Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Milka 14:19, 03 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Syla napisał(a)


Dlatego nie idę w kwitnące teraz bo wiem , że wymagają dużo więcej pracy i opieki niż mogłabym im zaoferować nad chwastami staram się panować na bieżąco ...... choć czasem to nie jest łatwe ....

Irenka za to nie kwitnie jeszcze lawenda a u Marzenki tak

mimo to masz wiele roślin i kwitnących, a na bieżąco, no jakoś nie ogarniam, wymyślam coś, ale co nie wiem
u mnie też kwitnie częśc lawendy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 14:28, 03 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Syla napisał(a)


Każda roślinka dostała dużo dobrej ziemi a przed wsadzaniem roślin przekopałam rabaty piaskiem .... Nie wiem czy pamiętasz .... w ubiegłym sezonie w moje rabaty poszło 5t piachu (rozluźniałam glebę prawie na 20cm głębokości ..... tam gdzie trzeba było robiłam odwierty i wsypywałam żwir aby woda miała odpływy ..... Może dlatego tak rosną ?

przed chwilą odebrałam kolejny towar ze składu budowlanego .... robota pracownikom pali się w rękach .... Zaraz M wpadnie na rekonesans .... bo ja technicznie wymiękam .... miałam dzisiaj 5 min na przeanalizowanie technicznego planu i co nie co przyswoiłam .... dlatego pilnuję ale nie wszystkie elementy wczytałam dokładnie .....

U mnie niestety nie była aż tak dobrze rozluźniona glina Teraz pod każdą większą roślinkę kopiemy mega doły ze żwirem i piaskiem. Chyba nie będzie wyjścia - wykopię wszystkie te żurawki i wymieszam im ziemię z piachem, bo samo sadzenie do żyznej ziemi w ich przypadku nie pomaga.
Choć obydwoje jesteśmy inżynierami, to ja też wolę jak M. nadzoruje wszystkie sprawy techniczne
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Syla 15:49, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
atena35 napisał(a)

Sylwia jesteś zadowolona z tego żywopłotu z choiny kanadyjskiej?
Mam w projekcie ale jak szukałam roślin to jeden ze szkółkarzy bardzo mnie straszył, że to wielkie drzewa będą, że się to nie nadaje.


Jak będziesz prowadzić w naturalnej postaci wolnorosnącej to oczywiście , że będzie duże drzewo .... Natomiast ja zostawiam jako formę żywopłotu i będę ciachać do odpowiedniej wysokości
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:55, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wieloszka napisał(a)

U mnie niestety nie była aż tak dobrze rozluźniona glina Teraz pod każdą większą roślinkę kopiemy mega doły ze żwirem i piaskiem. Chyba nie będzie wyjścia - wykopię wszystkie te żurawki i wymieszam im ziemię z piachem, bo samo sadzenie do żyznej ziemi w ich przypadku nie pomaga.
Choć obydwoje jesteśmy inżynierami, to ja też wolę jak M. nadzoruje wszystkie sprawy techniczne


Czytałam u Ciebie o tych dołach ze żwirkiem i piaskiem ..... to już jest jakieś rozwiązanie .... oby pomogło ... bo ja i tak jestem w lepszej sytuacji bo mam działkę ze spadkiem terenu dlatego woda stała na samym końcu ogrodu a nie wszędzie , stąd pomysł na wiercenia co metr na 2m głębokości i zasypywanie żwirem ... Teraz już mi się tam woda nie zbiera .... .

Samo sadzenie do dołka (w przypadku gliny) z dobrą ziemią nie pomoże bo korzenie wówczas podczas ulew (jak te obecne) zostaną zatopione .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Pszczelarnia 17:41, 03 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Niesamowite, wszystko ładnie rośnie a niedawno przecież zaczynałaś od początku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
atena35 17:48, 03 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Syla napisał(a)


Jak będziesz prowadzić w naturalnej postaci wolnorosnącej to oczywiście , że będzie duże drzewo .... Natomiast ja zostawiam jako formę żywopłotu i będę ciachać do odpowiedniej wysokości


Dziękuję, rozwiałaś moje wątpliwości Pozdrawiam

____________________
Ogród Tosi
Syla 17:58, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)
Niesamowite, wszystko ładnie rośnie a niedawno przecież zaczynałaś od początku.


Ewuś po drugiej stronie ogrodu początek ciągnie się nadal
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:58, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
atena35 napisał(a)


Dziękuję, rozwiałaś moje wątpliwości Pozdrawiam



cieszę się
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:03, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Małe spostowanie co do żurawek rosnących na rabacie .....

Są posadzone dwa gatunki ....

tutaj żurawka Encore (niższa)


a tutaj żurawka Beaujolais (wyższa)



teraz widać różnicę obie są przysmakiem nornic ....i nie wiem czy moje drzewka również bo coś mi zaczynają brązowieć .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabrysia_ 18:15, 03 cze 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Sylwia...piękne te żurawki
...oj,szkoda żeby się zmarnowały,a może brązowieją przez te deszcze?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies