Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

wiunia 18:49, 30 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko, urzekły mnie thuje podsadzone hostami, przy swoich musiałam postawić płotek , bo psinka mi je podlewała, u mnie czeka aroniówko-wiśniówka na zimowe wieczory
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
dorkow0 19:04, 30 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
wiunia napisał(a)
Dorotko, urzekły mnie thuje podsadzone hostami, przy swoich musiałam postawić płotek , bo psinka mi je podlewała, u mnie czeka aroniówko-wiśniówka na zimowe wieczory


Właśnie dlatego posadziłam tam Hosty... Psy od sąsiada ciągle sikały na moje Żywotniki i od dołu wyglądały okropnie... Troszkę je obcięłam i podsadziłam Hostami i przynajmniej, przez większość roku, wygląda to nieźle... Host nawet nie podlewają...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
wiunia 20:07, 30 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
O.... a czy jakby podsikały hosty to też usychają, czy psi mocz tylko na iglaki jest taki szkodliwy? Bardzo bym chciała pozbyć się tego płotka w tym miejscu i z thuj zrobić ekran dla pięknej rabaty, którą chciałabym stworzyć
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
monitka 20:29, 30 paź 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wpadłam z rewizytą, popodziwiałm roślinki i widoczki. Szczególnie urzekły mnie te wiosenne widoki. Tyle kolorów pięknych na twojej rabacie.
Widzę że i u Ciebie malinówka poszła w ruch ja do wiosny ze swoją nie wytrzymam ...jest tak dobra że wysączyłam już pół butelki
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
dorkow0 22:32, 30 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
wiunia napisał(a)
O.... a czy jakby podsikały hosty to też usychają, czy psi mocz tylko na iglaki jest taki szkodliwy? Bardzo bym chciała pozbyć się tego płotka w tym miejscu i z thuj zrobić ekran dla pięknej rabaty, którą chciałabym stworzyć


Nie widziałam u siebie takich problemów z Hostami... Jakoś iglaki i zimozielone reagują tak mocno na psy... Nie wiem na pewno, ale tak mi to wygląda, jakby tych liściaków nie lubiły... Ciężko im podejść, czy za szerokie są dla nich... W każdym razie, u mnie, ta kompozycja jest już kilka lat i jest dobrze... Bo nawet tych brązowiejących Żywotników nie widać... Ale to psy, jakby dochodzące... U Ciebie jest na stałe, więc pewności nie mam... A nie da się go jakoś zniechęcić do sikania po tych roślinach... ???
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 22:38, 30 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
monitka napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, popodziwiałm roślinki i widoczki. Szczególnie urzekły mnie te wiosenne widoki. Tyle kolorów pięknych na twojej rabacie.
Widzę że i u Ciebie malinówka poszła w ruch ja do wiosny ze swoją nie wytrzymam ...jest tak dobra że wysączyłam już pół butelki


Dzięki za odwiedziny, Moniko... Ten wiosenny skalniak, to moje oczko w głowie... Jakiś sentyment mam do niego... Może dlatego, że to jedno z nielicznych nasadzeń, które pomagał wykonać mój M... Lubi siedzieć w ogrodzie, robić grill, przyjmować gości, ale uczestniczyć w tworzeniu ogrodu, już nie bardzo... Dlatego, każda, nawet mizerna pomoc cieszy mnie niesamowicie... Choć teraz, po wielu latach, muszę sprawiedliwie powiedzieć, że lubi mój ogród... To chyba dobrze o nim świadczy... ???
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
wiunia 00:30, 31 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko, stosowałam kilka trików, np., obsypanie rośliny takim specjalnym nasączonym żwirkiem, różne komendy nie wspomnę o częstych spacerach poza ogród i jakoś ciężko....ale może faktycznie tylko niektóre rosliny są takie wrażliwe? Mam różę, którą psiak próbował zaznaczać dość często i faktycznie nic jej nie jest
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
dorkow0 19:25, 31 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
wiunia napisał(a)
Dorotko, stosowałam kilka trików, np., obsypanie rośliny takim specjalnym nasączonym żwirkiem, różne komendy nie wspomnę o częstych spacerach poza ogród i jakoś ciężko....ale może faktycznie tylko niektóre rosliny są takie wrażliwe? Mam różę, którą psiak próbował zaznaczać dość często i faktycznie nic jej nie jest


Tak to już jest z tymi naszymi pupilami... Ale rośliny są wytrzymałe i dają radę... Niektórzy sadzą Berberysy przy iglakach, że mają kolce i psy je omijają... No, coś musisz wymyślić, chcąc zlikwidować płotek...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:25, 31 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Fotka w nagrodę... Bo dwa razy napisałam to samo... I muszę się pocieszyć...

____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 20:07, 31 paź 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witam Was... U mnie już jesień, śnieg stopniał, mogłam pograbić liście... To znaczy syn je grabił, ja poprosiłam...
I znowu Was pomęczę moim ogródkiem... Planuję w nim nowe nasadzenia i zmiany, tylko na razie gromadzę fundusze i robię plany... Nie mam jeszcze pomysłu, takiego całościowego, jak to wszystko zrobić i połączyć z tym co już jest... Ale to na zimę... Teraz zapraszam do oglądania...









____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies