Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 17:33, 19 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariuszu jaką roślinkę polecałbyś do zacienienia lustra wody do stawu takiego 2,5m głębokości? Coś pływającego? Tyle tylko żeby dawało się w miarę łatwo usuwać przy nadmiernym rozroście. Nie mam niestety możliwości podłączenia żadnych filtrów w stawie, zacienienie musi urosnąć, a nie chciałabym całkiem zielonej wody. Doradzisz coś?
Wiesz może czy w Bolestraszycach sprzedają azalie pontyjskie?


Naturalne lilie wodne - grzybienie białe i północne oraz grążel żółty dadzą sobie radę. Barwne odmiany niestety odpadają, a są naprawdę piękne. Te najsilniejsze potrzebują ok. 120 cm, choć w Bolestraszycach rosną na 150, ale były sadzone jako duże kępy prędzej hodowane w tym celu. Zastanów się nad strefami głębokości 40, 60-80, 120-150
Będą też rosły rdestnica pływająca, połyskująca i kędzierzawa oraz kotewka orzech wodny.
Rogatek sztywny, żabiściek pływający, salwinia pływająca, osoka aloesowata, to rośliny pływające niezakorzenione w dnie, potrafią być ekspansywne, ale przy niewielkim stawiku można sobie z nimi łatwo poradzić.
Jak widzisz na tej głębokości możesz sadzić same naturalne, a te nie zawsze przypadają do gustu. Osobiście też wole piękne, barwne i obficie kwitnące lilie wodne.

Azali pontyjskich w Bolestraszycach nie sprzedają. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:00, 19 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
monteverde napisał(a)
Fajne fotki Roberta, dziwię się, że świstak jeszcze nie poszedł spać ale nasze raniuszki przepiękne z główki przypominają mi pluszową zabawkę wrzucam Ci głos raniuszka, niech inni też posłuchają, pozdrówka
http://ortolan.wrzuta.pl/audio/8ip9G4YOQ2g/raniuszek_-_spiew_i_glos_kontaktowy


Dzięki za link , prawdziwe pluszaki, jak kulki z puchu.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:04, 19 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Fajne zdjecia zwierzatek ,nasze bardzo nieufne w porównaniu do tamtych. Pozdrawiam chłopaki.

U nas również zwerzątka coraz bardziej oswajają się i podchodzą do domostw, wiewióry w parku zabierają orzech z pod nóg, zięby i sikorki podchodzą do ręki.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 09:04, 20 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu bardzo dziękuję

Mariusz napisał(a)
U nas również zwerzątka coraz bardziej oswajają się i podchodzą do domostw, wiewióry w parku zabierają orzech z pod nóg, zięby i sikorki podchodzą do ręki.

Jak ktoś chce pogłaskać dzikie zwierzę to zapraszam. Pomijając zajączki które potrafią nawet wejść na taras, mam sarenki (na półtora metra można podejść) i łosie (No do tego gościa to ja nie podchodzę, ale on sam bardzo gościnny i się pcha. Raz nawet próbował staranować nam samochód,) Do tego cudowne bażanty, które w zimę potrafią chodzić za człekiem niemal jak kury.
Choć w tym roku mniej zwierząt dzikich widać koło domów. Jak sądzę, w dużej mierze to konsekwencja rozpoczętych w naszym rejonie polowań.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Piotr_ 20:35, 20 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Cudne te piwonie ja mam o kolorze ciemnym bordo pełna
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Bogdzia 20:29, 21 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Mariuszu bardzo dziękuję


Jak ktoś chce pogłaskać dzikie zwierzę to zapraszam. Pomijając zajączki które potrafią nawet wejść na taras, mam sarenki (na półtora metra można podejść) i łosie (No do tego gościa to ja nie podchodzę, ale on sam bardzo gościnny i się pcha. Raz nawet próbował staranować nam samochód,) Do tego cudowne bażanty, które w zimę potrafią chodzić za człekiem niemal jak kury.
Choć w tym roku mniej zwierząt dzikich widać koło domów. Jak sądzę, w dużej mierze to konsekwencja rozpoczętych w naszym rejonie polowań.


To masz raj na ziemi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 20:44, 21 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdzia napisał(a)


To masz raj na ziemi.

racja tylko pozazdrościć pozdrówka Wam przesyłam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
anka_ 21:55, 21 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiecie co, jak się traci kilkadziesiąt drzew, jak lisek metr od ciebie kradnie ci kury, jak na sarence kończy się żywot samochodu to człowiek trochę zmienia nastawienie do takich widoków.
Za to bażanty mogą do mnie przychodzić chmarami. Trochę się tylko boję czy będą jak skończę grodzić.

Mariuszu przepraszam cię, że tak rozgadałam się u ciebie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 07:36, 22 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzięki wszystkim zaglądającym .
Pisz ile dusza zapragnie , wstawiaj zdjęcia ... bażanty niebawem do karmnika będą podchodzić, zima za pasem, trzeba stołówkę szykować. Bogdziu, u Ciebie słonecznik chyba już się sypie

Piotrek, drzewiaste z siewu, zakupię też odmiany, jak już ogród z tym akcentem, to kolekcje warto poszerzać. Zacznę tez szczepić na bylinówkach. Szaro i buro i zimno, to też sięgam po cieplejsze fotki.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 11:53, 22 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ooo nowe fotki, wieczorkiem obejrzę.. bo nigdy do ogrodu nie wyjdę.

Przybiegłam napisać, że Crimson tylko jako soliter.. musi mieć dobry przewiew, bo lubi łapać mączniaka. Na twoje pytanie gdzie go najlepiej posadzić odpowiadam... tylko jako solider.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies