Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Pati82 17:56, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 3
Ostatnią mi wlasnie dzis wymienili... Chociaz tyle. Usłyszałam, ze mam podlewać rano i wieczorem ile sie da, yo odżyją. Podobno nie da się ich przelać, bo donice maja drenaż.. Mam sie ich słuchać?
Lacki80 20:45, 11 cze 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Pati82 podlewaj rano i wieczorem tak zeby mialy wilgotno nie mokro. I ja bym wiecej nie zraszala ich.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Pati82 21:09, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 3
Bardzo wam dziekuje! Mam nadzieje, ze moje tujki odżyją
wiunia 23:34, 19 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu mam tuje szmaragd czwarty sezon mają ok. dwóch metrów wysokości rosną bardzo ładnie jedynie co to musiałam im podkasać"sukienki", bo przez płotek przed psem dolna część roślin wygladała źle. Teraz wyglądają ładnie. Jednak dzisiaj po ulewnym deszczu zauważyłam ze zgrozą w oczach, że wieksza część tuj ma bardzo "rozczochrane" wierzchołki, tzn. były powyginane i jakby miały się tuje rozłamać od środka szczególnie te mniejsze a szersze Tuje nie były nigdy obcinane z góryani z boków, ponieważ zależy nam aby urosły conajmniej do 3 m i wtedy je ewentualnie zrównać. Czy to może być powodem ich rozłamywania się po deszczu czy to nic groźnego a ja przedtem nie zwróciłam na taki objaw uwagi? Aż mnie żołądek z nerwów rozbolał jak to zobaczyłam, mam nadzieje, że jak jutro rano wstanę to tuje będą w normalnym stanie i wrócą do równowagi dodam, że kilka sztuk czyli tyle na ile mi starczyło dzisiaj sznurka powiązałam jak to robiłam zimą w ochronie przed śniegiem. Co robić wiązać wszystkie?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 18:23, 22 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Poprzedni post już nie jest aktualny, wszystko wiem!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
michals 20:24, 06 lip 2015

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Witam.
Mam problem z dwiema tujami szmaragd, ponieważ usychają od jednej strony.Wygląda to tak jakby nowe przyrosty usychały ale tylko z jednej strony.Na działce mam około 30 szt takich tuj i nie ma problemu oprócz tych dwóch.Co może być przyczyną takiego zjawiska może ktoś z Państwa się z takim czymś spotkał i co dalej robić?

Pozdrawiam



Karol99 10:00, 07 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Może podlane przez pieska?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
michals 10:34, 07 lip 2015

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Ja mam suczkę , ale kilka razy na działce był też pies znajomych może podlał łobuz mały obetnę te suche pędy opryskam topsinem dla pewności i zobaczę co będzie dalej.

Pozdrawiam
Gardenarium 10:06, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabatka wygląda na bardzo dobrze utrzymaną, czy tu stała jakaś blacha albo coś oparte, co zacieniało tuję? Na pieska to nie wygląda za wysoko poszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorismpp 11:20, 08 lip 2015

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 8
witam mam pytanie w tamtym roku na pózną jesień (pazdziernik) przesadziłam tuje które dostałam z doniczek do ziemi .Zostały od razu podsypane nawozem jak i zabezpieczone przed zimą ,jednak niektóre tuje jak zauważyłam mają od jakiegoś czasu suche gałązki od środka . W sklepie polecono mi nawóz target przeciw brązowieniu igieł .Czy to wystarczy ,bardzo zależy mi na tych tujach mają około 1,70 wysokości i nie chciałabym ich stracić
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies