Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

Piotr_ 13:24, 03 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Moje w niby szklarence sa 1 foto kłącze 2 foto szklarenka gdzie się znajdują


____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Ensata 13:00, 28 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Mala Mi, jak dalej wyglada historia lotosów? Ja mam jednego w oczku, ale liście ma małe, nie wiem czy coś z tego będzie
____________________
W kolorze blue
Mala_Mi 13:05, 28 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ensata napisał(a)
Mala Mi, jak dalej wyglada historia lotosów? Ja mam jednego w oczku, ale liście ma małe, nie wiem czy coś z tego będzie

Z dwóch kastrów.. w jednym liście już wielkie, a w drugim cisza
W poprzednich latach podganiałam lotosy w szklarni, były przesadzane i to im dobrze robiło. W tym roku z lenistwa nie przesadzałam i od razu wrzuciłam na początku maja do oczka.
I to był błąd.. zimny maj i czerwiec zatrzymały rozwój lotosów. Ale w jednym kastrze na pewno żyją.. za rok dzielnie i podpędzanie w szklarni i będą super..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ensata 13:13, 28 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Ja swoje tez do oczka włozyłam Dopiero trafiłam na watek, szkoda...Twoje przepiękne były. Rozumiem, ze z zimowaniem w kotłowni sukces. ja chce w garażu zimować, a tam ok 10 stopni w zimie
____________________
W kolorze blue
Mariusz 07:25, 11 lip 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Króciutko streszczę, myślę, że się przyda .
10 stopni to odpowiednia temperatura, tak aby nie rozwinęły się liście, niech spoczywa.

Początkiem kwietnia pojemniki z lotosami należy wstawić do tunelu. Podczas nocnych przymrozków nakrywać kilkoma warstwami agrowłókniny.
Podczas dnia w tunelu panuje bardzo przyjemna temperatura, o kilkanaście stopni wyższa niż na zewnątrz, ponadto utrzymuje się tam dużą wilgotność powietrza, wystarcza to aby podpędzić lotosy do czasu nawożenia, czyli do końca kwietnia.

Wkładamy kilka kostek osmokote do roślin wodnych na każde 10 l podłoża, zazwyczaj na kastrę 35 litrową wychodzi 6-8 kostek nawozowych. Dawka taka jest wystarczająca, bo zbyt duża powoduje silny wzrost liści i mierne kwitnienie.

Do czerwca dolewamy wody, wyciągamy glony i inne chwasty. Woda musi mieć podobna temperaturę jak w kastrze/pojemniku, niech przed dolaniem postoi kilka godzin w tunelu.

Mniej więcej w połowie czerwca lotosy przenosimy do oczka wodnego. Tylko taka uprawa gwarantuje nam kwiaty już końcem czerwca.

Podłoże do lotosów musi być ciężkie i żyzne. Pojemniki muszą być szczelne aby stała w nich woda (kastry budowlane, wiadra). 2/3 ich pojemności zasypujemy ziemną.
Powodzenia

Nelumbo 'Momo Botan'


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Ensata 10:29, 12 lip 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Mariusz dziekuje, w przyszłym roku wykorzystam, w tym mam tylko liścieNie mam tylko tunelu coś z tym muszę zrobić
____________________
W kolorze blue
Gardenarium 06:12, 20 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mala_Mi napisał(a)


To lotosik pokażę.. a co.. warto... piękny


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 08:57, 24 lip 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ten kwiat jest najpiękniejszy w pierwszym dniu, potem blednie, ale urody nie traci. Pojedynczy kwiatuszek żyje tylko trzy dni, potem pojawia się kubek nasienny przypominający solniczkę.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:40, 22 sie 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nasiona, przetarte papierem ściernym, dzięki czemu kiełkują w kilka dni po zanurzeniu w wodzie.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Ensata 12:35, 29 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586


Chwalę się, bo popełniłam wszystkie możliwe błedy. Wstawiłam do wody w kwietniu, w doniczce maciupeńkiej. Doczytałam co piszecie i skazałam na straty. Najpierw pojawiły się liście, pozniej "wylazł" sobie z donicy i....
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies