Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Rozpoznawanie roślin domowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin domowych

Hortensja 21:24, 30 mar 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
dzięki,to juz jakis trop
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
monteverde 21:38, 30 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tutaj na dole poczytaj o cynerarii http://budujesz.info/artykul/cyneraria-starzec-popielnik-starzec-cyneraria-barwny-kwiat-wiosny,374.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
krasny 19:38, 03 kwi 2015

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 3
andzia napisał(a)


To jest Philodendron bipinnatifidum


serdeczne podziękowania andziu
Pozdrawiam!!!!
be_ata 10:05, 05 maj 2015

Dołączył: 05 maj 2015
Posty: 1
Witam. Dostaliśmy z narzeczonym mieszkanie po jego babci. Babcia zostawiła kwiatki doniczkowe (4 różne rodzaje), o które ja niestety nie potrafię zadbać Nie znam się na kwiatach, nie wiem jak często dane kwiatki należy podlewać i jak się nimi należycie zajmować.
Poszperałabym w internecie, ale niestety nie wiem, jakie nazwy noszą te kwiatki, więc cięzko mi znaleźć porady odnośnie ich pielęgnacji. Bo wiem tyle, że o różne rodzaje kwiatów należy w inny sposób dbać.
Proszę o pomoc (nazwy moich kwiatów, a może i jakieś porady odnośnie ich pielęgnacji) Niektóre z kwiatków zaczynają umierać...

Pierwszy kwiatek - to "coś" żółte na doniczce i ziemi, to pleśń? Muszę przesadzić kwiatek?

Drugi kwiat - duży. Postawiliśmy go za telewizorem, w kącie. Kąt był pusty, a kwiatek ładnie tam wygląda. Ale czy przez to nie schnie? Czy może tak stać? Dodam jeszcze, że kwiatka raz źle postawiliśmy i się nam przechylił. Tą ziemię, która się z donicy wysypała, wsadziałam spowrotem do doniczki i uzupełniłam ziemią, którą miałam w domu (znalazłam w kuchni doniczkę, w której była tylko ziemia, bez kwaitka - użyłam jej). Ziemia w kwiatku jest teraz sucha. Nie śmiejcie się ze mnie proszę - jestem "zielona" w tych sprawach

W trzecim kwiatku poodpadało wiele liści, niektóre sama pokrywałam, bo były ususzone. Puste suche badyle, z których kwiatki wyrastają, tez wyrwałam. Może zrobiłam źle? Teraz kwiatek wygląda nieco... dziwnie.

Czwarty kwiatek - bo bokach doniczek, są szczeliny. Ziemia układa się tylko w środku doniczek.
marta_d 15:46, 05 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ostatni to koleus, reszta nie wiem..
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Magda78 11:07, 03 cze 2015

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Co to może byc, nie mam zielonego pojęcia a chciałbym podratować te rośliny które wyglądaja marnie. Podejrzewam ze wymienie im ziemie ale czy przyciąć czy zostawić tak jak jest?
[
Gardenarium 11:13, 03 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
1. Siewka palmy
2. Reo meksykańskie - Rhoeo spathacea

Porównaj zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda78 11:15, 03 cze 2015

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11

P.Danusiu dziękuje bardzo. Pytanie co zrobic jeszcze z tymi roślinami żeby wygładały ładnie, czy moge obie przyciąć czy po prostu zostawic tak jak jest?
glob 08:24, 15 cze 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 70
be_ata
1.Scindapsus
2.Difenbachia
3.Róża Chińska Domowa
4.Koleus
Trzeba by je przesadzić a 2,3,4 przyciąć.
Wszystkie nadają się do ukorzenienia w wodzie.
Paulina154 11:04, 20 lip 2015

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 4
Możecie mi pomóc? Co to za roślinka? ( Zdjęcie odwrócone )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies