Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Gardenarium 08:22, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tą skarpę przy piaskownicy możesz przegrupować, podzielić na pola, niekoniecznie geometryczne, mogą być swobodne i rośliny przesadź, przy okazji dokupując tego samego co już jest, żeby było posadzone większymi polami.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:24, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu masz bardziej prosto, nawet schemat jak sadzić możesz ściągnąć prostując to





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 22:10, 13 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dziękuję Ci Danusiu No jak patrzę na te fragmenty projektów, to nie wydaje mi się to aż tak trudne i łapię ogólną koncepcję, żeby sadzić roślinki grupami, tworząc większe pola. Teraz wiem, że błędem było wymieszanie roślinek po jednej z każdego gatunku Trochę jednak wciąż się gubię patrząc na swoją skarpę bo nie wyobrażam sobie teraz jak będą wyglądać np. jałowce w większej grupie ( które się przecież tak rozrastają ) obok np. pola z golterii czy runianki ... Może nie powinnam w ogóle sadzić obok siebie roślinek, które tak różnią się od siebie wielkością i pokrojem ? Czy jałowce nie "stłamszą " w pewnym momencie innych, mniejszych roślinek ? Jedak same jałowce posadzone w grupach wyglądałyby chyba trochę nudno ... ?

Sebek dziękuję Ci za odpowiedź Jeśli chodzi o matę to to jest taka plecionka , więc wodę myślę przepuszcza i trochę powietrza chyba też ... Ta skarpa wygląda pod spodem masakrycznie, więc chyba nie zdecyduję się ściągnąć tej maty
Na zdjęciu ta skarpa może nie wygląda na tak stromą, ale to jednak skarpa ... Danusia w sumie zaproponowała układ taki jak na zwykłej rabacie, więc w sumie chyba masz rację, że można to potraktować jako rabatę... Tylko roślinki chyba jednak z tych niższych powinnam wybrać ... ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 10:09, 14 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wcale nie musisz aż tak niskich - ale drzew też nie sadź
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:23, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jałowce osiągające duże rozmiary sadzi się w odpowiednich odległościach od siebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 21:21, 18 kwi 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Moja skarpa, jak zostałam właścicielką tego paska ziemi wyglądała, tak, że każdy stukał się w czoło jak brałam się za karczowanie korzeni. Muszę przyznać uczciwie, że dzikie maliny potraktowałam randapem, bo inaczej bym nie dała rady. Skarpa wymaga jeszcze dużo pracy, ale już wygląda ładnie zwłaszcza latem. Jest tam półcień, ziemia sucha, jałowa (chociaż dałam już sporo taczek kompostu), Pod klonami innym roślinkom nie jest łatwo. Hosty dają sobie całkiem dobrze radę, niezawodne są liliowce. Nie sprawdzają się bergenie. cały czas mają jakiegoś grzyba, mimo że kilka razy już je pryskałam. A wiosną ładnie wyglądają tulipany. Właśnie na skarpie teraz zakwitną. Myślę, że przywitają mnie kwieciem w sobotą, przynajmniej niektóre.
Tak wyglądała moja skarpa, w zeszłym roku latem.

Lilowcom nic nie przeszkadza, rosną i kwitną doskonale.

Klon, patron i stóż mojej działki, rośnie na skarpie, tu od strony drogi. Latem daję dobroczynny cień, jesienią masę liście do grabienia. Ale i tak go kocham.

A tak wygląda skarpa jesienią, nie jest już tak ładnie, raczej melancholijnie.

Na pewno zajdą się zmiany na mojej skarpie, mam nadzieję że w przyszłości będzie to najładniejszy zakątek w moim ogrodzie.

____________________
Mój ogród
kasiekp 17:04, 19 kwi 2012


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
NETKA - moja skarpa jest nadal w rozsypce ale juz niedlugo .... . Musze sie jeszcze uzbroic w cierpliwosc, dokonczyc domek w srodku i wyruszyc z cala masa funduszy na moj ogrod i wtedy sobie nie zalowac Chcialabym tyle rzeczy w swoim ogrodze a szczegolnie jak sie napatrze na wszystkie te "ogrodowiskowe cuda" .
____________________
Kasiek
Netka 22:42, 04 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
KASIU no trzeba nam dużo cierpliwości, bo ja też niestety budżet mam bardzo ograniczony, więc pomalutku działamy ... Zaglądnij do mnie na str. 5. Wkleiłam zdjęcia z prac nad równaniem, wyprowadzeniem tej skarpy z boku i za domem. Teraz tylko sadzić i sadzić, a tu kaski brak buuu Musi czekać niestety... Pozdrawiam Cię cieplutko
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
moni 22:19, 18 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
na płaskim terenie raczej nie da się zrobić skarpy?.
____________________
Mona
Sebek 15:54, 19 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardziej wzniesienie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies