Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

Mala_Mi 19:45, 24 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz... w zeszłym roku chciałam kupić i nie dało sie... chyba faktycznie mogą nie produkować.. dziadostwo.
Mówisz, że jest szansa, że coś z tego będzie.. .... kolejka chętnych stoi długa do kastrów ALe sobie jakby co zabieram dwa.. oko duże.. zmieszczą sie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
przemekg 06:37, 25 mar 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Na koreczki do roślin wodnych wygasło zezwolenie na obrót, o kolejne producent się chyba nie starał bo to niszowy produkt, a koszty wysokie i procedura skomplikowana.
Trzeba chyba wymyśleć coś innego.
A może spróbowac i użyc tych do roślin kwitnących balkonowych, ja spróbuję i bedę obserwował czy czasem donica nie bedzie cąła w glonach.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Mala_Mi 07:31, 25 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ciekawe czy za granicą można je kupić???

A te tabletki do lilii nie mogą być???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 11:15, 05 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Zapewne dobry produkt, warto rozważyć. Kupowałem swojego czasu kostki do balkonowych - osmocote koreczki dom i balkon (jak pisze Przemek), wszystko było w porządku, lotosy rosły jak oszalałe, tylko woda zrobiła się "szrekowa".

I ja również wstępnie po zabiegu, jeszcze tylko siedem pojemników do rozsadzenia ...

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
przemekg 16:29, 06 kwi 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
A u mnie zapowiadało się dobrze, a chyba nic z tego nie bedzie, nie wiem co zrobiłem nie tak
____________________
U Przemka w ogrodzie
draglukasz 21:06, 08 kwi 2014

Dołączył: 13 paź 2013
Posty: 39
Witam!
troche fotorelacji poniżej

Tegoroczne siewki (chyba końcem lutego wysiane)



Pistia którą zimowałem zakwitła a nawet się dosyć rozmnożyła- młode też niektóre zakwitły





Siewki jak podrosły to zrobiłem im inkubatory z pudełek po płytach CD/DVD oraz z pudełka po żelkach haribo





Kupiłem grzybienia egipskiego, czeka na ciepłą wode w oczku- myśle że się zaklimatyzuje. Bulwe daubenniany która leży obok dostałem od znajomego z innego forum czeka na kiełkowanie, reszta w innym pojemniku







Ogólnie lotos który został wysiany w zeszłym roku na jesieni, znajduje się już w kastrze, jak Mariusz zlecił mam jeszcze akwarium z roślinkami- wszystko czeka na ciepłą wode w oczku



Grubosz helmsii- ładna roślinka zimnowodna- też czeka do oczka



Jest i ślimak a nawet dwa





A dzsiaj zakwitło limnobium gąbczaste







Jeszcze Lilia Tina by się przydała
W tym roku daje full roślin do oczka- sama natura troche zabarwiłem szyszkami olchy wode w oczku bo denerwowały mnie nasilające glony

Mariusz- współczuje Ci, tyle roboty na wiosne...
Przemek jak tam u Ciebie z lotosem?
____________________
Mala_Mi 21:18, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz.. listki maja kilka centymetrów.. zuja lotosy.. przynajmnie jw 3 kastrach..
A w oczku woda szrekowa.. zepsuł sie filtr.. i pupa blada.... to jest już prawdziwa kałuża...
Przyswajam jak swoje.. woda szrekowa Jeden pozytyw..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
draglukasz 21:22, 08 kwi 2014

Dołączył: 13 paź 2013
Posty: 39
Mala_Mi napisał(a)
Mariusz.. listki maja kilka centymetrów.. zuja lotosy.. przynajmnie jw 3 kastrach..
A w oczku woda szrekowa.. zepsuł sie filtr.. i pupa blada.... to jest już prawdziwa kałuża...
Przyswajam jak swoje.. woda szrekowa Jeden pozytyw..



Jak masz wode szrekową to zrób jak ja- do wiaderka wrzuciłem szyszki olchy, zalewam wodą i od czasu do czasu robie z nich herbatke, następnie wlewam do oczka poprzez sitko. Szyszki w wiaderku dalej zalewam wodą i codzienie taką herbatke robie
____________________
Mariusz 08:58, 12 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Mariusz.. listki maja kilka centymetrów.. zuja lotosy.. przynajmnie jw 3 kastrach..
A w oczku woda szrekowa.. zepsuł sie filtr.. i pupa blada.... to jest już prawdziwa kałuża...
Przyswajam jak swoje.. woda szrekowa Jeden pozytyw..


Trzymam kciuki za Twoje lotosy
Mętna woda wiosną to normalna sprawa, jak tylko ruszą rośliny i zaczną czerpać składniki odżywcze, wszystko się unormuje. Ciągle będę zachęcał Cię do posadzenia większej ilości roślin, nie dziesiątki gatunków, a w dużych grupach kilka konkretnych strefy przybrzeżnej (sadzone w kamieniach, w żwirku, w innym podłożu, ale bezpośrednio w oczku, nie w pojemnikach) oraz wodnej - tutaj głównie pływające. Ważne u Ciebie jest zmniejszenie głębokości liliom wodnym, nawet na początek do 60 cm - od góry kosza do lustra wody. Pierwszą partie roślin warto posadzić końcem kwietnia, a drugą po 15 maja - głównie ciepłolubne pływające - odezwę się.

Lukasz, wszystko takie zdrowe, uprawa zachwyca, pamiętaj - z ciepłolubnymi wyprowadzasz się do oczka gdy woda osiągnie ok. 20 stopni, zazwyczaj po 15 maja
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 13:34, 21 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz.. bez pojemników u mnie nie da sie.. po prostu błąd w wykonawstwie.. a pojemniki też do niczego bo póki za wąskie.. wyszła kicha..
Za to w 3 kastrach lotosy zyją, czekam jeszcze na 2 .. ale grzebnęłam i kłącza zdrowe, może puszczą..
tak wygląda dzisiaj Chyba sie udało przetrzymać lotosa przez zimę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies