Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku spowodowane przez suczkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku spowodowane przez suczkę

Gardenarium 09:19, 24 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kinga_gluszkowska napisał(a)
Proszę o komentarz na temat brązowych kręgów na moim trawniku. Trawnik z rolki ma około 3 m-cy.
Mam psa- suczkę i wcześniej wyczytałam,że to może być jej sprawka( wyprowadzam ja 2x dziennie naspacer) Zastanawiałam się też nad kotami. Czy dobrą stawiam diagnozę?
pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:21, 24 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobra diagnoza, to plamy wypalone przez psi mocz. Jeśli by chodziło automatyczne nawadnianie, na pewno by pomogło i rozpuściło mocz, a tak wypala

Trawa dobrze podlewana w miejscach zaznaczonych przez suczkę rośnie na obrzeżach o wiele bujniej i jej kolor jest intensywniejszy, To skutek psiego "nawożenia".

Trzeba najpierw obficie podlać to miejsce, potem wygrzebać, wyskrobać spaloną trawę, nasypać świeżej ziemi, nasiona i trawka wzejdzie, uzupełniając wypalone miejsca.

No i pilnować, wyprowadzać częściej na spacer. Próbować oduczyć, wołając "fe" lub gwiżdżąc nieprzyjemnym dla ucha gwizdkiem i natychmiast wyprowadzając za ogrodzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 18:21, 24 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No właśnie moja też zostawia takie niespodzianki na moim trawniku...ja biegam za nią z konewką. Co Ciekawe jak widzi konewkę w moich rękach to się załatwia

Z porad Danusiu ja też skorzystam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
kinga_gluszk... 21:16, 24 wrz 2012


Dołączył: 22 wrz 2012
Posty: 7
Co najgorsze,że sunia wybiera sobie ten najpiękniejszy trawnik z rolki,a temu z siewu odpuszcza
Nabawię się przez nią nerwicy
I też chwycę za konewkę!
____________________
Kinga
marcin_kusuah 22:36, 01 paź 2012

Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 1
Można użyć czegoś takiego. Wygoogluj sobie inf o tym i gdzie to kupić. Pomaga na takie rzeczy.
kinga_gluszk... 08:23, 02 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2012
Posty: 7
Czytając angielskie czasopisma też natknęłam się. I zastanawiałam się nad zakupem.
Dziękuję za informacjępozdrawiam
____________________
Kinga
Gardenarium 13:35, 03 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Produkty które mają pomagać w problemach z psami i kotami (odstraszać je) sprawdzałam osobiście i niestety nie działały. Psy i koty jak załatwiały się tak się załatwiają dalej na naszym trawniku na ulicy i obce koty na działce buszują beztrosko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dawidoss 17:56, 08 paź 2012

Dołączył: 08 paź 2012
Posty: 1
cześć,

mam pytanie do Ciebie, Kinga mogłabyś mi powiedzieć w jakej gazecie czytałaś o tym produkcie? Chodzi o tytuł i konkretny numer, mam podobny problem i każda porada jest dla mnie cenna

Daj znać czy udało Ci się go gdzieś kupić? Jeśli tak to co o tym myślisz jako użytkownik?

Z góry dzięki za odpowiedź.


kinga_gluszk... 21:03, 08 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2012
Posty: 7
Natknęłam się w magazynie Gardener's World oraz Garden Answers ( August 2012).Są to magazyny kupione w Wlk.Brytanii. Jeśli chodzi o Polskę to jest dostępne przez internet ( siedziba w Poznaniu). Wygoogluj adres. Jestem w trakcie złożenia zamówienia, więc sama jeszcze się nie przekonałam o skuteczności tego produktu.
____________________
Kinga
haika 15:38, 27 maj 2013


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
Dziewczyny nie wiem o jaki produkcie dyskutujecie, bo nie ma linka ani nazwy.
Ja w swoich poszukiwaniach natknęłam się na coś takiego :

http://dogrocks.sklep.pl/

Czy ktos testował ten produkt? Czy działa?
A moze coś innego polecacie?


Pozdrawiam,
Renata
____________________
Haika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies