Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 11:04, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
a teraz ile mniej więcej mają? jak myślisz można ją zastosować jako ekran za ściane wodną, podobaja mi się i kombinuje zamiast cisów?


Anet .... szperałam jeszcze w archiwum zdjęciowym ale nie znalazłam zdjęć porównawczych .... Sadziłam w 2011r. Rok później mocno przycięłam , bo kupując duże egzemplarze były "nieco rozlazłe" i rzadkie..... Przycięłam boki i czubki ..... W tym roku zaobserwowałam , że się zagęściły i poszły trochę w górę ..... Myślę , że jako ekran u ciebie sprawdzi się ta roślina .....
Zaobserwowałam jeszcze, że po posadzeniu roślina potrzebuje ok2lat na to żeby można było zobaczyć , że rzeczywiście rośnie ......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Jagodaa 11:10, 21 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Też podczytuję, bo myślę nad takim żywopłotem w części u siebie. Czytałam, że dobrze radzi sobie w cieniu, ale trochę się boję, że będzie wybujała mimo cięcia. Piękna... u Ciebie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Syla 11:30, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zuza napisał(a)
Syla dziękuję za fotki a teraz będę drążyć temat Mówisz, że miały 1,5 metra jak je posadziłaś- jak dawno temu to było? I co ile sadziłaś? Jak to się potem tnie? Tzn można nadać dowlony kształt czy tylko tnie się z góry? W jakiej odległości musiałabym posadzić RH od choiny? Pewnie ze 2 metry? Przepraszam jeżeli pytania wydają się głupie ale akurat a choiną nie miałam nigdy do czynienia.
Pozdrawiam
i szczerze zazdroszczę ogrodu zimowego!!


Choiny w tym miejscu które pokazuję sadziłam w 2011r. posadziłam je co 1m (za rzadko - dlatego mam prześwity) . W roku 2012 były solidnie przycięte po bokach i równane górą. W innym miejscu w tym roku nabyłam 9 szt i posadziłam co 70cm (wstawię zdjęcia z przed chwili robione)

Rok 2011



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:41, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tak wygląda obecnie ..... ładnie się zagęściła i urosła ....ma ok 2m



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:46, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A tu tegoroczne nasadzenia .... przycinałam gałązki i równałam górą zaraz po posadzeniu..... takie egzemplarze na żywopłot są chyba lepsze.... ale nie jestem ekspertem i cały czas eksperymentuję u siebie W tym miejscu również są na słońcu przez cały dzień....Zdjęcia robione dzisiaj ....Choinka ma ok 1,20-1,30



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabrysia_ 11:46, 21 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Sylwia...duże już te twoje choiny,ja kupiłam takie 60cm to maluszki,ale podetnę wiosną w celu zagęszczenia
____________________
Syla 11:50, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jagodaa napisał(a)
Też podczytuję, bo myślę nad takim żywopłotem w części u siebie. Czytałam, że dobrze radzi sobie w cieniu, ale trochę się boję, że będzie wybujała mimo cięcia. Piękna... u Ciebie.


Nie rozwieję Twoich wątpliwości .... ale jak ma być wybujała skoro będziesz ją cięła ???
Ja rozważam czy nie zaprzestać przycinania i niech sobie rosną naturalnie ..... Będę jedynie podcinać gałązki które wyjdą poza swój rewir Mam 1m zapasu pomiędzy rośliną a ogrodzeniem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:51, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gabrysia_ napisał(a)
Sylwia...duże już te twoje choiny,ja kupiłam takie 60cm to maluszki,ale podetnę wiosną w celu zagęszczenia


Ja te swoje duże radykalnie przycięłam .... i teraz są efekty .... ale na to również potrzebny jest czas i cierpliwość
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ana_art 12:07, 21 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dzięki, według mnie większość roślin potrzebuje ten rok-dwa na aklimatyzacje, myślę że bez problemu mozna regulować jej szerokość przez cięcie?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 12:24, 21 sty 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
dzięki, według mnie większość roślin potrzebuje ten rok-dwa na aklimatyzacje, myślę że bez problemu mozna regulować jej szerokość przez cięcie?


dokładnie tak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies