Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 10:01, 24 sty 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Gosia dzięki za wizytę, ostatnio brakuje mi czasu na rozmowy, ale na forum jestem niemal codziennie, zaglądam do ulubionych wątków, kibicuję no i uczę się.
Bardzo się cieszę, że mój ogród może się podobać, niestety zabrakło mi wyobraźni kiedy go urządzałam, jego wielkość i charakter nasadzeń przerósł moje możliwości. Zwyczajnie, nie daję rady z pielęgnacją.

Mam parę przemyśleń odnośnie twoich projektów, odezwę się

Powojnik o który pytała Agnieszka to 'Huldine', wielkokwiatowy, późno kwitnący


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mysza 12:23, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Wiktorio dzięki, że się odezwałaś
Z niecierpliwością będę czekała na Twoje pomysły w moim ogródeczku.
Masz już doświadczenie z roślinkami i z projektem, a ja to nie bardzo.
Będę tutaj wpadać i się relaksować tak tu pięknie
Pozdrawiam
____________________
Gosia
Pola 12:43, 24 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
O widzę, że się Wiktoria odezwała, bardzo lubię te twoje murki czerwona cegła jest w moim guście. Właśnie z twojego ogrodu wziełam pomysł na zegar, będzie postumencik z cegły.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Mysza 17:58, 24 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
____________________
Gosia
mira 19:41, 25 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak fajnie że jesteś to nadzieja na fajne fotki i aranżacje. Rozumię, że nie dajesz rady z pielęgnacją, to nie pocieszenie ale wiele osób tak ma, piękne ogrody tak mają

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Warmia 10:04, 28 sty 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Witam się u Ciebie i przyznaję do podglądania. Ogród masz magiczny. Piszesz, że nie przemyślałaś go. Tym bardziej chylę czoła, bo ja też chciałabym umieć tak tworzyć nie "myśląc" . Jest cudnie. Pozdrawiam Marta.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
vita 17:23, 01 lut 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Gosia, trzymam za Twoje decyzje. Kiedy robi się ogródek na szybko to trudno uniknąć błędów. Obawiam się, czy nasze rady nie spowodują zamieszania i w efekcie będziesz jeszcze bardziej zdezorientowana. Gdybym mogła urządzić swój ogród od nowa, to myślę, że zajęłoby mi to miesiąc solidnej pracy.
Z planami, listami roślin, miejsce po miejscu.
Na pewno z konsultacjami osób mających doświadczenie. Konsultacji w ogrodowej przestrzeni, bo to, co na papierze dobrze jest skonfrontować.

Pola, próbuję sobie przypomnieć skąd ja zaczerpnęłam pomysł na czerwoną cegłę w ogrodzie? Chyba została mi po budowie komina i wykorzystałam ją na pierwszy murek oporowy. Tak banalnie zaczęłam, potem trzeba było być konsekwentną

Mira, ciepło o Tobie myślę, jesteś, odzywasz się w wielu wątkach, jesteś dobrym dla mnie przykładem, jeśli mogę tak napisać

Marta, myślałam, projektując rabaty, ale nie przewidziałam czasu koniecznego na ich pielęgnację. Zresztą niewiele się zmieniło, czasu nie przybyło a ja ciągle kupuję nowe rośliny do ogrodu!
Miło jest czytać, że ktoś podgląda, korzysta z doświadczeń, a Ty, Marto? Masz orgód?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gardener27 18:47, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam

Pewnego niedzielnego popołudnia znalazłem Twój wątek i poszedłem za tym sznurkiem aż do samego końca Ogród posiada niesamowity klimat Kolejne wnętrza zaskakują różnorodnością, pomysłowością i niepowtarzalnymi roślinami Mówisz że masz mało czasu ale ogród bardzo dobrze sobie radzi to pewnie zasługa dużego zagęszczenia roślin Chwasty nie maja szans istnienia a przynajmniej na zdjęciach ich nie widać Pozdrawiam serdecznie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
vita 20:00, 01 lut 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Przemek, ogród radzi sobie na zdjęciach, kiedy poprzedza je kilkudniowa charówka, poza tym czeka na lepsze czasy :0 Jest na nie nadzieja, za około dwa lata Poczytałam u Ciebie o warzywach i się rozmarzyłam, głupia!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Warmia 22:28, 01 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Vita, mam ogród, chociaż do ogrodu to mu wiele brakuje. Dlatego podglądam wasze i szukam inspiracji.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies