Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » W jakiej odległości sadzić?

Pokaż wątki Pokaż posty

W jakiej odległości sadzić?

cra 15:48, 30 mar 2017

Dołączył: 30 mar 2017
Posty: 1
Witam,

Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem informacji jak sadzić tuje w donicach. Kupiłem tuje ok 120cm wysokie i zamierzam wsadzić ja do donicy o rozmiarze 112długość x55wsokość x40szerokość. Tuje mają tworzyć mur i i od razu zasłaniać taras, czy w takiej sytuacji kiedy drzewko jest już wyrośnięte i posadzone w donicy będzie mieć ok 165cm więc damy jej podrosnąć do max 180 i będzie już cięta to sadzić drzewka w ten sposób aby od razu stykały się gałęziami bez szpar ? Zależy mi na tym aby od razu tworzyły mur bez szpar bo niewiele już urosną. Kolejne pytanie czy w takiej donicy mogę posadzić 3 drzewka i donica nie będzie za mała ? Na zdjęciu ustawione są 3 drzewka tak jak byłyby posadzone do 1 donicy a miarka pokazuje długość tej donicy do której będą wsadzone drzewka. Czytałem, że przy sadzeniu do donic na dno trzeba dać duże kamienie na to odpowiednia ziemia i tyle. Czy coś więcej powinno być ? Kupiłem ziemię do iglaków i nawóz target w granulkach który rozumiem powinienem zastosować po ok 2 tygodniach od przesadzenia drzewek ? Dziś znalazłem jeszcze coś takiego SUBSTRAL TERRA OSMOCOTE. Zna ktoś ten produkt ? Może warto w to zainwestować i nie bawić się już w samodzielne nawożenie ? Przy drzewku w donicy jakie może być zapotrzebowanie na wodę? Chciałbym zrobić system nawadniania na tarasie bo podlewanie 2 razy dziennie może być ciężkie na dłuższą metę.
pierogowo 11:38, 12 kwi 2017

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 18
Jednym z elementów, które zastałam w moim ogrodzie są tuje zasadzone wzdłuż płotu. Chciałabym aby utworzyły one gęsty szpaler. Czy wystarczy, że je przytnę od góry i się zagęszczą? Czy powinnam wykopać co drugą tuję i w powstałą dziurę dosadzać po 2 kolejne? A może powinnam zastosować jakąś inną metodę? Będę wdzięczna za porady.
AnnaWinx 11:43, 12 kwi 2017

Dołączył: 12 kwi 2017
Posty: 2
Ja sadziłam co 80 cm.
Wiolka5_7 12:30, 12 kwi 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20322
A ja sadziłam co 60 cm mierząc od pnia do pnia,górą jeszcze sie nie połączyły ale dołem już tak, a mają 2m wysokości
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
zanetaogrod 19:17, 27 kwi 2017

Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 1
Potrzebuję pomocy w związku z żywopłotem z tui szmaragd. Posadzone rok temu na wiosnę ale w trawniku. Doszło ogrodzenie i nie mam jak skosić trawy między tujami a płotem więc Chcemy teraz zebrac warstwę ziemi z trawą, wyłożyć agrotkaniną, wysypac korą i chyba wypadałoby zrobić jakieś obrzeże. Czy wystarczy poprostu zdjąc trochę trawnika położyć agrotkaninę i wkopać pomiędzy trawnik a ziemię takie zwykłe obrzeże trawnikowe, czy takie rozwiązanie zda egzamin??
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/137/1379244/thumb_original.jpg
Polek85 11:47, 03 maj 2017

Dołączył: 03 maj 2017
Posty: 1
No to ja zadam pytanie choć różne już czytałem tutaj komentarze ale gdy pokaże foto może ktoś będzie umiał odpowiedzieć. Chodzi o odległość thui od ogrodzenia. Od murka ogrodzeniowego do krawężnika jest 40 cm - mało. Dodam ze krawężnik jest mocowany na beton tzw stabilizację czyli tez trochę miejsca zabiera. czy to nie jest za mało miejsca na thuja? Czy mając psa wystarczy mały plotek z siatki plastikowej wzdłuż nasadzenia żeby ich nie obsikiwal? Z góry dzięki za odp
b_tkacz 22:37, 17 maj 2017

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Witam jak daleko należy sadzić tuje szmaragd od kostki aby po latach korzenie nie wysadziły kostki do góry.??,
dziękuje za odpowiedzi
Eleeri 10:12, 05 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Dzień dobry, przeczytałam wątek, ale nadal nie jestem pewna.
Na odcinku 10 m. wewnątrz ogrodu chcę posadzić szmaragdy. Mają odgrodzić część ogrodu w której mam namioty z pomidorami i grządki, od części rekreacyjnej. Myślałam o posadzeniu ich co 70 cm. od siebie, mają docelowo stworzyć szczelną zasłonę, żeby namioty nie były widoczne. Wystarczy 70 cm, czy posadzić gęściej, czy rzadziej?
Przed nimi chcę nasadzić „coś” (nie wiem jeszcze co), tuje by rosły w linii północ-południe, więc rośliny nasadzone były by od strony wschodniej, wzdłuż chodnika.
Jak daleko od chodnika posadzić tuje, żebym jeszcze mogła coś przed nimi posadzić. I co posadzić?
Proszę o pomoc i poradę.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
Toszka 22:37, 05 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tuje mają płytki i szeroki system korzeniowy. Miejsce na korzenie to podstawa. Co 70cm wystarczy. Tuje nie lubią by coś je dotykało - łysieją w tym miejscu bezpowrotnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Eleeri 10:29, 06 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Dziękuję,
mam na oku tuje ok 90 cm wysokie, zastanawiam się, czy sadzić od razu coś przed nimi, czy zaczekać aż urosną większe.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies