Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków - ochojnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków - ochojnik

Mazan 15:14, 28 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Muza

Szkoda że nie ukazałaś igieł żółknących i brązowych, ale tu można podejrzewać brunatnienie igieł świerka. To choroba, na którą świerk srebrny jest podatny, dlatego w miarę możności otrzep igliwie, sprzątnij i spal, a do oprysku przygotuj się wiosną dithanem i po tygodniu topsinem lub sarfunem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 15:23, 28 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlaczego ja nie lubię tych świerków? No właśnie. Potrafią zbrzydnąć w jeden sezon, a nawet tydzień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
muza 10:06, 29 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Mazan napisał(a)
Muza

Szkoda że nie ukazałaś igieł żółknących i brązowych, ale tu można podejrzewać brunatnienie igieł świerka. To choroba, na którą świerk srebrny jest podatny, dlatego w miarę możności otrzep igliwie, sprzątnij i spal, a do oprysku przygotuj się wiosną dithanem i po tygodniu topsinem lub sarfunem.



Pozdrawiam



Bardzo dziękuję za błyskawiczną radę będę działała . Dam znać czy mi się to udało . Pozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 10:13, 29 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Gardenarium napisał(a)
Dlaczego ja nie lubię tych świerków? No właśnie. Potrafią zbrzydnąć w jeden sezon, a nawet tydzień.


Danusiu to były pierwsze rośliny jakie zostały posadzone na działce . Zakupione i posadzone przez rodzinkę mam do tych świeków sentyment i wtedy naprawdę niewiele wiedziałam o ogrodzie . Teraz wiem trochę więcej i to Ogrodowisko mnie uczy i pomaga w tworzeniu zielonego otoczenia domu . Dziękuję
____________________
Ani ogród dla leniwych
Gardenarium 13:35, 29 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja wiem wszystko, też je mam w starym ogrodzie, kiedyś takie się sadziło, teraz jestem bogatsza w doświadczenia i dlatego odradzam je
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marba 11:26, 07 gru 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witam, mam pytanie, czy świerki serbskie są również atakowane przez ochojnika świerkowo-modrzewiowego? Czy warto je sadzić, jeśli u sąsiada rosną modrzewie? Czy zagrożenie dotyczy tylko świerków pospolitych? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Z góry bardzo dziękuję radę.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies