Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

wiunia 00:36, 31 lip 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko co u Ciebie i w twoim ogrodzie?
Ściskam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
dorkow0 00:22, 24 wrz 2015


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witam.
Ogród zostawiony samemu sobie, dał radę. Już z miesiąc działam w nim czynnie i zaległości nadrobiłam.
Do Was wpadałam od czasu do czasu.
Zmian u mnie troszkę, zarówno w ogrodzie, jak i w życiu. Ot, bywa. A my musimy dalej do przodu i do przodu, aż do końca.

Jesień zawitała do naszych zielonych miejsc, ale ciepło jest jeszcze i ogród podlany. Z tego podlanego ogrodu, to cieszę się najbardziej.
A wracając do jesieni, zdobi ogród kolorami, jeszcze nie jest złota, jeszcze dużo zieleni. Jednak czuć, że jest.

Ale dosyć o mnie, zapraszam do ogrodu.

Trawy zaczęły dominować nad innymi roślinami. Dla mnie są niesamowite. Ten szum, ten zachwycający widok ich kłosów.


Miłka okazała


Kwitnąca NN z widokiem.


Rozplenica japońska.


Miskanty i Miłka.


I Zośka w trawach.


W lipcu było tak. Mimo suszy, ogród dał radę.


Wiśniowa panienka.




To mały sad, którym idziemy do nowszej cześci ogrodu, ale o tym innym razem.
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
wiunia 13:03, 25 wrz 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Niesamowicie Dorotko ogród dał radę w te letnie upały pozostawiony samemu sobie Zieleń wygląda doskonale nie wspomnę o trawach
Dobrze, że jesteś i mam nadzieję na częste fotki z Twojego ogrodu!
Pozdrawiam!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
dorkow0 14:35, 25 wrz 2015


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Wiolu, witam Cię serdecznie.
Dał sobie radę, to fakt. Jednak sporo roślin wyleciało, hortensje prawie nie zakwitły, bo nie podlane. Nie miałam na to ani chęci, ani siły.
Wszyskie stare nasadzenia najlepiej sobie poradziły.
I wreszcie zaczęłam pozbywać się wielu roślin, bo za dużo gatunków i odmian, to nie dobre dla mojego ogrodu. Brak w nim było spójności, spokoju. A ja taki ogród najbardziej lubię.

____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Gosiniak 17:37, 25 wrz 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dorotko miło jest pochodzić choć na zdjęciach po tak urokliwym ogrodzie, dla mnie on już jest oazą spokoju
Trawki rządzą o tej porze roku, widać to doskonale w Twoim ogrodzie, pięknie!
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Milka 13:08, 26 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U ciebie Miłka okazała sliczna. faktycznie ogród się obronił, juz jestem ciekawa tej nowej części, pozdrawiam i miejmy nadzieję, że będziesz częściej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dorkow0 13:23, 08 mar 2016


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witam się z Wami w ten piękny, przedwiosenny dzień. Wczoraj miałam urodziny, dziś Dzień Kobiet. Dobry czas na nowe otwrcie, po kilku miesiącach niebytności.
Właśnie wróciłam do domu i ogrodu.
Ogród w zimie, niezbyt zresztą mroźnej, dał sobie radę. Zniszczeń nie widzę. Tylko pracy w nim będzie sporo, bo jesieną nie było robione nic. I straszą suche badyle. Ale się postaram i przy dobrej pogodzie pouzupełniam niedociągnięcia.
Patrząc teraz na to moje miejsce na ziemi, aż nie mogę się doczekać wiosny, takiej mocnej zielonej. To chyba najcudowniejszy czas. Życie się budzi. Może i ja się obudzę.
Ale dosyć ględzenia. Zapraszam do ogrodu. Taki fragment, jak wszystko sobie dobrze radziło, choć mnie tak do końca nie było.


Kwiecień 2015

Mają być z tych smaragdów zrobione spirale, ale jakoś czekam i czekam.


Ten jałowiec muszę w tym roku przyciąć i to porządnie, bo już nieładny się robi.


Maj 2015

Widok na nową rabatę, założoną w 2014 roku jesienią. Ale jest tam za sucho i chyba muszę zrobić jakieś nawodnienie dla tych żurawek i funkii.


Rabata Pod huśtawką i fragment starej rabaty Pod sosnami


Czerwiec 2015





I mój maleńki warzywnik.


Lipiec 2015

I susza, szusza, susza. Jednak tylko młode rośliny miały problemy. Te starsze, mocno zakorzenione dały radę, nawet bez mojego zbytniego udziału. To jednak był trudny rok i dla mnie chyba trudniejszy niż dla moich roślin.






Sierpień 2015

To taka cisza i spokój przed burzą. I to w życiu mojej rodziny, nie ogrodu. Ten kawałek miejsca będzie wspomnieniem i dobra i nieszczęść. Ale podnosimy się wszyscy, choć z trudem, jednak człowiek z przyjaciółmi jest silny.


Wystarczy na dziś. Zapraszam.


____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
anabuko1 13:34, 09 mar 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23477
WAW!!
Ale masz piękny, uporządkowany, wymuskany ogród, rabaty.
Wręcz katalogowo wyglądają.
ale wiem, tez ile to pracy kosztuje, aby tak wyglądała.ale warto.
Bardzo ładnie u ciebie, podoba mi sie
To z zdjatko z Wiśniową panienką i rzutem na ogród.Śliczne jest .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 14:05, 09 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorotko, ot zycie.
Fajnie, że jesteś i dzielisz się fotkami ogrodu, jest piękny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 15:49, 09 mar 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko, miło że jesteś i pokazujesz swój śliczny ogród w pięknych kolorach. Teraz mamy deficyt takich widoków Pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies