Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 12:58, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
danuta_szwajcer napisał(a)
Aniu u Ciebie tez juz piekna wiosna, a z trawa tez mam to samo doswiadczenie i nie zostawiam zadnej trawy.Pozdrawiam:


Danusia.. odetchnęłam z ulgą, bo myślałam, że ja jestem taka niekumata i do niczego... i nie potrafię kompostować trawy.... jak sobie przypomnę ten smród, muchy i syf.. to aż mnie rzuca.. rozrzucałam i gnój na polu.. to byłą przyjem,na praca przy tym..... zero kompostu z trawy.

Kwitnący wiąz ..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:06, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Krys napisał(a)
Aniu niesamowity ogrom pracy zrobiłaś,efekty imponujące ,pozdrawiam


Podkrzesanie jałowca.. robota na plus Dobry pomysł..


Do wyciętego jałowca.... sie przyzwyczajam.. i myślę co teraz tu zrobić... ciekawe jak szybko cyprys sie odbuduje od strony zacienionej i czy sie odbuduje??? Ma ktoś doświadczenie w tej materii??
Od strony zachodniej.. i w cieniu.. ma łądny kolro żółty, a od strony wyciętego jałowca.. jest łysy i zielony..czyli brzydki
Mam tam płożący jałowiec, widać hortkę Vanilkę.. , na prawo i lewo są piwonie.. i teraz posadzić wrzosy, zostawić jałowiec...... a może coś innego.. ...
Widok cyprysa z dwóch stron..


A teraz uciekam, bo rozpoczynamy sezon grilowy, chociaż się zachmurzyło i wieje... i zaraz będzie Muminek....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:10, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Konstancja30 napisał(a)
Anek pamiętam jak mi o tych krokusikach wkładałaś łopatą do głowy ... a ja ... no cóż ja sobie kiwałam łbem niby rozumiejąc a myslałam swoje ... eeeeeeee tam krokusiki ... potem wąsy z nich wkurzają ... no to ja teraz niniejszym wchodzę pod stół i najpiekniej jak potrafię sobie te swoje gooopie mysli odszczekuję ... rany boskie Anek ta lamówka kilkudziesięciu metrów krokusików to epokowe odkrycie w kwestii ich zastosowania estetycznego ... !!! !!! !!! !!! !!! ... opatentuj bo powtykane w trawniki czy inne połacie krokusikowe plamki to oczywista oczywistość ale TAAAAAAAAAAA ramka to moje pierwsze takie wrażenie poznawcze ... Anek ta jesień to będą u mnie krokusikowe zakupy

Anek jak my tęsknimy za tym areałem ... wielkie buziaczki ...


Tu liście krokusów nie denerwują, bo potem i tak zasłonią to liliowce

Tulipany ledwo wyłażą, a niezapominajki zaczynają.. i mówią nie zapomnij o mnie. dzięki, że jeszcze pamiętasz ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 13:16, 23 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Anuś wczoraj obrywałam stare liście moich niezapominajek (jak się ma dwa kwiatki na krzyż to się takie wariactwa popełnia ))))))))) ) ... są w ciemniejszym miejscu i jeszcze nawet nie myślą o rozkwicie za to pojawiają się w nich tulipki ... masowo ...
pamiętacie ? Anuś cała nasza zielona przygoda z ogrodem i wiele ... wiele innych życiowych zmian to TY ... potffforku ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 13:21, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielony potffór jestem.. i zwiewam na powitanie Muminka.. to na froncie .. bo jak nic nie posadzić????

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gabriela 13:31, 23 mar 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W kwestii trawy - my też ściółkujemy skoszoną trawą między krzaczastymi, różami pomarszczonymi, w pomidorach, malinach, pod drzewami owocowymi, gdzie się da i nie bardzo widać.
Próbowaliśmy mulczować, ale przy gliniastej, mało przepuszczalnej ziemi to katastrofa, bo to wszystko rozkłada się bardzo powoli i tworzy zbity filc. który potem wydziera wertykulator i z którym też trzeba coś zrobić.
Do kompostownika trawa się nadaje, ale cienką warstwą i przekładana czymś konkretnym.

Widzę u Ciebie te wrzośce i mimo że byłam im niechętna, to jednak dają dużo koloru o tej porze. Tyle że wydaje mi się, że one przemarzają raczej, a może się mylę?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
gierczusia 14:42, 23 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Oooo .. Mnie też się te wrzośce bardzo podobają , a kolor w tym czasie w ogrodzie to rzecz baaaardzo pożądana

Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 14:45, 23 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kurde.. A myślałam ,ze trawa do kompostownika idealna... Aaa....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
agata19762 15:58, 23 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu ale narobiłaś tych stronek,
poczytałam fotki obejrzałam...a ile się uśmiałam

dobrze, że jesteś cała po wypadku z drabiną ...

pozdrowienia zostawiam dla całej Twojej rodzinki
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mathildis 16:04, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mala_Mi napisał(a)


A proszę złotą myśl..... w myśl której działam.. bez obelgi do Ciebie.. po prostu zawsze robię i tak po swojemu.. słuchając mądrych rad.. ale pasujących do mnie ...


tekst bossski
Ładne buksiki kupiłaś, na piwonie też będę czekać.... może w końcu się skuszę i dla siebie też kupię

P.S. Dziś nadrabiam u Ciebie
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies