Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Jak przechowujemy narzędzia i akcesoria ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przechowujemy narzędzia i akcesoria ogrodowe

Gardenarium 19:11, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Irenka zapytała, a ja pomyślałam że to dobry moment na założenie takiego wątku.

Dodatkowo jest ogłoszony konkurs

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/333-konkurs-dbamy-o-narzedzia-czyli-niezbednik-ogrodnika-zawsze-pod-reka

Pokazujcie więc jakie macie pomysły na ładne wyeksponowanie narzędzi, które nie muszą być zardzewiałe i leżeć w kącie zapomniane. Mogą stanowić przedmiot dumy każdego ogrodnika, który niczego nie musi szukać i wie gdzie co jest.

irena_milek napisał(a)


A teraz was podpytam, jak wy sobie radzicie z narzędziami, gdzie je chowacie, aby nie szpeciły, gdzie chowacie taczki....................a do tego kurtki roboczo - ogrodowe, kalosze i gumofilce oraz wszelkie zapasy ogrodowe i nieogrodowe?


Irenko, ja wyeksponowałam swoje śliczne i wyczyszczone narzędzia na specjalnej tablicy, marzyłam o takich narzędziach, żeby się ich nie wstydzić i nie musieć chować, a chwalić się nimi, bo są cudowne.

To dla mnie wielka duma posługiwać się tym, czym Geoff Hamilton, a to, że będę ich importerem, to nawet nie marzyłam, przeszłam wiele, żeby tego dokonać.

W Anglii jak jestem w ogrodzie, zawsze zwracam uwagę na zakamarki, kanciapy, schowki i szopy i widzę, że tam też narzędzia, ubrania, kalosze są powiedziałabym ozdobą, zwykłym miejscem nie do chowania, czymś zwyczajnym, bo tam wszyscy mają ładne narzędzia.

Dla nowych osób odwiedzających Twój wątek podaję link http://sklep.ogrodowisko.pl/

Natomiast 15 grudnia dopiero ma wejść nowa seria Gold Cut, to seria sekatorów i różnych nożyc do cięcia topiarów, oczywiście sprowadzę i sama się zaopatrzę w te cuda.

Moja ściana z narzędziami angielskimi Joseph Bentley plus kilka antyków upolowanych na Chelsea Flower Show.



a z boku sobie wiszą pozostałe narzędzia na specjalnych umocowaniach.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:14, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to podpatrzone w Holandii, ubrania sobie wiszą i kaloszki stoją, bo są po prostu ładne





A tutaj pomysłowa "szafa" na doniczki


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:16, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że wiele pomysłów znajdziecie także w tej galerii zdjęciowej

Muzeum ogrodnictwa w Waterperry Gardens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:19, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki oto stylowy stół z szufladą, pomalowany na czerwono, co o tym sądzicie? Można zaleźć na starociach i pomalować.

W szufladzie sekatory



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 19:22, 07 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja nie mogę pozwolić sobie na ekspozycję narzędzi na działce ROD-u.Zbyt dużo amatorów kręci się po ogrodach,szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią.Dlatego małe narzędzia zabieram poza sezonem do domowej piwnicy.A pozostałe haczki,motyki, widły, grabie i łopaty, zostawiam w schowku.Nie są to narzędzia J B - ALE GDYBY POSZŁY DO KOGO INNEGO,TEŻ MI BYŁOBY PRZYKRO.
A w sezonie,przeważnie na regale i w tymże schowku....
No i takiej ilości jak Danusia,to nigdy nie miałam, chociaż we dwójkę z mężem tych samych narzędzi używaliśmy.
Takie uchwyty muszę sobie nabyć.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 19:25, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam Haniu akurat takie, bo to było moje marzenie, które spełniłam, ale każde inne narzędzia mogą pięknie wyglądać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:29, 07 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiedyś w Mai w ogrodzie Witek pokazywał szafę ogrodnika, czyli wszystko na swoim miejscu.

Ta szafa na kółkach wzbudziła w ekipie zachwyt, ale przyznacie, że słusznie?
To był rok 2006 w ogrodzie w stylu angielskim (dawniej Zalesinek) Może pamiętacie?

Nie mam niestety lepszych (dokładniejszych zdjęć, ale szafa jest więc można zrobić)

Szafa przydawała się na konserwacjach ogrodów, bo jeździła sobie z ogródka do ogródka i nic nie ginęło.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 19:33, 07 lis 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To Coton Manor:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zbigniew_gazda 19:50, 07 lis 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Ale wątek na czasie !!! Właśnie jutro-pojutrze zabieram się za montaż tablicy z narzędziami. Ale pomaluję ją na zielono a może na różowo ? Pokażę finalny produkt. A szafa jeżdżąca to kapitalny pomysł dla ekipy pracującej w terenie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 19:54, 07 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pomysł z narzędziową szafą niezły...... w moim przypadku.......,byłoby to podwójne zabezpieczenie, bo najpierw jedne drzwi,a potem jeszcze szafa....... muszę o tym pomyśleć przez zimę.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies