Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Gardenarium 16:47, 02 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuja tak ma że w środku robi się brązowa i te przyrosty opadają, lepiej je zawczasu zebrać. Jak zbierzesz będzie zielona a nie kołtuniasta. Więc chyba lepiej mieć zieloną niż z wyglądu "chorą".?

Nadmiernie podeschła z powodu suszy, za mało podlewałeś. Tylko podlewanie może je uratować w następnym sezonie i na pewno wyładnieją, a jak będą znowu miały za sucho - to będą coraz gorsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 18:05, 02 paź 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuję za rady
____________________
Beti - Ogród Beaty
Tuja74 18:18, 02 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Ja tez dziekuje za rady.To prawda, cala wina lezy w braku podlewania. Tak mi doradzil ogrodnik ktory je sadzil. Tak mi doradzil ze wymienilem w tym roku 25 tuji. Bez komentarza z mojej strony...
Dodam ze argumentowal to tym ze na polu gdzie rosna u nich w ogrodnictwie, tez ich nikt nie podlewa...
Pieknie wygladaly do polowy kwietnia, a potem zaczely usychac. Jak je zaczalem podlewac to byl juz koniec maja, a przypomne ze 2 razy wolalem go do ogrodu zeby mi powiedzial co sie z Nimi dzieje.
A teraz widac tego efekty na tujach ktore sie ostaly od poczatku (sadzone wrzesien 2014). Nauka kosztuje ale szkoda ze az tyle. Do d..y ten ogrodnik i tyle.
____________________
Mazan 18:59, 03 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tuja74

Mógłbym się nie zgodzić. Ten ogrodnik działał w swoim interesie, dlatego tak chętnie 'doradzał'. Twój interes nie obchodził go wogóle, a że kosztował - to tylko subiektywny punkt widzenia.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
janoazs 08:58, 04 paź 2015

Dołączył: 04 paź 2015
Posty: 1
Witam,
szukam pomocy - tylko nie krzyczcie.
Mam obsadzone ogrodzenie 150 tujami (wysokość około 2,2m) w systemie 2 "ciemne" 1 "jasna" - tuje zostały posadzone około 8 lat temu - nigdy nie było z nimi żadnego problemu; na wszystkich jasnych zauważyłem takie coś jak na foto.

Jestem załamany bo jedna jasna już uschła prawie cała.

Dodatkowo na mniejszym trawniku ma posadzone takie małe (60cm wysokości), 2 już padły całkowicie - musiałem je usuną; a z nowymi zaczyna dziać się to samo!

Pomóżcie co mam robić?
Jestem załamany...



Gardenarium 09:46, 04 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuje rosną w trawniku, wszędzie trawnik, może przenawożone bo z trawnika spływało, może przesuszenie bo susza była.

Musisz opowiedzieć, co z nimi robiłeś i z trawnikiem lub czego nie robiłeś. Niewątpliwie jest to Twoja wina, czyli brak pielęgnacji, brak zapewnienia im dobrych warunków wzrostu bądź zaszkodzenie nadmiernym sypaniem nawozów lub brakiem wody.
Wszystko jest możliwe.

Wklej prawidłowo zdjęcia przez nasz automat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaE 19:20, 04 paź 2015

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 8
Witam,
dwa tygodnie temu zasadziliśmy kilkanaście szmaragdów wielkości 80-100 cm były ładne zielone, trochę przekrzywione pewnie od transportu. Kupiliśmy je w markecie. Przy sadzeniu wydawało nam się, że bryła korzeniowa była ok. Kilka dni temu zauważyłam, że brązowieją im gałązki być może już wcześniej to się zaczęło, ale wtedy podlewaniem zajmował się mąż, a On nie zwrócił na to uwagi. Co się mogło z nimi stać? Ziemię mamy raczej gliniastą, ale przy sadzeniu wymieszaliśmy ją z ziemią dla iglaków. Nie ma tam maty, nie zdążyliśmy jeszcze rozłożyć kory. Co możemy zrobić żeby im pomóc?
MagdalenaE 19:34, 04 paź 2015

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 8
Gardenarium 19:37, 04 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczyścić. Podlewać, bo to rośliny zimozielone. Wyściółkować korą sosnową przekompostowaną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaE 19:48, 04 paź 2015

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 8
I wystarczy? Zmartwiło mnie to, że tak zaczęło się dziać zaraz po posadzeniu a nie wiedziałam czy świeżo posadzone tuje od razu można z tego oczyścić. W dodatku na trawniku rośnie nam sporo dziwnych grzybów i zastanawiałam się przez chwilę, czy to nie ma jakiegoś związku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies