Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Pokaż wątki Pokaż posty

Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

pyza20 13:57, 18 lis 2012


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
Witam chciałabym zasadzić tuje Smaragd, a co drugą tuje w odcieniu żółtym ,o pokroju stożkowym tak jak smaragd ,która będzie pasowała,może ‘Aureospicata’albo‘Aurescens’sama nie wiem.pomóżcie.
____________________
Agatka Wójtowicz
Sebek 14:22, 18 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mam odmianę aurescens - jest na prawdę bezproblemowa Tylko czy nie lepiej byłoby posadzić np. 5 Smaragdów, 5 Aurescens - żeby utworzyć takie ekrany, bo sadzone na przemian nie wiem czy będą wyglądać dobrze...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
krisec 14:25, 18 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witam. Jak mogę doradzić to jeżeli chcesz sadzić thuje różnego koloru to nie na przemian 1 szt zielona, 1 żółta, tylko sadz w grupach, np po 5 szt lub więcej jednego gatunku, mieszaj w większym grupowym nasadzeniu, zgadzam się z Sebkiem.
Pozdrawiam.
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
Gardenarium 15:27, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też się zgadzam, bo taki kolorowy żywopłot wprowadzi niezłe zamieszanie w ogrodzie, bo to tło i teraz nie wiadomo co posadzić przed tym żywopłotem, jak naćkasz różności to wszystko razem będzie i tak do przeróbki i za chwilę trafisz po kolejną poradę a nawet ratunek

A tak - zobacz.

Przed zielonymi tujami posadzisz rośliny białe (hortensje bukietowe, dereń biały Elegantissima, kolorowe krzewy o żółtolistnym zabarwieniu (cyprysiki groszkowe Filifera Aurea czy Platycladus orientalis Aurea Nana).

Przed żółtymi też masz sporo możliwości. Tutaj czerwone berberysy, niebieskie i zielone iglaki i także kolorowe krzewy kwitnące.

Tutaj podaję jedne z moich pierwszych realizacji, teraz używam nieco innych roslin, ale myslę że inspiracja będzie dobra.

Skromny ogród, a raczej jego szkielet, który później uległ dużej metamorfozie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:29, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj co jakiś czas jest żółta tuja 'Aurescens', a Smaragd po kilka sztuk Ogród z wrzosowiskiem

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:31, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze taki przykład



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krisec 15:44, 18 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Pyza20. Nasza Szefowa jest zawsze w pogotowiu, na przykładzie fotek, są fachowe doradzenia,

Oczywiście można jeszcze połączyć tuje z świerkami serbskimi z cisami z grabem.
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
Gardenarium 18:05, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
..i z choiną kanadyjską
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 19:24, 18 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Szmaragdy są fajnym tłem, ja osobiście nie jestem zwolennikiem mieszania w żywopłocie na jednej ścianie żółci z zielenią. Do nudnego wyglądu szmaragdów wolę dopasować kolorowe rabaty.
Tutaj przykład rabaty jesiennej z mojego ogródka.
Za szmaragdami topinambur, przed liczne trawy, marcinki i inne. Nieco pstrokato, ale na jesienny wystrój myśle że pasuje.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
goniak 19:30, 18 lis 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kolorowe rabaty na tle spokojnej zieleni szmaragdów pasują jak najbardziej, tylko pyza nie napisała ile zostanie miejsca przed tujami a to bardzo ważna informacja.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies