Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Iwk4 19:12, 28 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fajna fotoinstrukcja. Ja jeszcze nigdy nie szczepiłam drzewek
____________________
Ogródek Iwony II
Mariusz 11:50, 29 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Nie szczepiłam niczego nigdy ale nie wydaje mi się trudne , w najgorszym razie się nie uda ale czy to powód do zmartwienia? Pozdrówka serdeczne.

Dokładnie, my nie szkółka produkcyjna, która przez niepowodzenie traci sezon. A ponadto początkowo człowiek tak się stara, że w zasadzie większość oczek się przyjmuje.

ewa_k napisał(a)
Zrazy zadołowane w wiadrze z piachem czekają wiosny.
Bogdzia - jak ktoś szczepi to wydaje się to "banalnie proste". A jak sama próbowałam to trudno było mi dobrze spasować te dwie części i odpowiednio zawiązać folię. Ale może za którymś razem się uda!

Fakt, na początku wszystko leci z rąk , a oczko mimo że chcemy dopasować idealnie, to w żaden sposób pasuje . Otóż ono nie zawsze musi być tej samej wielkości co rana. Gdy jest węższe od niej, to przykładamy go tak, aby krawędź kory oczka i podkładki stykała się z jednej strony. Te sztywne paski do szczepień nie za bardzo nadają się, lepiej kupić rozciągliwą folię, która sama zasklepia się na podkładce i rozpada po kilku miesiącach - kliknij euroflora - sklep - szczepienie, okulizacja - Medifilm specjalna taśma.

Madziarzeszow napisał(a)
Nauki bardzo cenne , mój em chciał zawsze spróbować , może tego lata zatem , przyjdę po rady do fachowca a wszystko zapisuję co zamieszczone

3 maja w święto kwitnącej jabłoni będzie pokaz okulizacji w sadzie w arboretum na przygotowanych pędach w doniczkach. W prawdzie nie jest to termin, ale kwitnienie jabłoni niestety nie zgrywa się z terminem okulizacji. A jak nie w maju, to w innych terminach tez służę pomocą

Iwk4 napisał(a)
Fajna fotoinstrukcja. Ja jeszcze nigdy nie szczepiłam drzewek


Zachęcam , metoda na przystawkę jednopąkową jest prostsza od okulizacji w literkę T




____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 12:02, 29 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, na czym najlepiej przeszczepić/zokulizować gruszę? Wiem, że na kaukaskiej ale skąd wziąć podkładki?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariusz 12:23, 29 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Mariusz, na czym najlepiej przeszczepić/zokulizować gruszę? Wiem, że na kaukaskiej ale skąd wziąć podkładki?

Odpowiedziałem u Ciebie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=926#post_5
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 12:43, 29 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podpatruję, chłonę, ale ja też nie wiem, skąd te podkładki brać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 20:28, 29 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podszkalam sie u Ciebie z innymi. Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 14:36, 31 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)
Podpatruję, chłonę, ale ja też nie wiem, skąd te podkładki brać

Mam adres w pracy, po nowym roku podam. Może też zamówię niektóre podkładki jak będę brał graby na żywopłot, wówczas się podzielę .

Córa czerpała dziś pomysły z internetu, no i dzięki temu mamy mamy miseczki z pomarańczy zalane słoniną z nasionami słonecznika, praktyczne i ozdobne. Ptaki tez zadowolone.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 14:43, 31 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Podszkalam sie u Ciebie z innymi. Macham.

Witaj Pod rodki zrobiłem kopczyki ze śniegu, resztę dosypało wczoraj.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ewa_k 18:03, 31 gru 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321



fajny pomysł - praktyczny, ładny i kolorowy. Właśnie kupiłam pomarańcze.
____________________
Ewa
Mariusz 18:50, 31 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ewa_k napisał(a)



fajny pomysł - praktyczny, ładny i kolorowy. Właśnie kupiłam pomarańcze.


Jak pisałem wytrzepany z internetu

To jeszcze juki przed końcem roku . Przy silniejszych późno zimowych mrozach okryję cieniówką albo stroiszem.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies