Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

djbahama 13:29, 19 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 1
Witam

Ostatnio zauwazyłem ze cos dziwnego dzieje sie z moimi tujami wie ktos co to moze byc?


Tess 13:39, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Moim zdaniem nasionka produkują
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 18:32, 19 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Produkują szyszki z nasionami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 18:36, 19 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Nic się nie dzieje... Nasiona to są na 100 procent chyba że inne objawy pokażesz !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Anka 16:21, 20 wrz 2012

Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 1
Witam Was i proszę o pomoc
W maju posadziliśmy 40 Szmaragdów (dużych ok.150 cm). Zainstalowaliśmy linię nawadniającą. Całe lato były piękne, zielone, wszysko OK. Do teraz. Zauważyłam, że zaczęły żółknąć, brązowieć od środka bardziej niż były (I TO WSZYSTKIE!!!). Poza tym igły opadają. Jak tylko je dotkę, poruszę gałęzią sypią się okrutnie. Nie zauważyłam żadnych szkodników. Bardzo proszę o radę.
Załączam zdjęcia
g]
Sebek 22:13, 21 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Duże szmaragdy się sypią i to dość obficie - ale zawsze wypuszczają nowe pędy i są potem znów śliczne. Na pewno nie szczędź im wody - teraz to dla nich najważniejsze.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tarantUla 10:53, 22 wrz 2012


Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 2
Witam. Chciałam obsadzić żywopłot tujami.
Zależy mi na odmianie, która szybko urośnie początkowo "w górę", a dopiero po przycięciu rozkrzewi się na boki. Które gatunki nadają się do takiego przedsięwzięcia?
Sebek 15:59, 22 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że brabanty - one rosną bardzo szybko do góry, na boki też
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:18, 24 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
annan1406 napisał(a)
Od kilku tygodni nasze 3letnie tuje zaczęły niepokojąco wyglądać. Z zewnątrz są piękne zielone, jednak gdy się je rozchyli wyraźnie widać brązowe gałązki - są jakby uschnięte, opadają. Co może być tego przyczyną? Czy faktycznie mają za mało wody? Czy może to jakaś choroba? Załączam zdjęcia.



To jest normalne zjawisko. Możesz to poczyścić i zebrać, tuje będą wyglądały lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:26, 24 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tarantUla napisał(a)
Witam. Chciałam obsadzić żywopłot tujami.
Zależy mi na odmianie, która szybko urośnie początkowo "w górę", a dopiero po przycięciu rozkrzewi się na boki. Które gatunki nadają się do takiego przedsięwzięcia?


Kórnik co prawda niezbyt szybko w górę, ale ładna jest, Aureospicata także do cięcia.

Możesz także Smaragd posadzić, jest kolumnowa, ale cudnie wygląda równo przycięta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies