Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

beta 21:24, 12 lut 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mariusz 23:14, 12 lut 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Marlena nie czytam nic co jest prędzej, bo czas już iść spać . Pomyślałem, że wstawię tylko fotki, które w przyszłości mogą Ci pomóc podczas wykonywania faszyn.
Akurat zajmuje się rekultywacją stawu, to i faszyny musiałem zrobić. Pisałem Ci już jak to się robi, cytuję:
Wystarczy pozyskać patyki wierzbowe i skręcić je w faszynę, to najprostszy i najtańszy sposób. Najlepszym materiałem są długie cienkie patyki. Wykonuje się je na kobyłkach zbitych w linii prostej na długości kilku metrów. Na nie nakłada się patyki wierzbowe, aby na całej długości zazębiały się z sobą. Jedna osoba kantakami ściska je do kupy, druga wiąże co kawałek giętkim drutem .
Trwałość faszyn jest mała, dlatego zaraz po założeniu ich na brzegach, należy zastanowić się nad rodzajem roślinności jaka będzie porastać i jednocześnie trzymać brzegi.
Faszyna trzyma brzegi przed obsypywaniem się przez dwa, trzy lata, w tym czasie silnie rozwija się system korzeniowy posadzonych roślin.

Kantaki - to dwie drewniane rączki, zaostrzone i zakrzywione jak ptasi pazur, połączone ze sobą łańcuchem. Narzędzie służy do ściskania patyków głównie z wierzby w produkcji faszyn.

A teraz zdjęcia do opisu.
Zbijamy kobyłki i rozkładamy patyki wierzbowe



Kantaki


Ściskamy patyki - to ja z wielkim poświęceniem dla idei kiszek faszynowych


Łańcuch musi obejmować patyki, pazury ściskasz do środka jak nożyce do żywopłotu. Tutaj masz przykład już na zrobionej.


Druga osoba za kantakami wiąże drutem, po przywiązaniu powoli popuszczasz kantaki.


Gotowa faszyna



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Marlenaa 13:14, 15 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Mariuszu, dziękuję bardzo serdecznie, jesteś wielki. Cieszę się, że o mnie pamiętasz Z taką instrukcją obrazkową nie zginę Teraz już wiem co i jak
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 13:17, 15 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
beata0109 napisał(a)
Przybiegłam zwabiona tytułem wątku Mój powinien mieć adekwatny tytuł " konie staw i my". Trzymam kciuki za rozwój twojego ogrodu.Będę odwiedzać


Dziękuję za odwiedzinki, w wolnym czasie wpadnę do Ciebie
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 13:18, 15 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
beta napisał(a)


____________________
krowy, staw i my
Mala_Mi 15:24, 20 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oj dobrze, że zajrzałaś, bo zapomniałam komu obiecywałam rybki
Dokładnie z jakich okolic Białego jesteś.. może być na prw.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 15:45, 20 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804

Faszyna już wiem co to jest i jak się ją robi
Czy Ty ten pomysł będziesz u siebie wykorzystywać?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Marlenaa 12:30, 21 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
asc napisał(a)
Oj dobrze, że zajrzałaś, bo zapomniałam komu obiecywałam rybki
Dokładnie z jakich okolic Białego jesteś.. może być na prw.


odpisałam na prw.
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 12:33, 21 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Urszulla napisał(a)

Faszyna już wiem co to jest i jak się ją robi
Czy Ty ten pomysł będziesz u siebie wykorzystywać?


Tak, Ula pomysł Mariusza będę wykorzystywać ale na pewno nie w tym sezonie. Jak dobrze pójdzie to w następnym
____________________
krowy, staw i my
Milka 12:42, 21 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marlenko, podziwiam gotowośc do faszyny, super pomysł i pięknie to wygląda
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies