Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Gardenarium 20:47, 04 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
MagdalenaE napisał(a)
I wystarczy? Zmartwiło mnie to, że tak zaczęło się dziać zaraz po posadzeniu a nie wiedziałam czy świeżo posadzone tuje od razu można z tego oczyścić. W dodatku na trawniku rośnie nam sporo dziwnych grzybów i zastanawiałam się przez chwilę, czy to nie ma jakiegoś związku.



Związek może mieć to, że:

- tuje mogą mieć za słabe korzenie albo były przetrzymane zbyt długp w transporcie (czy są z dużego marketu??)
- za mokro na rabacie
- za sucho na rabacie (za mało podlewasz)
- brązowieją w sposób naturalny

dopasuj powód. Te grzyby, o których mówisz, nie mają dla tui żadnego znaczenia i wpływu. Raczej brak pielęgnacji lub naturalne brązowienie jesienią.

Grzyby mogą mieć wpływ na trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaE 21:11, 04 paź 2015

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 8
Tak są z dużego marketu. Powiedzmy, że z nowej dostawy. Także w samym markecie długo nie były jednak ile czasu wcześniej spędziły w transporcie tego nie wiem. Mam nadzieję, że to naturalne brązowienie.
Po ostatnim powrocie do domu zauważyłam również, że bukszpany posadzone przed domem zrobiły się złoto brązowe. To również zadziało się w okresie ostatniego tygodnia jak mnie nie było. Może te zdarzenia są powiązane? Gdyby się okazało, że bukszpany chorują, to czy mogłyby zarazić tuje? Dzieli je płot i jakieś 3 m, miedzy skrajnymi roślinami. Nie wiem co się działo przez ostatni tydzień :/ mąż twierdzi, że podlewał wszystko prawidłowo.
A grzyby to kolejna zmora, ale to już inny wątek.
Gardenarium 19:19, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
One nie chorują, one były przesuszone w transporcie i to długooooooo..aby tylko sprzedać, a korzenie jakie miały? Obrąbane? żeby mniej ważyły i mniej miejsca zajmowały w Tirze Nie kupujemy roślin w marketach zwłaszcza z promocji Kupujemy u dobrych szkółkarzy w pobliżu którzy wykopią z dnia na dzień albo mają materiał szkółkowany w doniczkach i 100% korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaE 20:37, 05 paź 2015

Dołączył: 31 maj 2015
Posty: 8
Były w doniczkach. Staraliśmy się wybrać takie które wyglądały na całe nie przesuszone. Po wyjęciu z doniczek były "zwarte" czy rąbane, to nie wiem. To są pierwsze drzewka jakie kupiłam także nie mam doświadczenia. W promocji nie były tylko w normalnej cenie w markecie budowlanym, także o tyle dobrze, że stały na zewnątrz a nie wewnątrz budynku. Dzisiaj je oczyściłam, gałązki same odpadały. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wydaje mi się, że przy jednej pojawił się kopiec kreta, także mam dodatkowy problem dla tui :/
Gardenarium 21:20, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuje powinny mieć widoczne korzenie, to że były w doniczkach nie świadczy że były przekorzenione.

Jak kupować zdrowe rośliny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/366-jak-kupic-zdrowe-rosliny

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tuja74 23:33, 06 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Zobaczcie i prosze o opinie, czy te tuje odzyskaja zielone galezie na przyszly rok w miejscu gdzie teraz sa takie brazowe?
____________________
Gardenarium 23:45, 06 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tego nie wiem, ale już teraz możesz poprawić ich wygląd.

Rozciągnij plandekę pod nimi i obskub je z tego brązowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tuja74 23:59, 06 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Taki mam plan. Pytam bo zastanawiam sie czy na przyszly rok je trzeba bedzie wymieniac czy sie odrodza i beda jeszcze bujne i piekne wswoim wygladzie
____________________
Gardenarium 07:13, 07 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wszystko zależy od pielęgnacji ogrodnika. Nie przesadzaj z nawożeniem, bo nie wiadomo jaka była przyczyna. Poczytaj posty wstecz i zobacz co źle b yło robione że tak się stało.

Brak szmaty pod korą, systematyczne nawadnianie, nie zalewanie i nie za sucho. W sam raz i powinno być dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tuja74 16:28, 08 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
No i Zona je poczyscila, zobaczcie jak teraz wygladaja... Jakos lyso, widac korzen i puste miejsce. Nie wiem czy w przyszlym roku to miejsce sie zagesci czy potrwa to 2-3 lata zanim nadrobi braki. A moze ja wymienic?

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies