Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Toszka 12:20, 08 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Uwielbiam rozchodniki, od kilku dni powinnam powiedzieć "uwielbiałam"
na wieść o opuchlakach przejrzałam wszystkie żurawki. I nic
Szykowaliśmy rabatę - z tyłu ma być (w praktyce już jest zrobiona) w pasie miskant, przed nim pas sedum i piętrowo niższe rośliny.
Sedum w ogrodzie rośnie od 4 lat w kilku, dużych karpach, dodajmy w różnych częściach ogrodu. Zostały wykopane by je przenieść i podzielić... a tu niespodzianka
Na tyle mi się to nie podoba, że na poważnie chodzi mi po głowie, że chyba skasuję w ogrodzie tę roślinę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
dajana 12:31, 08 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuję Toszka nie będę więc ryzykować bo ja tego opuchlaka w życiu do ręki nie wezmę, a gdyby tak u mnie zgoscily to nawet sobie nie wyobrażam z nim walki Kretów nie mam bo w czym ma bidulek ryć jak pod glebą sam kamień i skała, ale opuchlak to i w trawce się chętnie rozgości .Szkoda bo rozchodniki idealnie pasują do mojego przyszłego ogrodu .jestem ci wdzięczna za ostrzeżenie . Pozdrowienia posyłam serdeczne
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
ryska 12:54, 08 maj 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
To fragment mojego z zeszłego roku zanim dopadły go opuchlaki. W tym roku go wykopałam z powodu osłabionych liści (przez robactwo) rozsadziłam, resztki korzeni spłukałam silnym strumieniem wody, przesadziłam w inne miejsce i świetnie wygląda. Jestem pewna, że zakwitnie równie pięknie. To silna roślinka.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
dajana 13:02, 08 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Roślinka silna i piękna moim zdaniem , ale opuchlaki znajdą sobie inne miejsce w ogrodzie bo rozchodniki są dla nich jak rozumiem wabikiem i tego tylko się obawiam nie rozchodników
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Toszka 13:24, 08 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że wabikiem są mięsiste korzenie
Nie mam opuchlaków ani w rododendronach, ani w żurawkach, ani w azaliach. A wszystkie sedum jakie wyjęłam (mam kilka odmian) były z maleńkimi larwami. Dodam, że jeszcze wiosną zeszłego roku przesadzałam (bo ja mam rozchodniki chodzące ) 2 karpy i było czyściutko.

Teraz jak się zastanowię to na jesieni zaczęły mi kępy (średnica u nasady powyżej pół metra) rozkładać się na boki. Musiałam obwiązać... teraz wiosną zauważyłam na jednej wzrastającej kępie, że łodyżki pod wieczór lekko więdną.. no i bęc...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zeta 13:50, 08 maj 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
inag napisał(a)
Witam.
Zakochałam się na zabój w duecie: rozchodnik okazały - rozplenica. Postanowiłam zrobić rabatę z tych włąśnie roślin u siebie. Wybrałam już rozchodnik dark red + biały do tego (może alba), nie mam pojęcia tylko jaki gatunek rozplenicy będzie najlepszy??? Wiem, że jest ich conajmniej kilkanaście... Mogę liczyć na jakąś podpowiedź??? Będę wdzięczna...

U mnie rośnie z rozplenicą hammeln
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Jadwiszka 18:09, 08 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
dajana napisał(a)
Roślinka silna i piękna moim zdaniem , ale opuchlaki znajdą sobie inne miejsce w ogrodzie bo rozchodniki są dla nich jak rozumiem wabikiem i tego tylko się obawiam nie rozchodników



ale opuchlaki jedzą conajmniej 150 różnych
roślin - z tego wniosek - powinniśmy wywalać je wszystkie z ogrodów, bo mogą zwabić opuchlaki - no nie dajmy się zwariować. Rozchodniki okazałe są tak piękne i wytrzymałe- w zasadzie nie do zdarcia, łatwo się je mnoży, że szkoda z nich rezygnować ze względu na opuchlaki. lepiej zrywać wrotycz i podlewać, podlewać podlewć.
inag 20:17, 08 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Zeta napisał(a)

U mnie rośnie z rozplenicą hammeln


Dzieki Na hammeln wlasnie sie zdecydowalam!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
BusyBee 21:55, 09 cze 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Poradźcie proszę, co jest moim rozchodnikom? Tak wyglądały wszystkie jeszcze kilka dni temu.


Teraz kilka roślin ma jakieś dziwne liści- całe powywijane. Opryskałam je na grzybowe (widać białe na liściach- to oprysk), bo sporo deszczu było, ale nie wiem czy słusznie. Szkodników nie zauważyłam.
____________________
U BusyBee w ogródku...
Zeta 22:42, 09 cze 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
U mnie w tym roku rozchodniki wszamały mszyce...ale ten Twój dziwnie wygląda ......może podlane zimną wodą na słońcu i je zwarzyło?? Niewiem co powiedzieć no chyba nie pomogę
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies