Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 10:06, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
Mala_Mi witaj to ja i mam pytanie co do twojej mini sadzawki chodzi mi o tą ,,mini fontannę" bo w tym roku zacząłem robić ale nie skończyłem jak to wygląda u cb pod ziemią pojemnik z wodą tak... i potem konstrukcja np siatka i kamyk wysypany czy jak....



Nasze ciurkadło było robione wybitnie pod SPA dla ptaków i na szybko. Wykopane zagłębienie w ziemi tak by mieściła sie pompka, przyłożone większymi kamieniami i obsypane wkoło mniejszymi. Nie ma tam żadnego zbiornika, żadnej konstrukcji. Chodziło o to by strefa w której mogą taplać sie ptaki była płytka i dość szeroka. To nie jest dla ozdoby tylko dla ptaków. Oczywiście całość wyłożona folią. Sąsiadom zrobiliśmy ciurkadełko podobne do naszego, ale już z wbudowanym zbiornikiem, automatycznym poborem wody jak odparuje (my dolewamy z węża). Ale technologię to może przekazać mój maż, bo ja się nie znam na tym. Ja tylko kierowałam który kamień gdzie ustawić
Tak to robiliśmy.. innych fotek nie mam.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:27, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Olili napisał(a)


Fajne określenie pierwszy raz się z takim spotykam,przyswoję na swój użytek


Zdecydowanie lepiej niż kurdupel To tak jak puszysta a nie gruba

leon60 napisał(a)
Ta zima wstrętna... bez śniegołapów jednak ciężko... W zeszłym roku już mi zjechała czapa na młode serby ale było mało więc bez strat. Zrobiliśmy sami ( dużo taniej ) i zamontowane a sąsiad puka się w głowe dlaczego nie od wejscia żywopłot ważniejszy a nad wejściem zrobi się w przyszłym roku bo też muszą być


My zamówiliśmy w internecie i wyszło taniej niż gdybyśmy sami robili Montaż oczywiście samodzielny.. jak wszytko. Łącznie z budowa dachu

roma2 napisał(a)


Ło matko, 15:22, a ja tak frywolnie!. Mnie tam nie ma kłopotu najmniejszego znaleźć, ale szukanie też może być ciekawe. Całusy!


Jakie frywolnie.. grabie to sprzęt ogrodniczy .. wiec na temat

Joaska napisał(a)
Mała Mi ja tylko na minutkę wpadam się przywitać i powiedzieć że pamiętam o ogrodowisku i wspaniałych ludziach którzy tutaj są
Mieszkamy już u siebie , trochę po partyzancku ale co tam (znasz to przecież z autopsji) ważne że u siebie
W ogrodzie nie zrobiłam nic, czekam na wiosnę


Już nie pora na rewolucje ogrodowe.. chyba, że sadzić drzewka, pora jeszcze dobra, zwłaszcza na drzewka z donicy. ja sadziłam jeszcze w grudniu
Super, że już w nowym domku. My poszliśmy na dosłowny beton, bez kuchni i bez kawałka dachu i to zimą!!!.. dojazdy na budowę nas wykańczały czasowo. Aby przyspieszyć wykańczanie innego wyjścia nie było. Zyskaliśmy ponad 2 godzinny dziennie.

Sebek napisał(a)


Myślałem, że nigdy nie dożyję ostatniego odcinka Mody na sukces Koniec świata! Ale doczytałem, że dalsze odcinki są tylko TVP zrezygnowało... Jednak końca świata za tydzień nie będzie Wianki można pleść


To badziewie chyba starsze jest od Ciebie Nigdy nie oglądałam tego .. i chyba nic nie straciłam

paniprzyroda napisał(a)
Aniu, nadrobiłam zaległości z listem, trzecim c z przodu kobieto kieszonkowa przyznaje się bez bicia jak nie zarażę się u Ciebie jakimś wirusem, to u innych ogladam czosnki z kamasją I co? Kupiłam, posadzę, jak nie zamarznę i jeszcze ta wiązówka, jeśli dobrze pamiętam nazwę, mnie korci i miałaś rację, że będę dalej gromadzić rośliny, bylinowe ogrodniczki już tak mają. Ale jak już, to przynajmniej te sprawdzone, przetestowane Pozdrawiam.


Bo chyba tym różni się posiadanie ogrodu od ogrodniczkowania. My ogrodniczkujemy..a by mieć gdzie mamy ogród

Wiązówka bulwkowa dla Ciebie


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:58, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)



dobrze wiedzieć wiosną kupię ...


Konkretnie ma odmianę Elegans Snow. To ona. Mi się nie podoba.. ani biała, ani różowa (też mam). Lawendy tylko lawendowe są fajne Ale wszytko kwestią gustu


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bogumila 11:36, 28 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mala_Mi napisał(a)


Ja mam po to ogród by mieć wesoło, kolorowo i różnorodnie.. to tak jak w jadłospisie. ile można jeść to samo??? I ile można sie gapić na to samo??
Na początku chciałam ogród z trawy i kilku iglaków.... ale jak zaczęłam przyglądać sie wkoło.. to doszłam do wniosku, że będzie nudno, monotonnie i tak samo cały rok. Skąd mam wiedzieć że zmieniają sie pory roku??
Teraz jak próbuję sobie przypomnieć kiedy coś tam było.. to pamiętam co kwitło... i tym sposobem wiem czy to był maj, lipiec czy wrzesień.

Bo to z tym minimalizmem jak z dietą. Można sie odchudzać, sylwetka piękna, ale ile przyjemnosci z jedzenia mniej
Często podczytuję chociaż mnie nie widać...podpisuję się pod tym tekstem,tyle ciekawych spostrzeżeń.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mala_Mi 11:36, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
barbara_krajewska napisał(a)
Ło matko, ile u Ciebie czytania!


Czyta się szybciej niż pisze.. ale dałam radę.. każdemu odpowiedziałam.. a teraz wracam do pracy... bo znów z ozorem na brodzie będę pędzić..

Jedną rabatkę wybrałam do pór roku.. najłatwiejsza.. rosną na tej rabacie rożne liliowce, jako dodatek posadzone są krokusy, tulipany, lilie (troche irysów bródkowych), na końcu piwonia i niezapominajki które sie same wysiały (dostałam razem z liliwcem od Bogdzi). Są naparstnice, rudbekie, kosmos siarkowy.. ale są tam gdzie sie same posiało. Widok bardzo zmienny co roku.
Marzec

Marzec/Kwiecień

Kwiecień/maj

Czerwiec

Lipiec



Potem zielone liście i siewki ...

Listopad i kolejne siewki..


Zimą zasypane śniegiem i nie ma nic.

Przepraszam Admina za nieprzepisową ilość fotografii w poście. Z tego powodu uprasza się gości o niecytowanie całego posta.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 16:13, 28 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Sebek napisał(a)


Myślałem, że nigdy nie dożyję ostatniego odcinka Mody na sukces Koniec świata! Ale doczytałem, że dalsze odcinki są tylko TVP zrezygnowało... Jednak końca świata za tydzień nie będzie Wianki można pleść

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
kasiek 16:13, 28 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Nie cytuję ale komentuje - kapitalne te obrzeża rabat z kwiatów, u Ciebier świetnie widać jaki efekt tworzą duże powierzchnie tych samych kwiatów - obłęd
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Margarete 16:19, 28 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)


Napisałam wczoraj długiego posta i mi zjadło przed wysłaniem, pisałam z doskoku i co jakiś czas..

Teraz skrót.. może i dobrze, bo nie będzie poematu.



Co do oczka, a w Twoim wypadku stawu.. to już lepiej pytać Mariusza z Przyjaznego.. on jest fachowiec. Moje jest wyłożone folią i to sztuczny twór.. u mnie nie ma szans na naturalne oczko. Popełniliśmy sporo błędów przy budowie.. ale to chyba jak z domem.. pierwszy jest nie do końca udany. Szczególnie, że mieszkało sie w bloku przez prawie całe życie.

To już w trakcie ratowania tych nieszczęsnych skosów.. widać na zdjęciu. I widać ile musieliśmy jeszcze podkopać, aby dało sie zrobić jakiekolwiek półki.. Doszła jeszcze wełna mineralna która je zwęziła. I widać jakim sposobem kałuża wyszła ogromna.. Zasypać sie tego już nie dało
Na teraz tyle, bo muszę wracać do pracy..



Ale tu jesteś laska na tym zdjęciu
Tu widac wyraźnie jaki ty masz rodzaj gleby.........ciężka, gliniasta......ale jak widzimy wszyscy po efektach w ogrodzie to jaka żyzna !!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Urszulla 19:30, 28 lis 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
świetnie pomyślana ta rabata liliowcowa, jakie spektakle wiosenne
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Piotr_ 19:44, 28 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Wielkie dzięki za odp. i lecę dalej
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies