Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Kasiek 22:02, 13 sie 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gdzie zwialas?
____________________
Bawarka
Urszulla 08:04, 14 sie 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Tusiala 10:45, 14 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Mój Synek te ptaszki pewnie by ujeżdżał trawy Twoje piękne
Kasik 11:09, 14 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Irenko - dziś przychodzę z pytaniem. Planuję zrobić w narożniku nieduży, lekko wyokrąglony murek granitowy. Przed nim będzie kamyczek wysypany w kole lub łezce, a w nim kilka bukszpaników i małych traw lub konwalik. Chciałabym pod samym murkiem posadzić coś co rosnie do 80-100cm i jest ażurowe. Mogłabys mi coś polecić? Myślałam o werbenie? Może coś jeszcze, tak, by pasowało do szarości muru i zieleni buksów.

A u Ciebie siedzę zachwycona dalej pod limkami i spozieram na ptaszyska w trawkach- choć nie wiem czy je stamtąd widać. , bo ja jestem = jak to mówi moja córcia- dysmaptyk i gubię się wszędzie- nawet w ogrodzie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Milka 14:26, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka napisał(a)
Irena są fotki werbeny na 83str.u mnie lepsze zrobię w weekend i popatrz jak mi się róże od Kińdzi ukorzeniły


Byłam i widziałam, poproszę nasiona, myślę, że w moich suchych miejscach będzie idealna
obecnie działam tu, posadziłam kupione lawendy, siewki rozplenic, nasiona lawendy i moje siewki lawend...trochę potrwa, za nim będzie jak trzeba, ale nie spieszy mi się

mikruski rozplenic, jeszcze kilka wyciągnę

z tej pięknej trzmieliny robiłam sadzonki, fajnie, ze zaraz potem lało, większe szanse na sukces

o tu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:46, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Aż dziw bierze Irenko że rodki na takiej patelni takie piękne. Elata Aurea mus schować u mnie też przypala. A boćki to w nogach mają może tę szerokolistną trawkę? Ach te eksperymenty i próby. Jednak rzeczywistość wspaniale koryguje gdzie jakim roślinom najlepiej. Pozdrowienia.


O rodki dba tylko i wyłącznie mąż, ja tylko kanty i plewienie
tak, w nogach jest turzyca szerokolistna variegata, ale Ania stwierdziła, ze u ciebie Ice Dance? no nie wiem..
koryguje i dobrze, bo wtedy mniej problemów
te rozplenice w tym miejscu radzą sobie super, ale tu stale sucho, więc podlewać trzeba
są tu 2 rodki Alfredy i azalia wielkokwiatowa od Ewy.....no i molinie i hortki i coś tam jeszcze...


tu chyba jest trawa Forest coś tam i też nic mu nie dolega, nigdy nie podlewam tu, bluszcz chroni przed wysychaniem

miskant variegatus rośnie w skrzyni i jakieś inne byliny, a wiosną tulipany, rzadko podlewam

z lewej strony rodków są hakone All Gold, rosną doskonale, zero pracy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:56, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)


I teraz Irenko wyszło ,jaką to ja mam sklerozę .. Normaaaalnie wieelką .. Miałam juz od Ciebie info o Ann Sloane i nawet ja wtedy sobie guglałam ,a mimo to zapomniałam....echhhh....

W każdym razie bardzo dziękuję

Ja Cię normalnie podziwiam , jak Ty to zrobiłaś .. Nauczył Cię ktoś czy w necie oglądałaś ???... Noo przeca tam jest tyle rodzajów farb że ja bym chyba od oglądania samego oczopląsu dostała , a co dopiero używać ich wszystkich odpowiednio

Ps.a te mrówki na gapę ..echh łobuzy


Jaką ja mam sklerozę, lepiej nie mówić
czytałam w necie, u producentów, oglądałam filmiki instruktażowe, część intuicyjnie wybierałam, wszystkie mi się sprawdziły; zimą jeszcze będę działać z meblami i czeka mnie wymiana płyty, okapu i lodówki, po 17 latach szwankują
lepiej mrówki, jak opuchlaki tego u mnie nie ma, za dużo kretów i ptaków..
wcześniej było z trawami, ciągnę temat dalej
rozplenica rubrum nie podlewana i na totalnej suszy jest cudowna, jak rok temu miałam na kwaśnej ziemi i podlewana, była biedna

w tym zakątku tak pół na pół, ale nie pali i trawa carex elata Aurea ma się bardzo dobrze...wkoło siane goździki, kwiatki za rok

i tu ich chyba 3, bo jest tu sumak Tiger Eyes, donax złoty i tojeść rozesłana złota i moje patyki kwitnące, za rok chyba się okaże, że za gęsto..

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:59, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
iwonaal napisał(a)
Irenko achy i ochy


Dzięki
zapraszam na wyrka, poleżymy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:05, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
JulkAd napisał(a)
Irenko wrzuć fotkę tej New Dawn, to oblukam dlaczego nie chce kwitnąć....

..Twoje Limki masz różnej wysokości, te w środku stoją, a te na obwodzie się pokładają, czy podwiązywałaś te w środku?

Czy Ty masz nasiona werbeny?....kiedy to się wysiewa?...może bym się do Ciebie uśmiechnęła i tez u siebie wysiała?...ale napisz mi proszę kilka słów o niej tak od siebie (jak się u Ciebie sprawuje), a nie po guglowemu


Lało i wracałam późno i nie zrobiłam, nadrobię jutro, jupi...wolne
moje się nie pokładają, nawet te, co niby leżą na bukszpanach, to złudzenie; wycinam wszystkie cienkie i słabe pędy, tnę w wachlarz, nawet po ulewach wszystko na baczność stoi
oczywiście, ze ci dam werbeny, całe mnóstwo, ale dopiero jak ją zmrozi zbieram a sianie doradzam wprost do gruntu i to w maju, połowa lub pod koniec, wszystkie wzejdą i to szybciej, niż te sadzonkowane w domku, to na podstawie własnych doświadczeń, różnych pór i sposobów siania, ten maj najlepiej się sprawdza..rośnie w oczach..
i szerzej wyrka

zakwitł mi ten powojnik Dusches of Edinburg
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:12, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Irenko mokre korzonki miały Już siedzą w ziemi U mnie pada więc warunki są


U mnie też podlane, dziś słoneczko, idealnie, mam plany na jutro
to urośnie szybko jest bardzo ładnaprzy okazji mamuśkę ci pokażę

biała róża okrywowa, NN na tle kwitnącej kostrzewy, róża świetna, zdrowa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies