisz eksmisja ..napewno sie przyjmnie!! ...ja tak skutecznie reanimuje rośliny które się nie moga podnieść same "na duchu"

teraz jest najlepsza pora na przesadzanie, w sprzedazy sa rośliny z odkrytymi korzeniami kopane z gruntu i raczej sie przyjmuja bez problemu.
Piorunek 17:09, 03 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Kiedy będzie dobry termin na przesadzenie młodej śliwy wiśniowej na pniu? Wiem, że trzeba czekać, aż zgubi liście, a ona dosyć długo je utrzymuje. Chciałbym to zrobić jeszcze jesienią, ale czy nie przesadzę jej zbyt późno?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies