Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

BEATA_S 08:04, 26 paź 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Witaj! Bardzo ładnie jest u Ciebie
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 18:12, 26 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy i czekamy na więcej fotek z innych zakątków ogrodu Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorkow0 17:59, 27 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Kindzia napisał(a)
A dlaczego wymieniałaś rośliny? Zestarzały się?


To nie tak, że wymieniałam rośliny... Dosadzałam nowe, bo na samym początku, w moim ogrodzie królowały małe sosenki i mnóstwo kwiatów... Dopiero z 10 lat temu, zaczęłam dosadzać iglaki... Taki kwiatowy ogród wymagał całego mojego czasu i nie byłam w stanie go ujarzmić... A może dojrzałam wtedy do zmian... W każdym razie, dzisiaj nie boję się zmian w ogrodzie, przesadzania roślin, eksperymentów z formowaniem... No i sosny urosły, odsłoniły mnie od sąsiadów i szaleję w ogrodzie...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Moniika 18:42, 27 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Dzidka napisał(a)

.. Swoją, z nim, przygodę zaczęłam jakieś 20 lat temu... Niewiele w nim zostało z tamtego okresu... No, może z 80 sosen, 2 Modrzewie i 4 Daglezje... I może jeszcze Jukka Karolińska i Barwinek Minor, zielony i Variegata... A reszta, to skarby gromadzone przez lata... Bardzo lubię kamień w ogrodzie, niestety nie mam go wiele, nad czym ubolewam, ale może kiedyś... To moje fotki z ogrodu... Na razie tak troszkę całościowo, a może później bardziej detalicznie...


Witam serdecznie.
Z opisu wnioskuję, że masz dojrzały , duży ogród.
A tej ilości drzew mogę Ci pozazdrościć. Już czuję zapach sosen .
I kamień w ogrodzie. Też lubię.

Hej ! Co to za iglak po środku tego zdjecia rosnie? Ten ze zwisajacymi gałązkami ?? Bardzo mi sie podoba
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
dorkow0 18:49, 27 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witam... To Modrzew szczepiony na pniu... Nie znam jego dokładnej nazwy... Wydaje mi się, że to europejski, ale jaka odmiana, nie wiem...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Moniika 18:53, 27 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
A jak szybko rośnie ? Wolałabym takie co niezbyt szybko rosną - juz wylaczyłam sie z sadzenia wszystkiego byle miec szybki efekt , bo potem mam klopoty z " przerostami" - tak jak z liśćmi których dosłownie po 10 worów wielkich co weekend zbieram bo kiedyś myślałam ze lipy i orzech włoski są fajne do mnie...
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
dorkow0 19:20, 27 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Napiszę tak... Modrzewie rzeczywiście szybko rosną, ale te szczepione nie dorastają wyżej, niż są szczepione... Tym, które mają zwisające gałęzie, jak mój, można je podcinać, i nie będzie sięgał gałęziami ziemi... Jeśli nie przeszkadzają Ci opadające igły, to spokojnie możesz go kupić... On nigdy nie będzie wyższy, będzie się powiększał w obwodzie i gałęzie będą mu rosły w dół... Ja go bardzo lubię, bo wiosną i przez całe lato, jest piękny, a zimą, te zwisające gałęzie są urokliwe...
Są też Modrzewie szczepione na pniu, którym gałęzie nie zwisają, jak np. Kórnik, też Modrzew europejski... Pozdrawiam...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
hanka_andrus 20:14, 27 paź 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
2 strony,ale jakie piękne zdjęcia w tym ogrodzie!Gratuluję!Pokazuj jeszcze co nieco!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
andziulka 20:21, 27 paź 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Witaj! Uwielbiam takie dojrzałe, piękne ogrody czekamy na więcej fotek
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
dorkow0 22:21, 27 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Troszkę wiosny... Tej jesieni... To stare fotki, dużo się zmieniło, ale myślę, że na lepsze... Jednak wiosennego skalniaka nie zmieniałam, co najwyżej dosadziłam troszkę cebulowych...




____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies