Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Magda70 15:41, 24 paź 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
babka napisał(a)
Witaj Nie podglądałam wcześniej choć podczytywałam w innych wątkach a dziś zaznaczam sobie by tu jutro wrócić Rzut oka wystarczył by mieć ochotę zajrzeć tu znów. Dziś późno więc mówię dobranoc


Witaj Babka

Ja mówię dzień dobry i witaj w mich progach.

Dla Ciebie coś zielonego ale nie z mojego ogrodu





____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Margarete 15:43, 24 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Magda70 napisał(a)


Małgosiu....bardzo dziękuję za bardzo mile slowa
Dla Ciebie kawałek Londynu - skąd ślę pozdrowienia





DZiekuje pieknie !
Londyn tez jest w moich wyjazdowych planach i marzeniach.teraz to przecież blisko juz całkiem....
Szczęsliwej podrózy !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
babka 22:36, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziękuję za cudne pocztówki kwiatowe, u mnie zmysłu komponowania brak nad czym boleję ale od czegóż takie inspiracje jak te ?

Magda, popatrz na to- nasze wąsacze jak z jednej rodziny

Magda70 napisał(a)





____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gruba_dynia 12:31, 27 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Magda, mam pytanie odnośnie warzywnika. Widzę, że skrzynie masz pomalowane na szaro. Czy w środku są pokryte jakąś folią? wyczytałam gdzieś, że nie powinno się malować bo farba może szkodzić warzywom. Czy skrzynia na dnie jest połączona z gruntem? Przez zimę chcę opracować projekt warzywnika, więc pewnie jeszcze o coś zapytam A tak poza tym to pięknie u Ciebie i zgapię huśtawkę z pewnością
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
siakowa 10:40, 28 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Magda70 napisał(a)
Brunnery coś pogryzło





witam się gorąco

mozesz mi powiedziec ile taki około jeden bruner ma średnicy? bo wypatrzyłam je u Ciebie własnie i chce miec takowe przed domem przy bukszpanie i zastanawiam się czy nie za duzo meijsca tam zostawiłam, byłabym dźwieczna za pomiar

Piekne zestawinie jak wszystkie zresztą a modrzewiowa powala

Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ewa004 18:32, 28 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Hej
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Magda70 21:11, 03 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
babka napisał(a)
Dziękuję za cudne pocztówki kwiatowe, u mnie zmysłu komponowania brak nad czym boleję ale od czegóż takie inspiracje jak te ?

Magda, popatrz na to- nasze wąsacze jak z jednej rodziny








Och...te oczka zmrużone...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:39, 03 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
gruba_dynia napisał(a)
Magda, mam pytanie odnośnie warzywnika. Widzę, że skrzynie masz pomalowane na szaro. Czy w środku są pokryte jakąś folią? wyczytałam gdzieś, że nie powinno się malować bo farba może szkodzić warzywom. Czy skrzynia na dnie jest połączona z gruntem? Przez zimę chcę opracować projekt warzywnika, więc pewnie jeszcze o coś zapytam A tak poza tym to pięknie u Ciebie i zgapię huśtawkę z pewnością


Deski od wewnątrz malowane byly raz a potem zabezpieczone folią kubełkową. Tak więc ziemia od wewnątrz nie styka się z drewnem.
Skrzynia stoi bezpośrednio na gruncie...i wyłożona na dnie jest siatka na krety. I tu uwaga: Siatkę należy przymocować do dna skrzyń porządnie...bo inaczej krety i nornice się przedostają niestety...

Więc możesz poczytać na wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach

Tam są zdjęcia z etapu budowania skrzyń

Pozdrówka
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:41, 03 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
siakowa napisał(a)


witam się gorąco

mozesz mi powiedziec ile taki około jeden bruner ma średnicy? bo wypatrzyłam je u Ciebie własnie i chce miec takowe przed domem przy bukszpanie i zastanawiam się czy nie za duzo meijsca tam zostawiłam, byłabym dźwieczna za pomiar

Piekne zestawinie jak wszystkie zresztą a modrzewiowa powala

Pozdrawiam


Jedna brunnera ma teraz ok 45cm - ja je sadziłam co 35cm.

Buźka i również pozdrawiam...


I wszystkim Nowym paniom w moim wątku dziękuję za miłe slowa
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:17, 03 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ewa004 napisał(a)
Hej


Hej

No dobra...koniec paplaniny...troszkę zdjęć wrzucę bo zapomnicie jak mój ogród wygląda

więc Jarzęby na początek....które wybarwiły się tak obłędnie, że nie mogę od nich oczu oderwać... Na zywo są pomarańczowe...jaskrawe...wręcz fluorescencyjne! Zdjęcia nie oddają tego koloru..





____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies