Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 11:58, 28 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bratki posadzone..do towarzystwa dostały trawki wyszarpane z rabaty


Skimia pierwszy raz zakwitnie, mam ją od wiosny 2009 roku... próbowała paść, przesadziłam ją zgodnie z radami Bogdzi odnośnie różaneczników...... chorowała jeszcze 2 lata i żyje.. i ma się dobrze


Robiąc rabatę wybrałam wszystkie cebulki.. jednak jakieś mikro się zostały i po 2 latach zakwitły Miało tu nie być żółtego.. ale takie bohaterki zostawię


Miało być tak
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:59, 28 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)
Moja odmiana taka jak od Bogdzi. Nie rozwijają się tak kwiaty. Krokusy śliczne.
W jesieni dokupię cebulek takich paskowanych. Mam tylko botaniczne.


Botaniczne są 2 tygodnie wcześniej Warto mieć i jedne i drugie

Miłego dnia. Muszę się kurować i pracować.. ale było tak pięknie, że żal było siedzieć w domu, więc zaliczyłam spacer i pomierzyłam teren pod nową rabatę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
adom1206 13:21, 28 lut 2015

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Wariatka
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Mala_Mi 13:57, 28 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
magnolia napisał(a)


a możesznarysowac kawałek planu jak tam leci za rogiem- proporcje by sie złapało, bo tak to niewiele widać


Kratka to 1m... zakładam rabatę o szerokości 1m. Południe jest po prawej, a północ po lewej.

Zielone linie istniejące rabaty
1 - istniejąca magnolia
2 - pergola z milinem żółtym, powojnikami, aktinidią
3- rabata istniejąca (kokorycz pogięta -niebieska, żurawki, iglak, 3 kolumnowe cisy, fiołki, przylaszczki, świerk conica

4 - róża Graham Thomas - 1 szt
5 - zebrinusy - 2 szt
6 - Róża Hansestadt Rostock - 3 szt
7- Piwonia Coral Sunset - 2 szt
8 - Dzielżan jesienny 'Siesta' 2 szt
9 -Piwonia America - 1 szt.
10 -Piwonia Duchesse de Nemours - 1 szt
11 - Jeżówka "BIG KAHUNA" do 50cm - 2 szt i "RAINBOW MARCELLA" 80cm - 1 szt
12 - ośmiał
niebieskie kropki - Dzwonek brzoskwiniolistny "LA BELLE" - 2 szt
seledynowe esy floresy- sesleria
niebieskie esy floresy- przywrotnik, szałwia????

Kurcze.. jakoś na papierze nie umiem... lepiej mi idzie pasowanie doniczkami w realu.
Magnolię bym włączyła w rabatę, to i jakiś sens byłby dla pergoli, bo na razie to tak stoi nie wiadomo po co i na co..
Kostka się zostaje.
Oczywiście wszytko posadzone na gęsto by chwasty mnie nie dręczyły
Trochę niepstrokacone, ale musi pasować do reszty ogrodu.

A tak to się ma do tej części ogrodu.. pozostałe rabaty tak mniej więcej rozrysowane, straszne esy floresy wyszły... zresztą wiosną trochę złagodzę linie w wyspie środkowej z wrzosami.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Magda70 14:27, 28 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mala_Mi napisał(a)


Botaniczne są 2 tygodnie wcześniej Warto mieć i jedne i drugie

Miłego dnia. Muszę się kurować i pracować.. ale było tak pięknie, że żal było siedzieć w domu, więc zaliczyłam spacer i pomierzyłam teren pod nową rabatę..


Hellooo
Moje botaniczne kwitną od tygodnia dziś widziałam z bliska bo wcześniej tylko z okna samochodu
Ale u nas dalej zimno przycielam dziś seslerię i uciekłam do domu....


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Luki 15:06, 28 lut 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Coraz bardziej mi się podoba

Aniu, a może jeszcze w okolicy róży 4 wpakować jakieś granatowe ostróżki, to połączenie będzie cudne ktoś już nawet o tym pisał, ale miejsca by się tam więcej przydało. Gdybym patrzył kategoriami mojej gleby to nie było by potrzebne, ale u Ciebie wszystko rośnie ponad normę
Może tak?


No i ja między róże i piwonie wpakowałbym jeszcze pomarańczowe lilie, azjatki bo jak pisałaś nie chcesz za wysoko, a w lipcu coś zakwitnie w przerwie róż.

Szałwia do tej kolorystyki jak dla mnie obowiązkowo. Przywrotnik też gdzieś bym upchnął, dobrze że w kwestii upychania się rozumiemy

Jeszcze zostawienie kostki uważam za bardzo słuszne rozwiązanie i na dodatek bardzo praktyczne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AgnieszkaW 15:25, 28 lut 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ooo, nowa rabata się szykuje - granatowo-pomarańczowa? Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agnieszka_B 16:34, 28 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Podgladam powstawanie nowej rabaty. Dziękuję za zdjęcia pastelli i lece po bratki - bo wszyscy maja a ja jeszcze nie
____________________
zapach-ziemi
elzbieta_g 18:08, 28 lut 2015


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
dawno śladu nie zostawiałam ale 90% jestem na bieżąco
macham łapką ale z daleka bo mnie też bestia - grypa dopadła i chce wykończyć...ale siem nie dam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Rench 18:32, 28 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Wow, jaki profesjonalny projekt strzeliłaś. Jest coś,czego nie potrafisz zrobić ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies