Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Rozdrabniacz do gałęzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozdrabniacz do gałęzi

KasiaLangier 21:11, 03 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zrobiłam rekonesans i do rozdrabniania zarówno miękkich jak i twardych roślin to tylko Viking
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaBawaria 22:33, 03 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No wlasnie, podobno u niego mozna ustawiac czy galezie sie chce rozdrobnic czy miekkie rzeczy?Moj walcowy do suchych traw nie nadaje sie zupelnie.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:54, 27 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moze ktos tu jednak uzywa rozdrabniacza do traw-i moze mi polecic jakis pewnik?
____________________
Zapraszam na kawe
A_gawa 08:33, 27 lut 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Czy ktoś z Was korzysta z rozdrabniarki do gałęzi i może mi napisać na priv jej model? Bardzo proszę.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 08:33, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa napisał(a)
Czy ktoś z Was korzysta z rozdrabniarki do gałęzi i może mi napisać na priv jej model? Bardzo proszę.


Ja korzystam od kilku dni, ale mam model robiony, duży gabarytowo, nie nadaje się
do małych ogrodów i sporo kosztuje. Natomiast zwróć uwagę na to co będziesz ciąć, czy byliny/trawy czy gałęzie (jakiej grubości?) czytaj opis narzędzia do jakiej grubości tnie i wybierz model znanej marki o dużej mocy.

Podstawowe pytanie co zamierzasz ciąć.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 13:01, 27 lut 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ścięte liście miskantów, patyki hortensji, przycięte róże, gałązki krzaków, bo mieszkam przy lesie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 15:48, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W każdym opisie i instrukcji obsługi jest informacja jakiej grubości tnie i tym się kieruj, najlepiej aby to był spalinowy, elektryczne są słabsze. Idź do LM i pytaj sprzedawcy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koculka 15:34, 06 kwi 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Czy rozdrabniaczem można ciąć tylko świeżo ścięte gałęzie czy też te suche np. z zeszłego roku? Ponoć świeże drewno łatwiej się tnie.
Gardenarium 18:34, 06 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można ciąć takiego suchego drewna, jest bardzo twarde i może uszkodzić sprzęt. Świeże dobrze się tnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koculka 09:07, 20 kwi 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Jestem posiadaczka Ryobi. Ma 3000 W, sam wciąga gałęzie, posiada wsteczny. Bardzo wygodny plastikowy pojemnik. Wielkość pojemnika wystarczająca, około pół taczki, pełny mozna swobodnie przenieść, nie jest zbyt ciezki. Urządzenie jest wyjątkowo ciche. Tnie gałęzie do 40 mm bez problemów. Wychodzą takie walce ale od razu widać że się rozpadają w palcach,wiec pewnie w słońcu tymbardziej. Cena 999.99 ale myślę że warto. Maszyna ma kółka i wygodny uchwyt do przeciagania. Bardzo prosta w obsłudze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies