Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Gardenarium 12:39, 27 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A ja uwielbiam zapach irysów i też chętnie posadziłabym kolekcję najpiękniejszych Ale nie mam miejsca niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 21:16, 27 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Oj tak, zapach, a szczególnie barwy są nie do pokonania przez inne grupy roślin. A myślę tylko o bródkowych. Aaa... Iris sibirica i Iris versicolor w odmianach, nie wspomnę już o irysach Luizjany, choćby ''Black Gamecock' czy 'Red Echo'
Pozwolę sobie wstawić twój artykuł

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Marlenaa 23:06, 27 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Witaj Mariuszu
Kwiaty śliczne ach...., a piwonia drzewiasta cudo.
Bardzo mi miło, iż tak znakomity ogrodnik mnie odwiedził
Pozdrawiam.
____________________
krowy, staw i my
Mariusz 12:58, 28 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Marlenaa napisał(a)
Witaj Mariuszu
Kwiaty śliczne ach...., a piwonia drzewiasta cudo.
Bardzo mi miło, iż tak znakomity ogrodnik mnie odwiedził
Pozdrawiam.

Jedziemy na jednym wózku, u mnie również wykopalisk co niemiara, ale powoli i do przodu.
Mam nadzieję jak skończę, że doczekam się dnia, gdy ogrodowisko przetnie wstęgę.
Po uporządkowaniu - że tak się wyrażę - starego ogrodu, przyjdzie pora na tę część za laskiem brzozowym (zielone pole, obecnie uprawne), wpierw jednak trzeba zrobić zasieki, saren tutaj sporo.
Nie pójdzie tutaj ogrodzenie, a "aha" i głóg.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
hanka_andrus 13:06, 28 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Brzozowego zagajnika zazdroszczę.....grzyby miałeś?Pewnie ,naturalne zasieki ładniej wyglądają niż wysokie ,betonowe płoty.Życzę wytrwałości.
Piwonie cudniaste!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mariusz 13:31, 28 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
hanka_andrus napisał(a)
Brzozowego zagajnika zazdroszczę.....grzyby miałeś?Pewnie ,naturalne zasieki ładniej wyglądają niż wysokie ,betonowe płoty.Życzę wytrwałości.
Piwonie cudniaste!

Witaj
To malutki, sztucznie nasadzony lasek, niestety grzybów brak.
"Aha", to pomysł angielski, mysz się nie przeciśnie. Cięte głogi są miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków, po części wlaśnie o to mi chodzi.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Milka 14:28, 28 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj Mariusz jestem pod wrażeniem piwonii i kolekcjonerskiej serii irysów
będę podglądać, bo ciekawe rzeczy piszesz i sporo się nauczę, a ogród zachwyca różnorodnością i wielkimi kępami liliowców
pozdrawiam serdecznie; acha, w tym roku posadziłam 3 piwonie dzrzewiaste, na razie mizernie wyrosły, zobaczymy jak w nowym sezonie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mariusz 14:59, 28 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
irena_milek napisał(a)
Witaj Mariusz jestem pod wrażeniem piwonii i kolekcjonerskiej serii irysów
będę podglądać, bo ciekawe rzeczy piszesz i sporo się nauczę, a ogród zachwyca różnorodnością i wielkimi kępami liliowców
pozdrawiam serdecznie; acha, w tym roku posadziłam 3 piwonie dzrzewiaste, na razie mizernie wyrosły, zobaczymy jak w nowym sezonie

Witaj
Zapraszam serdecznie, w zimie uruchomię archiwum, natomiast od wiosny relacje będą na bieżąco.

Przepraszam Was, bo w moim tekście padło słowo "Aha" i może kojarzyć się z potocznym wyrazem sygnalizującym przypomnienie. Poprawiam dając w cudzysłów.
"Aha" - w ogrodach jest to granica, występująca w formie rowu, najczęściej obsadzona głogiem lub tarniną.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Milka 15:02, 28 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:16, 28 lis 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Mariusz!
Przyjazny ogród - nazwa i fakt uprawiania przez Ciebie takiej ilości najfajniejszych bylin (piwonie, irysy - są pewnie i inne) powoduje, że nie zaglądam tylko klikam, czekając na dalszą porcję zdjęć i opisów.
Próg lessowy ..... brzmi jak "uskok tektoniczny" ale wytłumaczyłeś, więc wiem o co chodzi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies