Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Marga 17:28, 04 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witam. Piękne te Wasze inspiracje.
Zestawienia z kosodrzewiną i wrzosami jeszcze nie było, więc wklejam zdjęcia z wycieczki do Magicznych Ogrodów koło Puław.



____________________
Ogród dla moich synków
Marga 17:33, 04 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
I moje bidulki wsadzone późną jesienią 2015. Mam nadzieję, że odbiją po zimie.
____________________
Ogród dla moich synków
Gardenarium 18:45, 04 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odbiją i będą miały po 3 razy więcej pędów w każdej kępie. Możesz je nawet pooddzielać i posadzonkować, w szybkim tempie będzie dziesięć razy więcej.

Jak będą kwitły możesz nawet uciąć parę pędów z kwiatem i posadzić. Ja takie z wody (kwiaty z bukietu) posadziłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 21:26, 04 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Nawet nie wiesz Danusiu jak mnie cieszą Twoje słowa Jeżeli przeżyły zimę na pewno je będę rozmnażać, bo to piękna roślina.
____________________
Ogród dla moich synków
Ewik 21:49, 04 lut 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Przeżyły , moje w donicy bez okrywania dają radę
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
malami87 10:02, 05 lut 2016

Dołączył: 20 lis 2015
Posty: 7
Faktycznie to bardzo ładna roślina kupowałam właśnie w tym roku i żałuje że nie wzięłam od razu dwóch odmian
chelll 12:42, 05 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Gardenarium napisał(a)
Odbiją i będą miały po 3 razy więcej pędów w każdej kępie. Możesz je nawet pooddzielać i posadzonkować, w szybkim tempie będzie dziesięć razy więcej.

Jak będą kwitły możesz nawet uciąć parę pędów z kwiatem i posadzić. Ja takie z wody (kwiaty z bukietu) posadziłam.


Danusiu, jak dzielić te rozchodniki? Sama mam sporo terenu do obsadzenia ta rosliną, gdzie sucho i słonecznie. Tylko nie wiem jak mnożyć rozchodniki.
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 13:06, 05 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rozchodniki to chyba najłatwiejsze wuprawie byliny. Po prostu rosną jak na drożdżach i się przyjmują.

Możesz wykopać całą kępę i ją [podzielić na kilka. Szybko odrośnie.

Wiosną jak obetniesz stare pędy, które chroniły roślinę zimą, to w środku widzisz takie małe "kapiustki". Jedna kapustka to jeden pęd. Kępa kapustek to kępa rozchodnika. Nic się nie stanie jak co którąś obetniesz, przesuszysz i posadzonkujesz.

To co zostanie nawet się rozgałęzi.

Gdy utniesz dłuższy pęd, pozostawiając nieco, też będzie z tego dwa pędy To niesamowite. W sezonie ucinasz pędy, przecinasz na pół i masz dwie sadzonki.

Można także późnym latem sadzonkować liście Jeśli jakimś trafem opadną na ziemię, mogą same wypuścić bez ziemi korzenie i zacząć rosnąć. Jesienią zrobiłam sobie taką oto szkółkę








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chelll 21:44, 05 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Matko święto, nawet z liści rosną? To magia Na wiosnę sadzonkuję, mam 5 sztuk, zrobię więcej. Dziękuję za wskazówki. Trzymajcie kciuki. Efektami się pochwalę.
____________________
Handmade by Elka
Karol99 17:52, 12 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na pewno się uda. Wsadz od razu w docelowe miejsce i podlewaj.
Mi w zeszłym roku ukorzenilo się tak 20/20 sztuk.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies