Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Odkurzacz - dmuchawa do liści

Pokaż wątki Pokaż posty

Odkurzacz - dmuchawa do liści

Gardenarium 08:02, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Włącz się Darku w takim razie i pokaż zdjęcia co i jak robisz tym odkurzaczem w ogrodzie. Jeśli to nie jest jednorazowa reklama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 13:34, 23 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Zacznijmy od jednego. Silnik porządnej firmy nawet w produkcie średniej klasy oznacza jego trwałość kilka razy wyższą niż chińczyka bo cały blok silnika jest z ALU, a nie z kompozytu.

Buda, korpus to już inna sprawa jeśli się nie rzuca sprzętem jak wariat to wytrwa długo.
Moja wzmianka o odkurzaczu USA Partner dotyczyła jego elementów z tworzywa szczególnie wiatrak do zasysania liści. Kamyczki i gałązki potrafią uszkodzić ten 'styropian'.

Jeżeli Szwedzi potrafią zagwarantować 100% na uszkodzenia to OK wybierać nie patrzeć.
Jeżeli ktoś szuka tylko dmuchawy do liści to i na chińczyku będzie zadowolony.

Osobiście odkurzacza nie używam bo za dużo mi to czasu zajmuje. Używam tylko funkcji dmuchawy i z Partnera od 4 czy tam 5 lat jestem zadowolony.
Czyszczenia filtru czy gaźnika to i tak obowiązkowa czynność w każdym tego rodzaju sprzęcie. Dlatego tutaj jedynie mogą być zdania nt. budowy gaźnika, membran itd. itp.

Z firmy NAC też bym teraz sam kupił coś.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
nother 23:12, 26 sie 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Ten sprzęt o którym pisał Darek może nie jest najlepszy na świecie, ale domowemu użytkownikowi wystarcza, mam bardzo podobny. Temat jest o odkurzaczach, trudno unikać pisania o konkretnych markach i produktach. Ja też chcę się dzięki temu forum czegoś dowiedzieć i raczej czytam posty niż je piszę, ale sprzęt posiadam podobny i popieram Darka.
Janek 16:01, 09 paź 2014

Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 1
Mówisz o odkurzaczu czy raczej o dmuchawie? Odkurzacz działa bardziej jak kosiarka. A jak leżą liście na jakims piasku albo żwirze to jest problem, lepsza dmuchawka wydmuchująca liście na boki, zobacz sobie takie dmuchawki z firmy STiga, nie za drogie a bardzo dobre.
____________________
https://burak.com.pl/
Mala_Mi 17:46, 09 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jako uzytkownik dmuchawy od kilku lat napisze jedno. Jak sie uzywa odkurzacza do wciagania lisci, glownie z kory, to najwazniejszy jest "wirnik" co rozdrabnia. Musi byc metalowy i pancerny, bo zaraz go trafi. Mi sie na szczescie udalo wymienic na dobry dobierajac z drozszego modelu. Z plastykowym badziewiem mozna tylko uzywac odkurzacz jako dmuchawy.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
admete 11:29, 15 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mala_Mi napisał(a)
Jako uzytkownik dmuchawy od kilku lat napisze jedno. Jak sie uzywa odkurzacza do wciagania lisci, glownie z kory, to najwazniejszy jest "wirnik" co rozdrabnia. Musi byc metalowy i pancerny, bo zaraz go trafi. Mi sie na szczescie udalo wymienic na dobry dobierajac z drozszego modelu. Z plastykowym badziewiem mozna tylko uzywac odkurzacz jako dmuchawy.





Aniu a jakiej firmy masz ten odkurzacz?
Albo jakbys miała teraz kupować to co bys wybrała?

Szukam, ale jest tak duży wybór i rozpiętość cenowa że nie mam pojęcia na co się zdecydować
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Ishael 13:40, 16 paź 2014

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Wszystko zależy ile masz zamiar tym pracować "na raz". Rynek jest pełen maszyn z tzw. taniej produkcji. Jeśli nie masz dużego terenu do oporządzenia to część z tych urządzeń Ci wytrzyma ładne kilka lat. Jednak są też maszyny, które działają ale zepsują się szybko albo będą awaryjne cały czas. Zwykłe ogrody mogą pracować na maszynach ze stajni Victus, Ama, Stiga a jak chcesz coś naprawdę solidnego bo masz dużo pracy to weź Stihla. W przypadku "Niemca" możesz pracować bez opamiętania i nic się nie stanie.
admete 20:31, 17 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Ishael napisał(a)
Wszystko zależy ile masz zamiar tym pracować "na raz". Rynek jest pełen maszyn z tzw. taniej produkcji. Jeśli nie masz dużego terenu do oporządzenia to część z tych urządzeń Ci wytrzyma ładne kilka lat. Jednak są też maszyny, które działają ale zepsują się szybko albo będą awaryjne cały czas. Zwykłe ogrody mogą pracować na maszynach ze stajni Victus, Ama, Stiga a jak chcesz coś naprawdę solidnego bo masz dużo pracy to weź Stihla. W przypadku "Niemca" możesz pracować bez opamiętania i nic się nie stanie.


Dziękuję za odpowiedź .
Przepatrzę te firmy.

Mam spory ogród graniczący z dwóch stron z lasem, więc liście na jesieni są bardzo uciążliwe............
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Gardenarium 16:19, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
wieslaw_meller napisał(a)
Zastanawiam się czy zwykła elektryczna dmuchawa do liści poradzi sobie ze zdmuchnieciem świeżej warstwy sniegu z chodnika i schodów. Lekarz zakazał mi się przemęczać więc spacerek z szuflą odpada, natomiast myślałam czy odkurzacz do liści który mamy mógłby sobie z tym poradzić. Czy ktoś próbował?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 16:19, 31 paź 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Nie poradzi sobie, jeśli spadnie pierwszy "puszek"to go zdmuchniesz ale jak spadnie mokry snieg nie ma szans mam najmocniejszy model i nawet z mokrymi liścmi jest problem.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies