Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Gardenarium 14:34, 01 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko Bogda uparła się na rabatę wyspową zaraz tutaj. Musiałaby ją w takim razie przesunąć, albo z niej zrezygnować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 16:07, 01 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A jednak przerzucam materiały . Oto obiecany artykuł :






(zapisz jako obraz i tam możesz sobie powiększyć i przeczytać)

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:08, 01 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pierwszym rozwiązaniem może być posadzenie roślin zadarniających. Korzenie tych roślin również w jakimś stopniu wzmocnią skarpę plus oczywiście kamienie. Kamienie muszą być porządnie w ziemi osadzone. Idąc od dołu skarpy największe mocno osadzone w ziemi do góry mniejsze również możliwie głęboko wbite w ziemię.


Drugim pomysłem może być ułożenie wzdłuż siatki korytek drogowych lub acodren - korytka z kratką i na końcu zrobić drenaż w ziemię z rozsączeniem . W ten sposób woda opadowa będzie spływała po korycie do drenażu i nie będzie wypłukiwać ziemi ze skarpy.


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:11, 01 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tutaj masz skarpę mojej koleżanki. Zamierzamy obsadzić ją jałowcami w dwóch odcieniach jak również obok pociągnąć irgę. Rośliny będą otoczone kamieniami. To miejsce wygląda na razie tak. Myślę , że na jesień ziemi swój wygląd diametralnie

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 19:25, 01 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No właśnie chcę ją zrobić najtańszym kosztem, bo gdybym chciała fachowca to wiecie...

Boję się tego spadku ziemi, więc drenaż trzeba będzie zrobić(dzięki Sylwia) porzerzyć muszę na pewno, Danusiu-ale te rabaty przy tej skapie to są do likwidacji-chyba myślałaś o tej po drugiej stronie ogrodu(wyspa zostaje). Przy skarpie nie będzie już nic, sama trawa wyprofilowana obrzeżami.

Jak juz powiedziałam podoba mi sie skarpa Sylwiowawięc chyba, jeśli pozwolisz, się troszkę na niej powzoruję.

A co myślicie posadzić na górze, przy siatce?
____________________
U Matki
Gardenarium 20:07, 01 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to pomyliłam strony. Może złociste tuje, tam masz brabanty, to tu na żółto?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 21:47, 01 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ta krótsza część skarpki to ta sama linia co posadzone wierzby?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 21:52, 01 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Boje się tylko, że jak posadzę tuje przy siatce to woda mi je mimo to będzie podmywać, ale może nie.?

Ta krótsza część to drugi bok tej dłuższej.Na górze której rosną szmaragdy.
____________________
U Matki
Matka 21:53, 01 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sylwia, u Ciebie jakie nachylenie skarpy?
____________________
U Matki
Syla 22:21, 01 lut 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Myślę , że moja skarpka ma ok. 30st.
Bogusia, a co byś Ty chciała zrobić na tej skarpie powyżej wierzb ? Ja tam widzę kamienie i irgę szwedzką 'Coral Beauty' ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies