Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

Bea 08:08, 29 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Werykulując trawnik nie można przesadzić.
Najpierw robi się to raz np. wzdłuż trawnika, a jak trzeba to drugi raz wszerz, i w przypadku kiedy to nie wystarcza np. w poprzek.
Jednym słowem w zależności o potrzeby.
linki do ogrodowiskowego artykułu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika

____________________
Beata W miniformacie
Bea 08:14, 29 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Mączkę kostną stosuje się tak jak inny nawóz naturalny, ja zawsze jeszcze lekko grabkami wzruszę ziemię, aby tak mocno nie pachniało.
____________________
Beata W miniformacie
ewakatowice 10:24, 29 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
gierczusia napisał(a)
Czy ma ktoś może doświadczenie z mączką rogową ????... W lidelku sobie kupiłam , a dopiero teraz myśle


dopiero doczytałam, że taka chorusia byłaś. Trza było dać cynk na pomoc bym przybiegła!

azot jest głównym składnikiem mączki (a azot to potrzebny zielonym...
Tyle wiem jako początkująca zielona bez nawożenia azotem
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 10:26, 29 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
ja tam dziś na choroby grzybowe będę przeprowadzała oprysk (śmiesznie brzmi... no te moje kilka roślin spryskam)

zapowiadają deszcze... od piętku przez najbliższe dwa tygodnie. Więc to chyba oststni dzwonek jak na mój rozumek

no i lawendę (wypierdki malutkie) wzmocnię wapniem
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Urszulla 10:42, 29 mar 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Elu, pozdrowionka,
nie mogę się już jakichś wiosennych spotkań doczekać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 11:04, 29 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Elu, zdolna z ciebie kobietka, piękny wianek poczyniłaś
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Sebek 18:31, 29 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wianek wyszedł świetnie - a trawnik po wertykulacji może wyglądać jeszcze gorzej. Myślę, że tamtemu przydałaby się dosiewka....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gierczusia 20:07, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kasiek napisał(a)
W porownaniu z tym co tu sie dzieje, to kabaret Otto to pikus
Gierczusia, przede mna tez walka na trawniku, a mi jakos dwie lewe rece sie przypaletaly


Kabaret .. Haha... To jest najprawdziwszy komplement ... Dzięki KAsiek .. Ja tak lubię .. Pól żartem , pól serio ....

Dziś zwalczyłam trawnik , a Ty siem nie martw , dwie lewe ręce wnet zmienią się na dwie prawe i wtedy będziesz szaleć

A w sumie trawnik nie zając, nie ucieknie

Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:19, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
boguslawa_madejska napisał(a)
No nie ciekawie wygląda ten trawnikPozdrawiam



Noo niestety Bogusiu , nieciekawie.. ... Dzięki Boziu ,że to nie mój, tylko sąsiada ... Ściskam

Ewa 004 napisała
pozdrowionka zostawiam



Ewuniu .. Ja również pozdrowionka zasyłam

Bogdzia napisała
u mnie wertykulacja narazie w planach, nie ma kiedy zrobić)



Bogdziu ... My wszystkie jakościowe zalatane , tyle rzeczy do zrobienia kiedy ta wiosenka wyczekiwana nadeszła ..., ale odpoczywać będziemy zimą , a teraz szlaeństwoooooo ... Zrobisz jeszcze trawnik , zobaczysz

Ściskam

Juzia G napisał(a)
wertykulacja = trzeba zrobić brzydko by potem było pięknie


Juziu ... Ja siem martwiem ,że moje poczucie estetyki tego nie strzymie ....-a tak na serio... Boję się ,żeby nie przesadzić ....

Ściskam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:22, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bea napisał(a)
Werykulując trawnik nie można przesadzić.
Najpierw robi się to raz np. wzdłuż trawnika, a jak trzeba to drugi raz wszerz, i w przypadku kiedy to nie wystarcza np. w poprzek.
Jednym słowem w zależności o potrzeby.
linki do ogrodowiskowego artykułu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika



Beatko .. Dzieki bardzo... Ogromnie mi pomogłaś ... Nie wiedziałam ,że był taki artykuł , zresztą Twoje wskazówki w którą stronę jechać były wprost bezcenne .. Siedziałam na fotelu i komenderowałam eMusiowi :"teraz w tą stronę , a teraz w drugą , nie wolno cofać "...nie wiem , czy Jemu się podobało , ale mnie baaaardzo )
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies