Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Gardenarium 16:07, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lekki wzgórek się da, szczególnie ładnie to wygląda pod wrzosowisko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 15:37, 03 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
mnie zastanawia czy na płaskim tereniue dałoby się zrobić takie rabaty podwyższone emitujące prawdziwe stoki?.
____________________
Mona
Sebek 17:03, 03 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Imitujące ?

Oglądałaś Maję w ogrodzie tydzień temu? Tam pokazano, że na początku było płasko, a potem uformowano z ziemi na prawdę strome pagórki. U Ciebie raczej to nie możliwe na tak małym terenie, bo jeden taki pagórek zająłby cały ogród Podniesione rabaty się zmieszczą.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:27, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teren można zróżnicować przy pomocy murków oporowych, artykuł mam już gotowy, ukaże się w środę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 14:03, 14 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Spodobał mi się ten sposób wykończenia skarpy ( chodzi mi o tą część po prawej stronie )
(da się powiększyć zdjęcie po kliknięciu w linka )



zdjęcie pochodzi ze strony http://www.tomzet.pl/katalog/19,gnejs-w-ogrodzie

czy ten kamień jest wcinany w tą skarpę na sucho, czy kładziony z zaprawą ?

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 14:17, 14 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ojjj takie pytanie to raczej do tamtej firmy co go kładła Ale wydaje mi się, że nie siedziałyby te kamienie przez dłuższy czas w takiej pozycji bez zaprawy - deszcz może wypłukać ziemię i zjadą...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:22, 14 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Netka poczytaj artykuł o murkach, tam jest napisane od jakiej wysokości powinna być zaprawa.
Wg mnie z zaprawą bo choć płyty są płaskie ale murek jest wysoki.

Na pewno na zaprawę, takie też byśmy robili na zaprawę.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/309-murki-oporowe-malowniczy-element-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:32, 15 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
yeterelinka napisał(a)
Pani Danusiu ja mam takie pytanie.Mam przy warzywniku skarpę o długość 50 m a szerokości 3,5 metra.Chciałabym tam posadzić lub zrobić rabatę mieszaną czyli rabatę zimozieloną i kwiatową.Jakby to Pani widziała. Prześle zdjęcia.




na dole jest warzywnik czyli przed skarpą,Kupilismy już mate na chwasty,ale nie mam całkowicie pomysłu co dalej.....

prosiłabym więc bardzo o pomoc

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 16:18, 16 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm - no na pewno rozłóżcie tą matę i niech zabije te chwasty...Musisz przemyśleć czy nadal chcesz żeby była czy będziesz miała czas na plewienie. Proponuję albo obsadzić ją jałowcami, irgami i innymi roślinami płożącymi (mało pracochłonne) albo zrobić rabatę piętrową z podkładami kolejowymi lub murkiem oporowym - jednak to już będzie wymagać więcej pracy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
yeterelinka 13:22, 17 sty 2013


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 106
Dzięki Sebek.Chyba wybiorę tą pierwszą wersje,dlatego,że mój m,nie chce mi pomóc,a sama nie dam rady.Maty bym nie chciała,ale nie mam wyjścia,bo rosnie chwast na chwaście i ciężko jest taki okaz nawet ręką wyrwać.Muszą z nią coś zrobić,bo szpeci mój wypielęgnowany warzywnik.Nie mam tylko żadnej jeszcze koncepcji,ani planu jak to zrobić.Czy to mają być rośliny tylko zimozielone czy mieszane.Chciałabym ,aby rabata miała nutkę prowansji,bo taki styl uwielbiam.Czyli lawenda,kocimiętka itp,ale nie za dużo.
____________________
Ogrodowy bałagan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies