Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Jeżówka - Echinacea

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówka - Echinacea

Mala_Mi 12:47, 28 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Colorburst Orange - bardzo wiotka, ale kolor ma tak niespotykany, jarzy w oczy, że ją lubię... a potem robi sie taka w kolorze jesiennym... stonowanym..


Marmalade - zakwita też jako jedna z pierwszych.. i też zmienia bardzo kolor.. podobnie jak Colorbrust... i pędy też ma wiotkie, konieczne palikowanie..


Tengeringe Dream - słusznie dziewczyny zauważyły, że na odmianowych jeżówkach jest mniej motyli niż na tych pospolitych.. ale nie dotyczy to tej odmiany Dream przyciąga motyle nawet bardziej niż purpurowe Pięknie rośnie, szybko i wysoko.. mieni się wszystkimi kolorami pomarańczu, od czerwonego po żółty... z pomarańczowych dla mnie nr 1 Trzeba niestety ciut podpierać, ale wystarczy jeden palik schowany w gąszczu ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:48, 28 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Upss.. z pomarańczowych jest nowy nabytek ..


jeżówka Supreme Cantaloupe


Jest pomarańczowo- morelowa.. na foto sie przekłamał kolor..



Edit upsss.. z żółtych jeszcze jest Paradoxa - sadzona w zeszłym roku jesienią... szału nie ma, ale bardzoooo ciekawa..



Aaaa i w krzakach siedzi Cheyenne Spirit.. foty brak... jest żółta a miała sie tak mienić kolorami... ale to zemsta za wrzucenie jej w takie miejsce, że nijak jej nie widać, dopiero jak sie krzaki rozgarnie..

Mam jeszcze jedną, ale niestety nazwy nie znam

To ta po lewej od Tengeringe Dream.. najpierw jest ceglastoczerwona,


A potem płowieje...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:49, 28 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Różowe.. niby to nie mój ulubiony kolor... ale w kwiatach jest go dużo.. tu nr jeden to purpurowy Magnus, kudłaty pudel i malutkie Piccolino

Piccolino - dwie mi wypadły po zimie, a jedna rośnie jak głupia... dokupiłam nowe, zniszczył kret.. wywalił z rabaty i przyschły... coś się powoli zbierają do życia.. ale ich los z powodu kreta jest marny.. szkoda, bo je uwielbiam.. jak padną po raz drugi to i tak sobie je kupię i posadzę..



Pink Sorbet - bardzo sztywna i bardzo wysoka, chyba najwyższa z wszystkich jakie mam (nie liczę siewki przy basenie, ale to mutant.. poza kategorią), wsadziłam w taka glinę, że dziw, że żyje... i ma sie bardzo dobrze ..


To chyba Hope - kupowałam posadziłam i nie pamiętam gdzie.. a było to 3 lata temu.. obstawiam, że to ta Olbrzymie kwiaty.. i ją podejrzewam, czy jednak sie nie rozsiewa...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:50, 28 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doubledecker - rośnie w jednym miejscu wiele lat, ogromna kępa.. rozsiewa się jak głupia (purpurowa i ta są rozsyłane p[o forumowiczkach).. niestety po 2 latach kogucików już nie ma... ale i tak ja lubię .... koguty na pudlach wystarczą


Secret Affair - kolor bordowo-malinowy... ładny kolor, wyokość jak Secretów


Raspberry Truffle - to największy kameleon z jeżówek, na początek wygląda jak gerbera, pomarańczowa... a potem jest różowa i o innym kształcie.. na foto to jedna i ta sama... potem jest szara.. lubię ją tylko za pierwszy etap... potem już mniej, wysokość średnia.. 3 sezony i żyje... ale poniewieram ja co chwila w inne miejsce, bo nigdzie nie mogę skomponować.. pomarańcz i różowy..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:53, 28 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeżówki bez portretu, na rabatach.. tak jest u mnie...





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
martaibartek 19:18, 28 sie 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Piękna kolekcja!
____________________
Borbetka 08:39, 29 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aniu jesteś nieoceniona! Tego mi było trzeba, choć mam tylko jedną odmianę dopiero. Teraz wiem, co wybierać w przyszłym roku. Bardzo Ci dziękuję.
____________________
borówcowy wizytowka
zbigniew_gazda 09:18, 29 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
Aniu tez dziękuję za encyklopedię jeżówek. Jak zobaczyłem tę kolekcję to zgłupiałem. Wiem że chcę średnią która się nie pokłada. A kiedy się kupuje jeżówki. W jesieni czy na wiosnę? Te co mam to od Ani i są cudne. Z daleka je widać.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ewsyg 17:07, 29 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ewik 17:25, 29 sie 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Super zdjęcia i opisy,cudne są.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies