Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mira 22:02, 20 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ależ zaskakujesz - już chyba były wszelkie techniki - muszę Ci coś jeszcze poszukać ciekawego

Śnieg? niesamowite. Ja dziś namoczyłam minię - jutro sieję


o mam - to jak będziesz miała oczko wodne może taka mozaika Ci się spodoba



z wiosennymi pozdrowieniami



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:04, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie piszę o sztuce u Ciebie, bo milczę w osłupieniu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 22:06, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Dziękuję Kasiu Paru nowych rzeczy się dowiedziałam dzięki Tobie.


Marcowa napisał(a)

A czy mogę liczyć na jakiś malutki trutorial z tworzenia metalowych makówek?


Proszę bardzo Mój bardzo podstawowy zestaw narzędzi: nożyce do cięcia blachy, pilnik i para szczypiec. Makówki robię według wzoru z żółtego kartonu.



Wycięte elementy z blachy miedzianej. Uplastyczniam używając szczypiec.
Podobnie przy formowaniu bryły makówki.



Długo nie miałam pomysłu jak trwale połączyć wszystkie elementy. W końcu użyłam kilkucentymetrowych kawałków kija od szczotki. Nawierciłam otwory na drut, wywiercić trzeba też było maleńkie otworki w obu formach makówki, aby przybić miedzianym gwoździkiem całość. Dzięki temu makówki nie będą rdzewieć.




W przyszłym roku powinny już pokryć się patyną.
Dodać muszę, że inspiracją były zdjęcia Miry, ja podpatrzyłam tylko
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marcowa 23:03, 20 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 60
Mało brakowało a przegapiłabym.Pięknie dziękuję.Zdjęcia makówek u Miry widziałam też,ale na to jak je zrobić nie wpadłabym.Pierwsza metoda-odlewów dla mnie zbyt skomplikowana(materiały)A tutaj mogę się pobawić.Może poćwiczę na aluminiowych puszkach na początek.
____________________
Agnieszka
Ewa777 08:42, 21 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Piękne prace robisz Bardzo podoba mi się mozaika
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 18:43, 21 mar 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Zdolna dziewczyna z Ciebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 01:11, 22 mar 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pisałaś u Alinki o Globmaster ze nie da się wyhodować z nasion? Bo właśnie, mam nasionka od sąsiadki.

Prace ręczne podziwiam a zarazem Twoja pomysłowość. Pozdrawiam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Justyna 19:35, 23 mar 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ale masz twórczy szwung
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
mira 22:24, 28 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Globmastery mi się pomnozyly i są po dwa.
Minę wysłałam i weszła nie wiem jak polować po jednej do głębokiej doniczki z patyczkiem ? Sials kiedyś?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
siakowa 22:41, 28 mar 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
vita napisał(a)
Kasiu Mam Cornus controversa 'Variegata' i Cornus alternifolia 'Argentea'. Ten pierwszy podmarza niestety i już straciłam nadzieję. Siedem lat a wysoki na kilkadziesiąt centymetrów. Drugi jest mniej efektowny, ale rośnie zdecydowanie lepiej. Nie masz miejsca na derenia pagodowego? Trzeba znaleźć, będzie miał doborowe towarzystwo

Mirka Pokazałam najważniejsze etapy produkcji, reszta to już tylko kosmetyka (malowanie) i wiercenie otworów na druty. Takie 'krok po kroku' zajęłoby mi dwie strony wątku, jest jeszcze jeden problem. Makówki może i dobrze wyglądają, ale są wykonane z gipsu, czyli niezbyt trwałe.
Zainspirowałam się zdjęciami Miry, a ponieważ miałam w zapasach sporo materiałów, to je wykorzystałam. Wykonanie ich na własne potrzeby z gipsu patynowanego jest kompletnie nieopłacalne. Spróbuję jeszcze z betonem.

Cześć. Przepraszam że.wejdę w.słowo ale mam derenia pagodowego tylko zielonego. Traktuje ho prawie jak chwast. Nic nienprzemarza. Niezniszczalni jest. Czy To taka różnica między variegata a.zielonym az jest ?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies