Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Zeta 22:35, 01 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Dzisiaj pomyślałam o pierwszych zmianach na nowy rok i chciałabym zmienić obsadzenia w donicy przy wejsciu.
Mam z nią problem ....
Co roku zmieniam kompozycje i nic mi nie pasuje.
Donica jest przy schodach wejściowych do domu i chciałabym, żeby było to coś reprezentatywnego...
Były tu już rośliny jednoroczne .....
Begonie ...
Naparstnice ..
Potem tuja ....niewypał
teraz jest trzmielina na pniu i na dole czerwone żurawki... No niewiem nie jestem prEkonana...
Jest to strona zachodnia i słońce jest dopiero późnym popołudniem na nawet wieczorem...
Pomóżcie..
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gosiniak 22:40, 01 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Pokaż tą donicę, a może bukszpany, niezawodne są i tak elegancko wyglądają, a ja dopiero szukam donic
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Zeta 22:41, 01 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Teraz jest tak ...... Trochę kiepskie zdjęcie ale mam nadzieje, że widać
O mam jeszcze jedno tylko coś mi wlazło w kadr
Wcześniej było tak
No niewiem takietam kombinacje alpejskie ( hihi )
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 22:42, 01 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Gosiniak napisał(a)
Pokaż tą donicę, a może bukszpany, niezawodne są i tak elegancko wyglądają, a ja dopiero szukam donic

Bardzo fajny pomysł tylko czy one nie zmarzną w tej donicy? To beton wkońcu jest?
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Madzenka 22:50, 01 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mi się podobała z hostami z begoniami
Mogłoby byc coś zwisłego np. Białe surfinie wiosną. Brakuje mi coś ciemnozielonego. Może skarpeta z bukszpna a wkoło hosty jakieś bardziej miniaturowe np praying hands albo lepsze stiletto. A może carexy morowi variegata ? Żeby poczochrać rabatkę ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gosiniak 22:51, 01 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Bardzo ładną tą kompozycję masz, trzmielinka malutka ale jak urośnie. Wydaje mi się że bukszpan też by fajnie wyglądał, może stożek a dookoła niecierpki. Widzę tu naprawdę dużo możliwości.
A jeśli chodzi o wymarzanie to jak było z innymi roślinami w zimie, jeśli przetrzymały to i bukszpan da radę, ta donica przecież dość duża jest. Ja myślałam że o takie zwykłe chodzi.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Mala_Mi 22:52, 01 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witam się noworocznie
Do projektowania się nie nadaję Ale te żurawki mi się podobają i hosta przy nich też
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zeta 22:53, 01 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Marzena2007 napisał(a)
Mi się podobała z hostami z begoniami
Mogłoby byc coś zwisłego np. Białe surfinie wiosną. Brakuje mi coś ciemnozielonego. Może skarpeta z bukszpna a wkoło hosty jakieś bardziej miniaturowe np praying hands albo lepsze stiletto. A może carexy morowi variegata ? Żeby poczochrać rabatkę ?

Hmm myśle o tych carexach
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gosiniak 22:53, 01 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Widzisz ile masz propozycji
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Zeta 22:55, 01 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Gosiniak napisał(a)
Bardzo ładną tą kompozycję masz, trzmielinka malutka ale jak urośnie. Wydaje mi się że bukszpan też by fajnie wyglądał, może stożek a dookoła niecierpki. Widzę tu naprawdę dużo możliwości.
A jeśli chodzi o wymarzanie to jak było z innymi roślinami w zimie, jeśli przetrzymały to i bukszpan da radę, ta donica przecież dość duża jest. Ja myślałam że o takie zwykłe chodzi.


No stożek też mi się podoba a naokoło jakieś jednoroczne albo carexy?? Jak Marzena radzi??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies