Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 14:03, 22 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Witajcie Aniu i Agnieszko, Lublin uściskany, nie mam tylko pewności, czy właściwą jego część uściskałam. Gdybym mogła w czymś pomóc, to wal śmiało.

Joasiu, szkoda, że daleko, na zimę zostanie u mnie i zmarznie w gruncie wiele siewek.
Karolino, zwykle sporo tarasowych przechowuję w piwnicy, więc werbeny tylko dołączyły. Obcięłam uschnięte pędy (dziesięc centymetrów od nasady, z tych pędów wypuści wiosną nowe) i posadziłam do skrzynki balkonowej, podlałam umiarkowanie. Następnym razem dostała wodę przy okazji podlewania agapantów, czyli po miesiącu. Kiedy wypuści pędy, trzeba ją przenieść w jasne miejsce, z pędów można ukorzeniać sadzonki, które również wcześniej zakwitną od siewek.
Dziękuję za linki z inspiracjami.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Klamber 09:19, 23 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Wiktorio, ładne fotki z szóstej stronki, ja z zawilców mam tylko wielkokwiatowego który jeszcze nie zimował u mnie. Ja większość postów piszę w offisie i wklejam, bo bardzo często znikało mi to co pisałem.
Myślę Vito że całkiem nie zniknę, na pewno bym nie chciał, bardzo przyzwyczaiłem się do Fo i ludzi których w większości poznałem osobiście i bardzo je polubiłem. Ładnie pokazujesz swój ogród i rób to częściej. Możesz napisać jaki jest duży i ile ma lat. Do Lublina jeżdżę czasami, mam tam klienta dla którego robię z mosiądzu różne rzeczy, to myślę że na pewno będzie okazja się spotkać. Pozdrowienia przesyłam ze słonecznego Otwocka.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
vita 13:00, 23 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Lublin też dzisiaj słoneczny, chociaż wietrzny. Koniecznie daj znać jak będziesz się do Lublina wybierał, zaciekawiłeś mnie wyrobami z mosiądzu (szukam ciekawej kołatki na drzwi i innych drobiazgów).
Forumowe znajomości są na ogół bardzo przyjemne, z ogrodowiska nie znam jeszcze nikogo osobiście.
Ogród mam duży, o wiele za duży, jak na moje możliwości pielęgnacyjne, ma 2000m. Trzynasty rok mu idzie, z tym, że na poważniej to zajęłam się nim kilka lat temu.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 16:41, 23 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Zaczęła się kandelarzowa jesień, sporo dzisiaj słońca, z przyjemnością można wyjść do ogródka.
Sporo jeszcze u mnie kwitnie.











____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
malwes 17:16, 23 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Wiktoria,
Pospacerowałam po Twoim ogródku - naprawdę fajny wstęp i naprawdę piękny ogród. Ja mam jednak trochę inne zdanie - mam wrażenie, że większość z naszych ogródów właśnie jest taka trochę "niedokończona" i to jest właśnie ich urok - zapowiedź niekończących się zmian, zmian w roślinach ,zmian w nas, zmian w koncepcji.
Twój ma ogromny potencjał - wykorzystuj, nie narzekaj
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
EPODLAS 18:31, 23 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Fajny masz rdest na przedostatnim zdjęciu. Nie jest ekspansywny?
____________________
Mój ogród
Martek 18:51, 23 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046

Wiktorio jestem u ciebie pierwszy raz,galeria obejrzana z przyjemnością nawet przeczytane posty.
Muszę ci powiedzieć,że oprócz tego,że miło się spacerowało po twoich zakątkach to jestem pełna podziwu.Ja z wypiekami przejrzałam tyle makulatury,ale nie udało mi się z równie wielkimi wypiekami skorzystać ani z propozycji miesięczników,ani też zdecydować się na jakiś konkretny styl .
Raz jeden w Ogrodach była kompozycja,którą miałam ochotę przełożyć na mój wąziutki pasek gleby na froncie domu
Ktoś mi moje plany zweryfikował nie wiem czy słusznie odpuściłam ...?
Muszę powiedzieć,że teraz widzę więcej ciekawszych rozwiązań.Jednak kiedy staję na działce i rozglądam się dookoła nie mogę zapomnieć,że domy na moim osiedlu to klocki,a od jednej ze stron słychać nadal kozy i pobudkę koguta
Obok są też działki pracownicze więc parku u mnie spodziewać się nie należy
Kusi mnie nowoczesność,ale i wiele innych stylów ostatecznie u mnie misz masz z którym próbuję się uporać
Także pełen szacun dla ciebie,twojej pracy i tego,że potrafiłaś skorzystać z czasopism )))))))))
Jeszcze wyłapałam coś wspólnego ja też spieszę się powoli
Pozdrawiam serdecznie u mnie napisałam o żurawkach
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:53, 23 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Klamber napisał(a)
Wiktorio, ładne fotki z szóstej stronki, ja z zawilców mam tylko wielkokwiatowego który jeszcze nie zimował u mnie. Ja większość postów piszę w offisie i wklejam, bo bardzo często znikało mi to co pisałem.
Myślę Vito że całkiem nie zniknę, na pewno bym nie chciał, bardzo przyzwyczaiłem się do Fo i ludzi których w większości poznałem osobiście i bardzo je polubiłem. Ładnie pokazujesz swój ogród i rób to częściej. Możesz napisać jaki jest duży i ile ma lat. Do Lublina jeżdżę czasami, mam tam klienta dla którego robię z mosiądzu różne rzeczy, to myślę że na pewno będzie okazja się spotkać. Pozdrowienia przesyłam ze słonecznego Otwocka.


No proszę nie wiem czy to czar tego ogrodu,czy pewniej jego właścicielki bo mnie Robercik nie zwierzył się ze swoich wypadów w te strony ...)))))))))))))))))))))))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
justi 20:47, 26 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Wypatrzyłam link u Marzenki, choć nie te zdjecia miałam wcześniej na myśli. Ale te też fajne są, więc link podsyłam

http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=251414
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=44465
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=289452
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Dzidka 21:35, 26 wrz 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Witaj

Dopiero dzisiaj pozostawiam ślad bytności, ale przyznaję, że bywałam już w Twoim ogrodzie wcześniej. Co prawda wirtualnie i nie na Ogrodowisku, ale zawsze z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem spacerowałam po ogrodowej ścieżce.
Cieszę się, że dołączyłaś do nas , do Ogrodowiska.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies