Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 23:21, 18 cze 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
sylwik69 napisał(a)
Pięknie Ci te kule wyszły i cena zachęcająca aby spróbować...coś czytałam o dolomicie na rabaty bylinowe..czy stosuje się go także na glebach piaszczystych? z góry przepraszam jeśli coś głupio wydedukowałam


Z kulami próbuj, same zalety Trudno mi odnieść się do pytania o stosowanie dolomitu na gleby piaszczyste, też często głupio dedukuję Jak chcesz zmienić odczyn gleby piaszczystej, to możesz zastosować dolomit. Ja użyłam go też po to, aby poprawić strukturę gleby.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:28, 18 cze 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
paniprzyroda napisał(a)
Jak już się dorwałam do komp. to nadrabiam zaległości w wątkach, zamiast pisać sprawozdania. Dodatki pomysłowe i takie bardzo Twoje, nie mówiąc o roślinnych rarytasach. Pozdrawiam ciepło


Ciepło odpozdrawiam, cieszę się, że zajrzałaś. Dodatki muszą się gdzieś pojawiać, przewijać. Sprawozdań nie cierpię, w tym roku mnie szczęśliwie ominęły
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:35, 18 cze 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
mira napisał(a)
widziałaś makówki tu?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7515-spotkanie-u-szmitow-w-pechcinie-3-06-2017?page=19

niesamowicie mi się podobają


Wpadły mi w oko! Chyba się wreszcie do Pęchcina wybiorę, nie byłam!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
agata19762 23:42, 18 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Dawno mnie tu nie było...
piękne masz te donice kule z globusa pomysłowe prezentują się świetnie.
Cudowne są te miejsca gdzie można przycupnąć by napajać się widoczkami.
Domek ogrodnika moje marzenie...

Pozdrawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Gabriela 00:06, 19 cze 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Spędziłam znowu trochę czasu w Twoim ogrodzie, nadrabiając zaległości. Na każdym zdjęciu piękne rośliny i ich kompozycje, architektura i biżuteria ogrodowa, świetne pomysły i "handmede", jesteś wielką inspiracją dla nas, zwłaszcza tych które lubią takie bylinowe ogrody.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 08:22, 19 cze 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nooo fakt

Jeśli pozwolisz skopiuję ten karmnik do donic tak mi się spodobał

Fotek czerwcowych i tych warzywnych wypatruję

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:35, 19 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
vita napisał(a)


Na temat trudności rydlowania w glinie mogę też wiele powiedzieć Już widzę różnicę tam, gdzie dolomit i kompost sypałam w marcu.
Astilboides tabularis/ Rodgersja tabularis/ Tawułkowiec tarczolistny, wszystkie nazwy jednej rośliny.
To moja ukochana roślina! Potrzebuje cienia i wilgotnej gleby, niezbyt ciężkiej.
Rozmnożyłam przez podział, chociaż pewnie można i z siewu, bo jedną samosiejkę już odchowałam. Jak się go trochę podkarmi to szaleje ze średnicą liści i obficiej kwitnie.

Kilka lat miałam go przy tarasie, warunki glebowe miał idealne, ale przypiekało go słońce przedpołudniowe (rozpinałam nad nim parasol, ale było to uciążliwe).





A tak zakwitł:



Dwa lata temu przeniosłam rośliny w większy cień. Mają tam bardziej sucho i liście już nie są tak okazałe. Poza tym tegorocznej wiosny stracił wiele liści od mrozu.




Ale ładne ...w pierwszej chwili myślałam , że jakaś gunnera
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:54, 30 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vito, jak u Ciebie w ogrodzie? Zatęskniłam za widokami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 17:33, 30 cze 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Posiedziałam sobie dzisiaj u ciebie, oj posiedziałam. Bardzo mi się podoba i te Twoje pomysły na dekoracje, podziwiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Justyna 19:32, 02 lip 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ciekawam co u Ciebie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies