Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 08:13, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aniu MOnte.. jak zebrać te nasiona sałaty najlepiej, bo to maciupkie A ta sałata jest super.. drugą mam zieloną jeszcze lepszą.. i specjalnie trzymam na nasiona

Basiu - kichawiec mi urósł ogromny, jest fajny tylko dlaczego taki wysoki???

Mira - ja firletkę po kwitnieniu najczęściej wyrywam całą i przenoszę w to miejsce jakąś siewkę A jak kępa wygląda ładnie, to wycinam kwiatostany do zera i skubię brzydkie liście.

Agnieszka - to upalne chyba sie kończy... wczoraj trochę przesadzałam i sucho mam na 5 cm, a w głębi już mokrawo.. poprzednie ulewy dobrze nawodniły teren. A na niebie już sie chmurzy i wróżbici zapowiadają 3 dni deszczu.

Mariola - wszyscy robią piękne ogrody, a ja mam piękne kwiaty.... szkoda tylko, że te lato tak szybko mija..

Znów nie wyrobiłam do was z wizytami
Ale tak czasami jest, że sie nie da.. chociaż by sie bardzo chciało.
I mam gościa.. Tercia przyjechała
Jakas fotka wczorajsza...była??


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makkasia 09:02, 23 lip 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877

Jakas fotka wczorajsza...była??



Nie było Aniu Ultra
Dziękuję za jeżówki u Ciebie mogę nacieszyć oczy
Mam tylko 4 odmiany razem 7 krzaczków u Ciebie mogę łany oglądać
ściskam Aniu - dziś idę się ostrzyc
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
agata19762 09:38, 23 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu miłego dnia
łany jeżówkowe śliczne...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Pszczelarnia 10:10, 23 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anek, ogród w Twoim stylu bujny a rabata sałatowa i koperkowa to miszczostwo.

Czy ja mogę teraz przesadzić jeżówki kwitnące? Muszę wszystkie dać do przodu a na ich miejsce te wysokie monardy.

EDIT: to pomidorowe i żółte (jeżówki) zabieram ze sobą wirtualnie - powstaje kopia niewierna.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kindzia 13:38, 23 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aniu pamiętasz nazwy białych i żółtych pudlastych jeżówek?

I masz Hot Papayę, szybko się rozrasta? Kupiłam w tym roku, ale jakoś mało ich u mnie...

Twoja biała pełna lilia ogromna!!! Moja mało pąków ma, pod siatką rośnie, jeszcze na dodatek ktoś jej 3 pąki oberwał Mus przesadzić.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 17:03, 23 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aniu czy to znaczy, że te białe jeżówki się w ogóle nie rozrstają? i te różowe Hot Papaya, też nie?....znaczy się jak kupię sadzonkę to czy ona wszerz urośnie pomimo braku siewek?


Buziol
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 17:40, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
JulkAd napisał(a)
Aniu czy to znaczy, że te białe jeżówki się w ogóle nie rozrstają? i te różowe Hot Papaya, też nie?....znaczy się jak kupię sadzonkę to czy ona wszerz urośnie pomimo braku siewek?


Buziol


Rozrastają sie... po prawej Pikolino zeszłoroczne, a po lewej sadzonki tegoroczne


Robi się po prostu większa kępa..chociaż mi w tym roku niektóre kępy są mniejsze niż w zeszłym roku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:45, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Aniu pamiętasz nazwy białych i żółtych pudlastych jeżówek?

I masz Hot Papayę, szybko się rozrasta? Kupiłam w tym roku, ale jakoś mało ich u mnie...

Twoja biała pełna lilia ogromna!!! Moja mało pąków ma, pod siatką rośnie, jeszcze na dodatek ktoś jej 3 pąki oberwał Mus przesadzić.

Hot Papaya rozrasta sie jak inne jeżówki.. w następnym roku ma już słuszny wymiar i ją widać


Żółte to jeżówka Secret Glow
Czerwone to Hot Papaya
Białe na pierwszym planie to Merinque.. to z niskich jezówek, tylko u meni dość wybujały.
Różowe po lewej to Pink Podle

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:56, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Anek, ogród w Twoim stylu bujny a rabata sałatowa i koperkowa to miszczostwo.

Czy ja mogę teraz przesadzić jeżówki kwitnące? Muszę wszystkie dać do przodu a na ich miejsce te wysokie monardy.

EDIT: to pomidorowe i żółte (jeżówki) zabieram ze sobą wirtualnie - powstaje kopia niewierna.




Pozwalam na kopię niewierną .. Hot Papaya i Secret Glow
A to jedna moja siewka, a możę kilka?? w szczelinie murka..jakoś dały radę.. niepodlewane, zaniedbane... rosna sobie.. wysokość 1,5m Nie mam pojęcia jakim cudem tu sie znalazła.. bo najbliższe jeżówki są w odległości 8 metrów (po drodze jest basen) lub po drugiej stronie oczka i to po przekatnej.. najbliżej jest kępa żółtych i czerwonych.. za skalniakiem. jakieś 4 metry... czyżby siewki z odmianowych też były różowe?? I chyba tak jest, bo kilka siewek w pobliżu żółtych i czerwonych ... są różowe

Foto zeszłoroczne... tu siewki są różowe!!!


Edit.. o przesadzaniu napisałam u Ciebie... ja sąsiadce teraz dałam kilka jeżówek kwitnacych i wysokich.. tydzień smętnie powisiały i sie zebrały w sobie i rosną Al jest zawsze ryzyko... bo jezówki jako tako nie lubią przesadzania. Ale jak to młode jezówki i sadzone w tym roku to ryzykuj.. tylko duża bryła.. i nie na pełnym słoneczku.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 18:10, 23 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A co to było za stwierdzenie o robieniu ogrodów ładnych a/i kolorowych?
Na wiosnę przesadzę. Wytrzymam, bo to większy zabieg. Jeszcze rok nie ma rabata a ja już poprawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies