Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

dorkow0 16:09, 01 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
wiunia napisał(a)
Zabiorę ze sobą dietetyczne beziki i pizzę!




Witaj Wiuniu i wpraszaj się ile tylko chcesz... A ciasteczkiem i pizzą chętnie się poczęstuję... Buziole wielkie, dla Ciebie...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 16:15, 01 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
kasik778 napisał(a)
jałowiec bonsai mnie zachwycił, przypomina te z Danusinych realizacji, bardzo fajnie wyszło ci jego formowanie


Witaj Kasiu... cieszę się, że się podoba... A jakie realizacje Danusi...??? I gdzie mogę je zobaczyć, bo jeszcze zielona troszkę jestem na forum...?? Praktyczne porady zawsze w ogrodzie potrzebne... Jedna z moich Drogich Ogrodniczek, zawsze pisze, że ogród to jej królestwo, ale radzić w nim pozwala... I myślę, że to mądra maksyma...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 19:26, 02 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witam Was serdecznie... Dzisiaj zaczęłam poszukiwania na Ogrodowisku, różnych dziedzin ogrodu... I znalazłam Bogusława... To jest Dzieło, godne wielkiej nagrody...
Dzisiaj dalsze fotki mojego marzenia... Kocham ten ogród i cieszy mnie w nim wszystko... Może to choroba, ale nie chcę wyzdrowieć...










____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Moniika 21:40, 02 lis 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piękne zdjęcia i choroba zrozumiała
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
dorkow0 18:43, 03 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witajcie... Pogoda u mnie dziś piękna była, spędziłam prawie cały dzień w ogrodzie... Czuję wszystkie kości i mięśnie i nie powiem,co jeszcze... Dobrze, że mnie palce nie bolą, bo pisać bym nie mogła... Tak się wczoraj zachwyciłam robieniem bonsai z Sosen, że wykopałam i przesadziłam dziś małą sosenkę i lekko ją uformowałam... Mam nadzieję, że to będzie ta 10, bo ponoć tak się trudno przyjmują... Ano, zobaczymy... Ale fotki pokażę innym razem...
Teraz jeszcze te wcześniejsze, którymi chcę się z Wami podzielić... Po zmianach, ogród miał być przede wszystkim, mało wymagający... Posadziłam więc dużo iglaków, Barwinków i Tojeści zielonej i żółtej, żeby nie trzeba było pielić... No, ale... Pomimo różnych kolorów iglastych, ciągle brakowało w nim duszy... Moje kolejne nasadzenia, to były Tawuły, Tawułki i cebulowe... Tych cebulowych było mnóstwo... I znowu, jak widziałam rośliny skalne, to nie mogłam się oprzeć pokusie i założyłam, taki niewielki, skalniak... Z czasem, na skalniaku było już wszystko... Nawet trawy... Kamieni też troszkę zostało... Jedyną osobą, która widziała sens, w tym co robię, byłam ja sama... Rodzina stukała się po głowie, mówiąc, po co mi to wszystko... Wtedy, kilkanaście lat temu, były małe dzieci, roboty huk, przy nich... A praca w ogrodzie dawała wytchnienie... I dzisiaj, jak coś powiększam, zmieniam, czy przesadzam, jest zainteresowanie... Bo, będzie miło posiedzieć, kawkę wypić, grill zrobić, przyjaciół zaprosić... Jest ławeczka, są krzesełka, jest huśtawka... Jest cisza, spokój, cudny zapach i nie ma ludzi... Słychać śpiew ptaków, koty biegają... I każdy chętnie odpoczywa, ładuje akumulatory... Bo to miejsce, to wytchnienie od nauki, od zgiełku, od ciszy... Bo w ogrodzie nawet cisza mówi... Tu człowiek jest na swoim miejscu, rośliny dzielą się z nami swoimi kolorami, zapachem... To, by było na tyle... Zapraszam do ogrodu...
2008

2009

2010

2010


____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
majkel0326 19:19, 03 lis 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj! Wybrałam się pozwiedzać Twój ogród,jest bardzo ładny A wiosenny skalniak szczególnie przypadł mi do gustu!
____________________
Maja - Moje roślinki
wiunia 19:39, 03 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko, cudnie opisałaś swój ogród, dosłownie poczułam się jakbym w nim właśnie przebywała i piła kawusię słuchając śpiewu ptaków... Chcę mieć już dojrzały i taki tylko MÓJ niepowtarzalny cudny ogród !!!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Moniika 19:44, 03 lis 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Fajny ten Twòj skalniaczek i sosenka ! Śliczne !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
dorkow0 21:11, 03 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Majkel0326, Wiunia, Moniika ... Dziękuję Wam bardzo za odwiedziny... Lubię, jak przychodzicie... Ściskam Was serdecznie...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
ka1sia 21:23, 03 lis 2012


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Śliczny ogród i tak pięknie opisany Pozdrawiam bardzo serdecznie, Kasia
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies