Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Bogdzia 00:05, 05 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)
Jasne, z krwi i kości jestem zrzeszony w organizacjach, a i działam na własną rękę. W tym tygodniu zabieram się za dokarmianie, to chętnie pokaże swoje przepisy na karmy. Choć z tym dokarmianiem u mnie , to cała historia, ale to innym razem.
Ale ty Bogdziu doskonale znasz się na ptakach , czyli jest już grupa.


Chętnie przekaże w Twoje ręce problemy związane z ptakami bo niestety ja znam niewielki wycinek tego zagadnienia. Sama z wielką przyjemnością sie od Ciebie poduczę. Już jutro bedę miała pierwsze pytanie. Bardzo się cieszę ze się tu znalazłeś i znasz lepiej ode mnie te zagadnienia, a mnie się udało zainteresowac ptakami trochę osób na Ogrodowisku wiec słuchaczy będziesz miał sporo.W takim razie do jutra. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 00:21, 05 gru 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
A ja chętnie będę czytała i oglądała piwonie i irysy w Twoim ogrodzie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 09:33, 05 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pewnie jesteś teraz w pracy ale zostawię zapowiedziane pytanie. Właściwie to mnie je zadano ale nie umiałam autorytatywnie odpowiedziec więc licze na Ciebie. Chodzi o odpowiedz czy to jastrząb czy myszołów. Zdjęcia jak na możliwości amatora nie są złe jednak nie widac np pasków na piórach ogona . Ja bym się skłaniała do jastrzębia ale niestety nie znam się az tak dobrze, więc przekazuje pytanie Tobie. Bardzo się cieszę że jesteś z nami. i serdecznie pozdrawiam.Wygląda na to że będziesz dla nas skarbnicą wiedzy z wielu dziedzin, super.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1561-poznajemy-ptaki?page=28

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 09:50, 05 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ja tylko na sekundę, rozwiać wątpliwości Bogdzi.
Jest to Myszołów zwyczajny. Najpospolitszy ptak drapieżny, często kołuje na niebie, wówczas skrzydła rozstawia w kształt litery V.

Jastrząb rzadko przesiaduje tak wysoko, to skryty ptak i jak już raz pisałem lubi sprytnie przemieszczać się między drzewami. Podobny do niego Krogulec jest nieco mniejszy, ale na fotce tego nie zobaczysz, wówczas należy patrzeć na ogon - u jastrzębia koniec jest zaokrąglony, a u krogulca równo ścięty.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 10:05, 05 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jastrzębia i krogulca rozrózniam dobrze bo do mnie obydwa przylatuja. Potrafię rozróżnic również samca od samicy ale myszołowom nie miałam okazji się przyjrzec poza jednym razem gdy jeszcze nie miałam aparatu by zrobic zdjęcia i poanalizowac na spokojnie ich cechy , dlatego to pytanie przekazałam Tobie. dzięki za odpowiedz. I jeszcze jedno . U mnie jastrzębie mają gniazdo w lesie ale często zimą jeden przesiaduje na wysokiej brzozie u sąsiadki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 10:34, 05 gru 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Mariusz, twój ogród to busz, a hosty jak na wystawę ogrodniczą. I do tego kochasz naturę. To znaczy, że jesteś pokrewna dusza. Lubię takie ogrody gdzie nie wszystko jest pod linijkę. Pozdrawiam.
____________________
Mój ogród
eliza3 15:46, 05 gru 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam, jak dobrze, że tu trafiłam Ależ mi się u Ciebie podoba, hosty piękne, dorodne, irysy też niczego sobie, uwielbiam ich zapach i różnorodność kolorów, piwonie krzewiaste cudnej urody i w takich ilościach, że można dostać zawrotu głowy, na razie nie posiadam, ale może jak się tak napatrzę to będę chcieć.
Skoro jesteś ornitologiem to zapewne pokażesz nam zdjęcia ptaków i ich zwyczaje, chętnie obejrzę, bo uwielbiam na nie patrzeć. Znam tylko te, które przychodzą do mojego ogródka i chętnie się dokształcę, do tej pory czerpałam wiedzę od Bogdzi, bo robi piękne zdjęcia i piękne bajki o nich pisze.
Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Mariusz 16:44, 05 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
eliza3 napisał(a)
Witam, jak dobrze, że tu trafiłam Ależ mi się u Ciebie podoba, hosty piękne, dorodne, irysy też niczego sobie, uwielbiam ich zapach i różnorodność kolorów, piwonie krzewiaste cudnej urody i w takich ilościach, że można dostać zawrotu głowy, na razie nie posiadam, ale może jak się tak napatrzę to będę chcieć.
Skoro jesteś ornitologiem to zapewne pokażesz nam zdjęcia ptaków i ich zwyczaje, chętnie obejrzę, bo uwielbiam na nie patrzeć. Znam tylko te, które przychodzą do mojego ogródka i chętnie się dokształcę, do tej pory czerpałam wiedzę od Bogdzi, bo robi piękne zdjęcia i piękne bajki o nich pisze.
Pozdrawiam.

Dziękuję za miłe słowa.
Bogdzia robi piękne fotki ptaków, mi po prostu brak doświadczenia, cierpliwości i odpowiedniego sprzętu, choć czasem uda się zrobić jakąś ładną fotkę.
Ten Kosik gnieździ się u mnie w ogrodzie na cyprysiku 'Boulevard' już od kilku sezonów. Mam go pod samym oknem. To nie jest już dziki ptak tylko kura domowa, tak przywykł do naszej obecności, że nic go nie rusza. Pokarm zbiera sobie przy mojej nodze, po czym leci do piskląt.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 16:50, 05 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
EPODLAS napisał(a)
Witaj Mariusz, twój ogród to busz, a hosty jak na wystawę ogrodniczą. I do tego kochasz naturę. To znaczy, że jesteś pokrewna dusza. Lubię takie ogrody gdzie nie wszystko jest pod linijkę. Pozdrawiam.

Witaj
Na zdjęciach faktycznie jest gęsto, w rzeczywistości troszeczkę mniej .
Zapraszam, będzie się tutaj działo z karmieniem ptaków. Dzisiaj ciepło, na plusie, odkładam dokarmianie ptaków do mrozów. Teraz same świetnie dają sobie radę, a ja wolę nie wyhodować następnych kur domowych jak ten wspomniany wyżej kos.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
eliza3 16:53, 05 gru 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Piękny...i taki spokojny... u mnie też jest dużo kosów i cudnie śpiewają, a najbardziej mnie śmieszą jak biegają na pieszo i nawet podfrunąć im się nie chce, aby mi zejść z drogi
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies