Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

popcorn 10:22, 20 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow, cudnie! Fajnie że są nowe zdjęcia! Ta furtka i tajemniczy ogród za nią - bajka
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
vita 10:28, 20 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Agnieszko, to samo pomyślałam widząc mgły i róże, nie wiem co bardziej do mnie przemówiło...
Obrazy bardzo, ale też sposób w jaki opisujesz swoje ogrodowanie. Bardzo się ucieszyłam z Twojej wizyty, potrzebuję trochę inspiracji w temacie róż.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:55, 20 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
popcarol napisał(a)
Wow, cudnie! Fajnie że są nowe zdjęcia! Ta furtka i tajemniczy ogród za nią - bajka
pozdrawiam!


Dzięki, mam nadzieję, że pogoda pozwoli na robienie nowych, aktualnych zdjęć.
W tej chwili pada! Od wczoraj, i cieszy mnie to bardzo!

Mam parę miejsc w ogródku, gdzie nic na dłużej nie może zagościć.
To miejsce na końcu mojej ścieżki, z tzw. rondem. Rondo było od samego początku, a wokół niego to różnie. Były warzywa, drzewka owocowe, kanny, ostatnim pomysłem były róże.
Kila lat temu posadziłam dookoła ronda tuje, które próbuję ciąć. W tej chwili te tuje są jedynym stałym elementem, czekającym na jakiś pomysł. Rondo ma dwie osie, powiedzmy:widokowe, przecinające się w miejscu donicy. Oglądając relacje z wyprawy do Anglii, pomyślałam o zrobieniu tu sielskiego ogródka, trochę bylin, trochę cebulowych i ziół. Co myślicie?



Resztki różanki. Nie lubię czerwonych róż, ale te, cieszą się chyba należnym im uznaniem.
Żadne inne nie wyglądają teraz u mnie równie malowniczo.






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
justi 17:29, 20 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
To rondko fajne jest i skojarzyło mi się z jednym zdjęciem takim.....tylko gdzie ja je widziałam...albo w gazecie albo tu na form. Jak znajdę to się odezwę. Tam były czosnki i taka kula chyba na stojaku drucianym....aj gdzie to było
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
vita 18:11, 20 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Czosnki jak najbardziej, przewidziałam je tam nawet, jak znajdziesz, podrzuć, proszę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
AniaDS 14:51, 21 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
vita napisał(a)

Robercie, szkoda, że Cię nam chwilowo, jak sądzę, zabraknie. Kto będzie chwalił uroki jesieni?

No ja
Wspaniały ogród, jestem zachwycona i też tak chcę .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
abiko 15:07, 21 wrz 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Witaj Wiktoria, powtórzę za innymi, piękny ogród te pokoje..wyglądają niesamowicie
Jeśli jeszcze wyjdzie ci w rondzie ziołownik.. będzie cudnie.

A zdjęcie z werbeną.. jak u Danusi.
Tak nawet wczoraj zastanawiałam się, kto jest z Lublina, bo w innej sprawie szukałam namiaru a tutaj proszę

pozdrawiam serdecznie i 'uściskaj ' Lublin
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Joaska 15:17, 21 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
vita napisał(a)
Z werbeną zrobiłam mały eksperyment. Ubiegłoroczna zima późno się zaczęła, pamiętam, że wykopałam werbeny w styczniu, stwierdziłam, że jeszcze żyją, wsadziłam do skrzynki i do piwnicy. Wcześnie ruszyła z wegetacją, po przymrozkach posadziłam do gruntu. Właściwie zyskałam tylko tyle, że dużo wcześniej niż siewki zakwitła. Bo werbena wysiewa się bardzo obficie. Nie wiem, czy w tym roku nie zrobię tak samo, na jedną, dorodną kępę, może warto?

Miałam sie właśnie o werbene pytac a tu już odpowiedź
Pomysł do wypróbowania , ja tylko musze się własnej werbeny dorobić co by ją na zimę chować.
Bo faktycznie werbena pięknie sie komponuje w kompozycjach z trawami i zresztą nie tylko
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
popcorn 15:23, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mnie się przy rondzie róże widzą.. jak tu, z bukszpanami...
http://www.fugoolive.com/wp-content/uploads/2008/11/Rose-Garden-Maintenance.jpg
http://www.citrusheights.net/images/rose_garden_april_2007_009.jpg

Tu piwonie i bukszpany:
http://www.charmingitaly.com/wp-content/uploads/firenze-giadrino-delle-rose-2.jpg

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:24, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiktoria a tę werbenę obcięłaś? Jak ją przechowałaś, często podlewałaś?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies