Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzeba zacząć wszystko od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzeba zacząć wszystko od początku

nieszka 19:09, 08 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
To moze przy tej studni jakieś wyższe niż hosty byliny? Fajnie by wyglądały paprocie...
W kwestii bukszpanów to Ci niestety nie pomogę..
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
margi 19:11, 08 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
A,jakby tak np.jakiś rodzaj trawy,miskanta?co Ty na to
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
nieszka 19:23, 08 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
O właśnie o trawach też miałam napisać i jakoś mi wypadło! Jakiś jeden z większych miskantów, tak bardziej po lewej stronie, żeby nie było widać że na siłę chcesz tę studnię przysłonić
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
margi 19:29, 08 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
No widzisz,co dwie głowy to nie jedna.Dzięki,teraz tylko poszukam jaki rodzaj miskanta,aby nie było zbyt gęsto,bo tam w tyle forsycja,miałam już ją wyciąć,ale zostawiłam.W tym roku tyle głupoty zrobiłam z krzewami,a teraz żałuję.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
nieszka 19:38, 08 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A to forsycja w tle? A kwitnie Ci? Ja kupiłam dwa lata temu i tej wiosny doczekałam się jednego kwiatka...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
margi 19:47, 08 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kwitnie dosyć obficie,dlatego ją zostawiłam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 22:38, 08 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Oj jak zobaczyłam, że z lubuskiego to od razu do ciebie przybiegłam. Masz trochę pracy, ale widzę, że zapału ci nie brakuje, a to połowa sukcesu. Jesteś na ogrodowisku, czyli interesujesz się roślinkami, a to druga połowa. Co do przesadzania bukszpanów Danusia gdzieś pisała, że łatwo się przyjmują i można przesadzać nawet duże okazy. U ciebie widzę jakby żywopłot z bukszpanu, wydaje się być cięty i gęsty. Tylko gdzie ty chcesz go przesadzić i w jakiej formie chciałabyś go mieć (kula, stożek, czy tak jak jest)?
A jeśli chodzi o studnie, to może dałoby się zlikwidować tą ścieżkę i zrobić jedną rabatę tzn. pociągnąć tą rabatkę na pierwszym planie do tej oddzielonej drewnianą palisadą. Mogłabyś wówczas posadzić coś wyższego (hortensje, drugiego rododendrona czy tak jak chciałaś miskanty) i zasłonić studnie. Pozdrawiam i będę zaglądać.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 09:14, 09 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam i dziękuję,że zajrzałaś do mnie.Żywopłot z bukszpanu rośnie w tym miejscu wiele lat,mąż bardzo dbał o niego,formował,przycinał.Żywopłot wówczas miał funkcję zasłonki.Teraz wolałabym mieć go w innym miejscu i każdy krzaczek oddzielnie formowany na kulę lub stożek.Muszę pomyśleć czy warto.
P.s.Ładnie u Ciebie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Loosiuu 13:58, 09 gru 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Według mnie nie warto lepiej kupić nowe małe roślinki bo takiego żywopłotu szkoda!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
margi 16:18, 09 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Masz chyba rację zostawie jak jest
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies