Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Magda70 21:24, 29 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Cleo napisał(a)


Wow! Po jakim czasie tak się rozrosły?


mam je ze 4 lata chyba...może 3

beta napisał(a)
ale ładnie Proszę Pani...widzę, ze bodziszka przy tarasie wymieniłaś?...powojnik fajnie się rozrósł...lubię to...a doniczkę z karmnikiem to miałaś czy nowy nabytek?

a jak żagiel?...zakładaliście?


Tak...bodziszek jest już ten, który mial być od początku
Doniczka z karmnikiem to już chyba trzeci sezon...zainspirowalam się karmnikiem Magnolii...ona kiedyś pokazywala swoją donicę

Żagiel...hmm..patent już mamy ale wykonanie chyba dopiero w ten weekend...wypadly nam inne pilne sprawy zyciowe niestety
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:28, 29 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Konieczki napisał(a)
No nie dziwię Ci się, że masz to samo odczucie co Kokocha patrząc na swój ogród. Jak jeszcze na grabowej rozplenice zakwitną to będzie hicior
Cieszę się ze stipki mają się dobrze


Hehe...pisząc to u Kokochy miałam na myśli jej ogród
Ale swojego też się nie wstydzę i również uwielbiam swój ogród

ivo napisał(a)


Witam Kochana !
Jeśli znajdziesz wolną chwilkę napisz jak jest długa ta rabata- jest boska !


Rabata ma ok 20 metrów

Joaska napisał(a)

Magda do głowy by mi nie przyszło że te niskie czosnki mogą tak fantastycznie wyglądać!!! jak bańki mydlane nad rabatą.... co to za odmiana... pewnie pisałaś wielokrotnie ale nie mogę odnaleźć nazwy. ..


Joasiu to czosnki Krzysztofa...tylko moje troszkę za gęsto posadzone...ja nawet nie sądziłam , że te glowy będą takie olbrzymie Muszę je jesienią rozsadzić koniecznie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:34, 29 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
proximka napisał(a)


Oj...jakie zdjęcie archiwalne wyciągnęłaś

wtedy to były tylko thuje. Teraz dosadzone są jeszcze bukszpany i cisy

malgorzata_s napisał(a)
Magda masz przepięknie. Ja bym na Twoim miejscu z ogrodu nie wychodziła


Ha ha...ale ja prawie nie wychodzę

Zielona napisał(a)
No pięknie Pani ma, Pani Kochana! Graby zamiast modrzewi to był strzał w 10! Jestem przekonana, że nie tęsknisz za modrzewiami.

Madziula. Myślisz, ze te nasze ogromniaste FC można dzielić bez uszczerbku dla ich urody? Myślę nad produkcją własnych na nowe rabaty... Odchudzone carexy na pewno nie pożrą szałwii w przyszłym roku. Ale z drugiej strony... to chyba jedyna roślina w moim ogrodzie do podziału której podchodzę jak do jeża, bo... nie chcę ich stracić..



Nie tęsknię za modrzewiami Graby mnie się bardziej podobają na dzień dzisiejszy

Można dzielić FC....te moje to są właśnie dzielone w zeszłym roku
Miałam ich kilka na początku a w zeszłym miałam już 12 szt.
w tym roku nie dzielę bo i tak nie mam na razie gdzie sadzić.
W miarę szybko po podzieleniu rozkładają się z powrotem na "boki".
Mam też siewki....zerknij sobie pod klosy może też już masz??
Tak samo dzieliłam te brązowe trawy...i też mam mnóstwo ich siewek...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 21:59, 29 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Bosko masz i mam nadzieję, że to wiesz i się tym cieszysz .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 21:59, 29 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
myszorek napisał(a)


Tam są dwie odmiany- wyższa hakone- Aureola i złota- All gold.

Pięknie tutaj jest!!!


A dziękuję

Co do Hakone...to...to ja już nie wiem co się z nią dzieje.

Kupiłam jedną doniczkę w 2011roku. W Holandii. Hakone macra aureola. na 100%

Tak wyglądala jesienią 2012r:



Potem w następnym roku zaczełam ją dzielić i posadzilam przy thujach.
Tak wyglądala we wrześniu 2013r:



i maj 2014r:



I chyba przez to dzielenie "wyodrębnił" sie jakiś twór
Tzn hakone to krzyżówka chyba wyczyńca i jakiejś innej odmiany bo przecież w zeszlym roku było tak, że mialam hakone i mialam wyczyńca.


Tego drugiego wywaliłam. Podzieliłam większe kępki i dosadzilam w miejsce wyczyńca.

A w tym roku mam takie cuda:







I absolutnie nie kupowałam żadnych innych odmian Hakone. Tylko jedną aureolę.
I co Wy na to??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:08, 29 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagodaa napisał(a)
Bosko masz i mam nadzieję, że to wiesz i się tym cieszysz .


Zgadzam się nawet z Tobą


Buźka dla zaglądających i piszących miłe slowa...Ja sama widzę jak mi się wsio rozroslo i to mnie cieszy.

Wczoraj zlalam część ogrodu gnojówką z pokrzyw...ale wanialo! Dziś dokończyłam resztę.

Jakiś czas temu mszyce mi wlazly gdzie nie gdzie - a zwłaszcza w warzywka. Melduję, że Herbatka tymiankowa zadzialala ale się cieszę! Pryskałam naprzemiennie HT i preparatem na bazie sody. Pomoglo, na razie mam spokój. nawet ślimaki się uspokoiły...dziś tylko jakieś niedobitki znalazłam. Uf...

A teraz zmykam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zielona 22:10, 29 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Magda, ale jaja z tą hakone!!! Normalnie jestem w szoku! Ciekawe, czy jest na forum ktoś, kto zna zasady regresu odmiany w kierunku wyjściowej formy.

FC - dzięki za info.
nawigatorka 22:25, 29 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wiesz ja kiedys kupiłam siewki róznych odmian hakone - każda wyglądała inaczej - gładkie, paski, jedna taka troche bura w kolorze - kupiłam bo podobno najlepiej znoszą słońce - a teraz po roku wszystkie się zrównaly i są całe zielone
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Cleo 22:31, 29 cze 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Zaglądnęłam i miałam pytać o żagiel, ale widzę, że jednak nie ma, boście nieczasowi.
Z trawkami to cuda jakieś się zadziały chyba. Czasem tak bywa, że dzieci nijak do matki podobne
____________________
Marzenia do spełnienia
Joaska 13:48, 30 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Magda70 napisał(a)


...



Joasiu to czosnki Krzysztofa...tylko moje troszkę za gęsto posadzone...ja nawet nie sądziłam , że te glowy będą takie olbrzymie Muszę je jesienią rozsadzić koniecznie.

no ale pięknie wyglądają sadzone tak gęsto... muszę upolować kilka cebulek bo są fantastyczne....będziesz je co rok wykopywać??? czy mogą sobie być niewykopywane??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies