Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pszczelarnia 10:03, 21 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wczytałam się w treści.
I tak: kupiłam rabarbar dłoniasty! Nie tyle z googlowania, co z oglądania Twojego wątku.

Hyzop Margaretki a sprawa lilaków - jeden problem nam się jawi: Gabrysia ma komplet w aucie. Trzeba przygotować drugi pojazd.

W planie jest jeszcze spotkanie u Maszki.

I u Ani bez wątku jest pszczelnik - będę googlować.

Cząber górski - mam. Ale u mnie słabo rośnie. Może czas go przesadzić. Albo poczekać i pobrać sadzonki zielne lub półzdrewniałe?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Justyna 18:08, 21 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Też tak mam, męczę się w zimnie. Ale przed nami 4 miesiące ciepła
Skąd masz miesięcznice (chyba) o biało obrzezonych liściach? Widziałam taką u Filomeny.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pola 18:14, 21 kwi 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Cieszynianką, to kwiaty mojego miasta, pod ścisłą ochroną, zazdroszczę bo piękne
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
mira 21:40, 21 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)


Mam tylko takie, na którym go dobrze widać. Z Daglezji w Rykach. W lubelskim botaniku natomiast (zdjęcia nie udało mi się odnaleźć) był dwumetrową kępą o średnicy ponad metr. Robił wrażenie, ale taka bylina potrzebuje dużo miejsca.



ta fotka z tymi niebieskimi butelkami jest super, głowaczka mam w ub roku wsadziłam i rośnie - ciekawa jestem jaki duży urośnie za sezon jeśli kiedyś będzie cieplej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 21:44, 21 kwi 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Nie dziwi mnie zanik wyobraźni jak przy tych temperaturach zdecydowałaś się wyjść do ogrodu. Teraz ma być już cieplej ale dużo opadów.
Mam nadzieję, że okrywanie pomogło zmniejszyć straty w roślinach.
O głowaczku poczytałam i się wstrzymam, poczekam na letnie fotki.
Oglądałam u znajomej miłka amurskiego, ma ładne paprotkowe liście, masz może, zastanawiam się czy łatwo go wysiać?

Było o obwódkach i ożankach, ta Twoja taka śmieszna, ja mam od jesieni teucrium massiliense, wydaje się, że to mała, niegroźna krzewinka, chyba przezimowała ale nic więcej nie wiem.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mira 21:45, 21 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
margaretka3 napisał(a)


Ha ha A może mnie by tak podrzucić do Gabrysi na te lilaki? O hyzopie to pomyślałaś no...


Jej no wybacz, nie chciałam żeby Ci robić spory kłopot przecież wiem że lubisz się dzielić - dzięki Tobie mam hyzop i w tym roku musi pokazać swoją urodę - no nie tylko on

Vita wybacz że Ci tak tu zasiedziałyśmy się ale u Ciebie jak w najlepszym ogrodzie botanicznym i wcale nie chce się wychodzić

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:51, 21 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jeśli chodzi o ożankę na obwódki to jest o tym w tym odcinku Mai

http://majawogrodzie.tvn.pl/302,Ogrod-zamkowy-w-Haddon-Hall-odc575,odcinek.html

w opisie jest tak napisane

"Przy okazji dojrzeliśmy ciekawą alternatywę dla bukszpanu – na obwódki i niskie żywopłociki sprawdzi się świetnie ożanka (Teucrium x lucidrys).
Ożanka zastosowana w przyzamkowym ogrodzie na obwódce jest mieszańcem ogrodowym znanej u nas ożanki właściwej z ożanką błyszczącą. "

może to coś pomoże

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
KasiaWB 10:02, 22 kwi 2017


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
vita napisał(a)






świetny jest ten kolor mebelków. Czy to jakaś gotowa farba? może bym na taki machnęła swoją ławeczkę
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Filomena 21:18, 22 kwi 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
mira napisał(a)
Jeśli chodzi o ożankę na obwódki to jest o tym w tym odcinku Mai

http://majawogrodzie.tvn.pl/302,Ogrod-zamkowy-w-Haddon-Hall-odc575,odcinek.html

w opisie jest tak napisane

"Przy okazji dojrzeliśmy ciekawą alternatywę dla bukszpanu – na obwódki i niskie żywopłociki sprawdzi się świetnie ożanka (Teucrium x lucidrys).
Ożanka zastosowana w przyzamkowym ogrodzie na obwódce jest mieszańcem ogrodowym znanej u nas ożanki właściwej z ożanką błyszczącą. "

może to coś pomoże

pozdrawiam


Super odcinek! Nie ma to jak siedzieć na interesującym Cię forum !
____________________
Filomena-w zielonej aptece
katel 21:18, 23 kwi 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mam nadzieję, że nie masz dużych strat, czeka się tyle czasu a potem kilka dni przymrozku i po roślinach - pogoda uczy nas pokory.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies